Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
6. aug 2010

ahojte
idem robit karamelovy krem zo Salca, uz mam Salco uvarene a vychladnute, musim cakat do zajtra kym ho zmiesam s margarinom?

karaa
6. aug 2010

@rybca ja ked chcem robit plnku ten isty den ako salko varim, tak aj ked je uz vychladnute, strcim ho na hodku-dve do mrazaka - lepsie stuhne a aj plnka je potom tuhsia

rybca
6. aug 2010

@karaa ok dik...🙂

lussy23
6. aug 2010

@benjik - krásna. To sú narcisy, však?
A ja budem o pár dní piecť tú lienku. nemáte nejake inšpirácie?

benjik
6. aug 2010

@lussy23 jé díky,ono to jde poznat? 😀 Jo narcisky.

sisa.b
6. aug 2010

ahojte,
tak ja som minitortu potiahla a deti sa teraz zabavju so zdobenim 🙂 som zvedava na vysledok. synovi som kusok pomohla, dcere som vnukla nejaku inspiraciu a maju z toho velku radost 😵

rybca
6. aug 2010

Ahojte, tak ja mam pripravene kvietky na nedelnu torticku, sama sebe si na narodky..🙂 len tie listky su take divne, matne, chcela by som ich lesklejsie, neporadite? robila som ich bez listoveho vyrezavatka, len co som mala na medovniky, a potom som ich roztlacala a tak

henikav
6. aug 2010

@rybca, nadherne su

sisa.b
6. aug 2010

@rybca krasne kvetinky 🙂 ja som potierala brectanove listky olejom ,aby sa leskli.

idem naukladat na tortu tie vytvory a pofotim, co tie moje deti dokazali 🙂

bianca
6. aug 2010

@rybca dokonaleeeeeeee

rybca
6. aug 2010

@sisa.b a cim si ich potierala, mozem maliarskym stetcom?

sisa.b
6. aug 2010

tak tu je vysledok 🙂

vejinka
6. aug 2010

@sisa.b jeeeeeeeeeej no mas nadane deti..krasa 😉

eustoma
6. aug 2010

@sisa.b uzasna torticka. velmi sikovne deticky.

hejdita
6. aug 2010

jeeeej sisa krasna torticka 🙂 a deturence sikovne mas tiez 🙂

ja by som potrebovala pre inspiraciu a nemozem najst ...asi spatne hladam naaaaahodou dievcatka moje zlate maaate doma ulozene fotky kde su torty s trubickami po obvode????lebo chcela by som nejaku taky vykuzlit a chcem inspiraciu co navrch okrem jahod 😀 a popredu.............dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem vaaaaam 😀

maca77
6. aug 2010

ahojte
čítam že je tu reč ohľadom karamelovej plnky zo Salka ... mám jednu otázočku, robíte tento krém s maslom alebo napr. aj s Herou či Palmarinom?

benjik
6. aug 2010

@sisa.b nádherná práce

hejdita
6. aug 2010

@benjik jj neco podobneho jenom neco jineho jako dekoraci .....abyc vedela co zvolit misto jahod ....diiik moc 😉 🙂

benjik
6. aug 2010

@hejdita jo bez jahod,já to četla jern letmo 😅 a co mandarinky?

sisa.b
6. aug 2010

@maca77 ja davam len maslo, u nas margarin nikto nelubi 😝 a zakaznikom tiez nikdy nebudem robit inak. mne margarinove torty hrozne smrdia

hejdita
6. aug 2010

nevim to se trochu bojim neb ma to byt jako pro tchana budeme oslavovat a oni moc nemusi ten potah tak sem si rikala ze tribicky by byly dobre ale jahody uz sou po sklizni a nevim chce to neco objemne jako ty jahody...nevim asi nejake ruze udelam kdyztak skusim cokoplatelinu a bude 😅 😕

sisa.b
6. aug 2010

@hejdita ja som mala taku kdesi, len tam bol mix ovocia

karaa
6. aug 2010

@sisa.b absolutny suhlas co sa tych margarinov tyka... raz jedna tortarka na TOM napisala, ze keby chceli zakaznici margarinove torty, tak si ich idu objednat do cukrarne a nie k nam 😉

benjik
6. aug 2010

@hejdita broskve z kompotu,mnam

zdenallicka
6. aug 2010

@hejdita Dovolím si nesobecky ti nabídnout jeden můj dort.. jen tak pro inspiro..🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=53208&use...

benjik
6. aug 2010

@zdenallicka ten dělat já,tak ho sním dřív než ho dodělám,tiramisu miluju 😀 nádhera

sisa.b
6. aug 2010

ja som od poslednej zakaznicky dostala fakt krasne cokotransfery 😵 vraj ich chodila kupovat este do francuzska. su ine, nez sa tu predavaju. len sa bojim, aby sa mi to neroztopilo 😒

zdenallicka
6. aug 2010

@hejdita Jo a ještě se mi moc líbí dort s trubičkami kolem a nahoře jen tak naskládané karamelové ozdoby... 😉

http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=4992

Anebo bych obalila v karamelu různé ořechy a ty pak navršila doprostřed dortu..🙂 Anebo je jen tak poházela po povrchu..🙂