• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
@alionuska nádherné dorty, a ten kolotoč je prostě úžasný, to muselo dát práce
@sisa.b kráné prsíčka, i ten dortík, co dělaly děti je super
@anibas mm má taky narozky 19.8. :slight_smile:
@didiana333 tak to jsme na tom stejně, jak jsem viděla ty dorty tady, tak mě to nadchlo
@nadulici to je bezvadné, jakými barvami jsi to malovala?
7. aug 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici a ako to otlacas na tu potahovku?
7. aug 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna a ty si kedy ? - ja som 3.2.
7. aug 2010 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas tak to už se lišíme, já jsem 22.3. :slight_smile:
7. aug 2010 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna farby pouzivam gelove Wilton- riedila som bielym alkoholom... :wink:

@sisa.b no dala som si papier s obrazkom na potah a kosticou som otlacala obrysy, ale nebolo to dobre vidiet, za chvilku sa hmota vratila do povodnej hladkej podoby :unamused: ....ale ostalo tam par obrysov tak potom som aj z monitora obkreslovala....ak budem na buduce malovat musim vymysliet nieco lepsie
7. aug 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ale je to stále o 2- kách a 3-kách :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. aug 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici pichaj špendlikom obrysy :wink:
7. aug 2010 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to ma tiez napadlo, ale nechcela som aby tam ostali dierky, ze to nebude pekne...ale teraz uz viem, ze by ich nebolo moc vidiet.....
7. aug 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici tak teraz si ma dostala.Je uuuuuuuuuuuuuplne uuuuuuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
7. aug 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 pozor lebo je to vysoko navikove :grinning:
7. aug 2010 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici ja som prave chcela koli tomu zvolit uplne inu techniku a to ze budem pomali vyrezavat vrstvy a ukladat na seba.Je to len v mojej hlave
7. aug 2010 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca dakujem.... :dizzy_face: ..aj vsetkym ostatnym.....
inak som plnila jovokremom, ale u nas som nikde nezohnala rastlinnu slahacku, tak som dala klasicku+ zelatinovy stuzovac+ holandia jogurty jahodove+ cele jahody a stuhol pekne...a chutovo je fakt perfektny.....lahucky, sviezi, mnamkovy....doporucujem..
7. aug 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca tato bola na zelanie- malovana....
7. aug 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici hod posutup na ten jovo krem.Este son neskusala a my radsej ovocne svieze ako maslace
7. aug 2010 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krásne torty. Najviac sa mi páčil kolotoč a Minie.
7. aug 2010 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potřebujeme:

0,5 l rostlinné šlehačky (koupíte ve zdravé výživě)
500 g kvalitního bílého jogurtu (já používám Hollandia)
panáka ledové vody
3 lžíce moučkového cukru

Postup:
Vychlazenou šlehačku s cukrem a vodou řádně vyšleháme do tuha - bude tužší než obyčejná šlehačka a poté zašleháme jogurt a je hotovo. Krém v pohodě můžete i zdobit a vydrží stále stejný. Pokud šlehačka zbude lze jí našlehanou uchovávat i v mrazáku.
Ještě přidávám, mám vyzkoušeno i s jogurtem čokoládovým nebo ovocným, je to též vynikající.

Stiahnute z dortomanie..
:slight_smile:
7. aug 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som dala nejake 3 vanilkove cukre a potom este trocha praskoveho.....a tu vodu som ja uz zivocisnej slahacky nedala....musim to na buduce skusit z rastlinnej, ak ju ovsem niekde zozeniem....
7. aug 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mne tie šlahačkové nejak nerežú - či je tam šľahačka alebo kyslá smotana s vanilkou - mne to chutí rovnako :sweat_smile: :sweat_smile:
7. aug 2010 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska chudinka malá,dcerce ted taky začaly zoubky a je to hrůza,ale jí alerpon trochu zabírají gely. Krásné dorty,jen prosím tě, co to má kitty na bříšku na packu to nevypadá,pořád si s tím lámu hlavu. A ten kolotoč,mít ještě ty tyče u koní,tak je jak opravdový.
@sisa.b nechceš mi přijít udělat plastiku? takové bych také chtěla.
@hannah23 cos mi to udělala s tím odkazem na ten obchůdek,tolik nádherných věcí,kdo to má pak platit?
7. aug 2010 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky pořád řeším co upéct tomu mému muži na návrat domů po skoro 5 měsících.Líbilo by se mi srdce, ale nemám formu, takže asi to bude kulatý.Mám dobrý recept od mamky na dobrý dort, a jen se udělá bud se šlehačkou nebo ořechový nebo ananasový krém, ten mám nejraději ale řeším co nahoru, jestli se mám pustit do potažení nebo polít čokoládou???Už jsem si koupila v lidlu takové gumové bonbony tak zkusím to jak se dělá z marsmalow, jestli se teda rozhodnu pro potahovaný.Hledám na netu nějakou inspiraci a nic...
7. aug 2010 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem našla takový vojenský, ale nevím na to si netroufnu...leda bych marcipán koupila a ted otázka co do náplně co by se hodilo....
7. aug 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@benjik jen jsem našla hezký odkaz tak jsem ho tu dala:slight_smile:
7. aug 2010 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hannah23 mne by sa pacilo nieco v tomto style, len neviem ci to neni pre teba zlozite. Topanku by si celu mohla urobit z puncoviny a spodok mas vlastne obdlznik.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/vitaj-doma
7. aug 2010 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alex21 no na kufr bych si asi troufla
ten se potáhne jen zvrchu ne ze spodu???A botu to nevím jak bych udělala...co to je punčovina???
7. aug 2010 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
botu mas tiez potiahntutu len do spodu a spodok je len s pasikom nazdnacena podrazka.
A puncovina su vlastne vsetky rozmrvene a zmiesane odrezky co ti zostanu z torty. V cukrarni to predavaju ako kokosovu gulicku. Ak mas malo odrezkov tak upecies jeden korpus navyse, rozmrvis, pomiesas s trochou plnky alebo pridas marmeladu pripadne tam das to co ti zostane. :wink:
7. aug 2010 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jovokrem z rastlinnej slahacky ani u nas nemal velky uspech :stuck_out_tongue_closed_eyes: mozno zivocisna by bola lepsia
7. aug 2010 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@benjik no mala to byt Kitty anjelik..to napravo je akoze kridielko..a vstrede pacicka...ako pises..ale tiez som na to pozerala,ze kto nevie,co to ma byt,ze to ani nepochopi... :grinning: :grinning: no co uz...nie vsetko sa musi podarit :grinning: :grinning: :grinning: dnes idem este jednu na krst dokoncit..a to bude tiez babracka..lebo idem doozdobovat bielkom vyslahanym,ako ked sa medovniky ozdobuju...a nechce sa mi zacat... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. aug 2010 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici dokonala krasna torticka!!!!
@sisa.b a aj tvoje didi su krasne(myslim tu tortu) :grinning: :grinning: :grinning:
7. aug 2010 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska tak keby si to nespomenula, mne sa na tej kitty nic nezdalo zvlastne :grinning:

ja som akurat dopiekla korpus. MM mi povedal, ze som chora z toho pecenia :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale mam tu zvysok kremu a odrezky mi pojedol on. tak krem hadam nesplachnem do umyvadla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. aug 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici dakujem.Dala som ho na FB nech to je na ociach
7. aug 2010 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok