Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pristela
27. dec 2012
@dm1 no dufam ze ho za tyzden zlacnia na 9€ 😃 😃 😃 ale nevadi hlavne ze ho uz konecne mam , ale keby ho dali este dole kupim este jeden 😃 bo neviem ci mi toto bude stacit 😃
dm1
27. dec 2012
@pristela 😃 to verim ja som si pred sviatkami robila poriadok vo veciach a veru mi je malo nieco take by sa mi uz pomaly aj na vykrajovacky na pernicky zislo 😃
luciahromadkova
27. dec 2012
@dm1 , @vecernicci baby ja mam este vianoce a vy ze uz velka noc 😃 😃 😃 😃 , ale zas to nie je zly napad pokukat po velkonocnych vykrajovackach a vajciach....ved teraz konecne zacala trocha ruka posluchat pri zdobeni, tak nech si to este pocvici 😉
glee
27. dec 2012
Ahojte babule, potrebujem poradit - robim homera simpsna a ten ma modre nohavice. Kedze nemam modru gelovku, urobila som mu nohavice biele a zajtra by som ich chcela nafarbit. Nemam vsak absolutne skusenost s praskovymi farbami... ked zajtra kupim a nafarbim mu ich na modro, bude to dobre vyzerat? Kupit mozem hoc aku potravinarsku farbu (napr. aj z Tesca) alebo radsej z cukrarskych potrieb? Ako ju potom rozrobit? DAKUJEM
lucka_o
27. dec 2012
@glee mozes ich kludne nafarbit aj zajtra, budu lesklejsie nez ked farbis hmotu, ale bude to vyzerat dobre.a farba sa miesa s bielym alkoholom🙂
glee
27. dec 2012
@lucka_o jeeej, dakujem! A staci hoc aka potravinarska praskova?
glee
27. dec 2012
@anibas tak ta je super!!!! 😃 ale nakoniec si pan manzel rozkazal sam a bude to torta s Homerom Simpsnom, ufff. Som zvedava, ako mi to cele dopadne.
lucka_o
27. dec 2012
@glee no ja pouzivam len viltonky, snad ti este niekto napise, ale myslim ze by nemal byt problem 😉
pristela
27. dec 2012
@glee hoc aka praskova potravinarska ti staci a ma vyhodu ze vyschne, ked malujes gelovkou ta neschne
vlada111
27. dec 2012
@pristela aj mne by si mohla kúpiť tie silikónky kočica šikovná 😉
florentina
27. dec 2012
@dm1 ty perníčky jsou dokonalé! Nechceš hodit i fotku stromečku, to musí být kouzelné....
@vecernicci děkuji, snažila jsem se, aby nám doma ladil s vánoční výzdobou🙂...a robota mám taky slíbeného na příští rok, ale až k narozkám...tak určitě pak napiš, jak jsi spokojená!
florentina
27. dec 2012
@simasa jé došel? Já jsem tady objevila nahoře na liště nějaké dárečky, tak jsem je poslala dál, ale nevím kde se to vzalo a co to u příjemce udělá :-N...teda jestli mluvíš o koníkovském dárečku... 😉 A jinak mě velmi mrzí, že budeš omezovat dortíky, vždy se na ty tvé dílka moc těším, ale chápu, obvzvlášť začátek bude určitě náročný. Tak se drž, ať se v práci daří....
pralinka25
27. dec 2012
@lussy23 myslim ze tento dracik sati krasne podaril. ak ti nedrzi hlavicka pri telicku skus dat trosicku vody a kusok sparatka ale ako pisali dievcency mozno davas viac vody ako treba alebo si kup v najhorsom to jedle lepidlo. kazdopadne len tak dalej je vidiet pekne pokroky

@dm1 prenadherne su tie medovnicky. oci mi vyliezaju uz som si ich pozrela niekolko krat dokola a neviem sa vynadivat. aj tie z toho slaneho cesta sa mi velmi pacia. si velmi sikovna a s kopou trpezlivosti x-)
simasa
28. dec 2012
@florentina @nika1985
@dm1
Dakujem Vam, baby, ste fakt zlate. A dakujem este raz aj za ten darcek - nerobi to nic, len to tu mam a mozem to zasa poslat dalej (ale asi budem chvilku sebec, lebo je to take mile x-) )
Ja sa nevraciam do prace po materskej, nastupujem do novej prace a budu to pre mna nove veci, takze zo zaciatku ten cas urcite nebude. Ale dufam, ze aspon raz za cas nieco "zosmolim" 😃 Este raz vdaka aj za tuto diskusiu, v ktorej sa clovek skutocne vela nauci - a staci tak malo - len citat 🙂 🙂
zuul
28. dec 2012
@ajka82 dakujem ti moc. spravim mensiu teda. x-)
frlka
28. dec 2012
@luciahromadkova dakujem za podrobne info 🙂
makinka2
28. dec 2012
holky pribináčkový krém můžu dát pod marcipán, chci jen namalou chaloupoku a už nemám máslo 😃, děkuji 🙂
anibas
28. dec 2012
@makinka2 nie - tam je tvaroh, ktorý púšťa vodu a rozmočí ti poťahovku ! Nemáš nutelu ?
kitta
28. dec 2012
dobre ranko 🙂 baby potrebovala by som velmi surne poradit, neviete kde by som v ba dnes kupila hmotu k2?chodim si kupovat na dlhe diely,ale je to zatvorene a ja mam na nedelu tortu 😞 prosim poradte mi,potrebujem max. 1kg. Ďakujem
makinka2
28. dec 2012
@anibas a comarmeláda?
makinka2
28. dec 2012
holky je možný, že když jsem nedělal 4 měsíce dort, že jsem všechno zapoměla 😃 😃 v lednici stačí 4 hodiny aby krém ztuhnul, před potáhnutím, že jo? 😃
dada2007
28. dec 2012
kočeny moje sladkééééééé...............aha čo mi priniesol ježiško x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
jakelina
28. dec 2012
@dada2007 tak ty jsi byla hodnááááááááááá 😉
aduskatt
28. dec 2012
tak aj ja sa jednym darcekom pochvalim.teda tri v jednom🙂
aduskatt
28. dec 2012
@dada2007 kraaasny a cerveny, supeeeer
eliska22
28. dec 2012
dievčatá idem robiť tortu s priemerom 22 cm, má byť celá obsypaná lentilkami a teraz otázka, koľko myslíte, že mám kúpiť lentiliek =-) =-) ja nemám tušenia :-p 😃
lucula73
28. dec 2012
@eliska22 minimálne tri veľké balenia...ja som mala 4,neminula som všetko,na 24cm tortu,ale ak som chcela tie farby do duhova poukladať,tak som musela mať viac balení a triediť tie farby 🙂 🙂
eliska22
28. dec 2012
@lucula73 ďakujem, tak kúpim radšej 5 maxibalení a čo ostane deti s radosťou pojedia 😃
niobe63
28. dec 2012
narodeninova torta 🙂
pralinka25
28. dec 2012
@dada2007 jeeeeej ten mixer/robot sa mi veeeeelmi paci x-) potom napis recenziu ako si spokojna prosiiiiiim