Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
3. jan 2013

@aduskatt ok dik tak to skusim usetrim si 3,5e hadam to pojde/Moc krat vdaka ja som doteraz mala z toho spreja co mi ostalo na papieri som dala do nadobky apouzivala ako praskovu farbu ked uz som mala vsade bordel nech to uz vyuzijem len sa mi minulo v nadobke 😉 este raz dakujem pekny vecer.

lussy23
3. jan 2013

@aduskatt krásna

aduskatt
3. jan 2013

@nika1985 skoda, ze si nedala vediet skor, ja mam tekutu striebornu, by som ti poslala

aduskatt
3. jan 2013

@lussy23 dakujem

lussy23
3. jan 2013

@marashy krásna
@katika901 krásne výtvory
@mariann2 nádherná

lussy23
3. jan 2013

baby cez víkend budem robiť medovníkový domček. Chcem sa opýtať či je lepšie najprv diely nazdobiť a spojiť, alebo najprv ju zlepiť a až potom spojenú zdobiť.

nika1985
3. jan 2013

@lussy23 lespie je si zdobit kazdu cast zvlast a potom zlepovat a baby tu pisali ze je dobre si hrany obrusit struhadlom aby ti to sedelo pekne

nika1985
3. jan 2013

@aduskatt dakujem si zlata uz to nejako vymyslim pri najhorsom behnem vecer na bojnu ked to inak nepojde a kupim praskovu. Alebo poslem mm do pivnice nech do niecoho vystrieka sprej a bude hihi

maser
3. jan 2013

Kedže moja polovička robí medovníky poradím. Najprv nazdobí.
Neviem či sem môžem dat link na foto ale skúsim: https://picasaweb.google.com/103804930793891734...

pralinka25
3. jan 2013

@maser kraaaaasna praca

maser
3. jan 2013

@pralinka25 Ďakujem za manželku.

vever1
3. jan 2013

@abriela že 500 strán. To ja veru čas pri tých mojich malých deťoch ani nemám. Ja som rada že stihan prispieť do 2 tém kde pravidelne chodím a ani tam nestiham všetko čítať. A teraz už duplom nebudem keď idem do práce 😝 moja 1 torta pred 3 rokmi bola bez nejakej prípravy. Len som mala návod od jednej známej ako sa to autíčko robí. Ale inak som si ho celé vymyslela sama. No a minulý rok som asi 2 mesiace surfovala a hľadala nápady na moju 2 tortu v živote a teraz hľadám nové nápady k 3 narodeninám a rozhodla som sa trochu v tom zdokonaliť tak som upiekla tortu manželovi a teraz idem tej známej len ona hneď poschodovú chce 😝 a zatiaľ som nič iné ako klasickú podporu a džem a plnku ako ide do metrového ani neskúšala lebo tú neviem zohnať veľa vecí čo na sk do tort a krémov ide :/

vever1
3. jan 2013

@abriela piškótu som myslela a nie podporu xi xi xi hlúpy telefón 😝

editpiaf
3. jan 2013

Kocky neporadite kde by sa dala zohnat- kupit marcipanova figurka macky Marie z rozpravky Macky Aristokratky. Chcem malej na 1.rocik upiect tortu aj ju ozdobit potahovkou z marsmalov, no na vyrobu figurok si zatial netrufam. Nikdy som to neskusala a aj torta bude pre mna premiera, tak si to chcem ulahcit. Dakujem.

aduskatt
3. jan 2013

@editpiaf jedle figurky sa zhanaju tazko a ked, tak len take vychytavky ako Mickey, Minnie a podobne. Mam pochybnosti, ze nieco take zozenies. Asi budes musiet modelovat, alebo si vymysliet nieco ine..pripadne dat vytlacit jedly obrazok toho, co chces a ozdobit tortu

lokalistin
3. jan 2013

@maser povedz polovicke,ze mooooc krasne

lokalistin
3. jan 2013

@editpiaf alebo sa skus spytat tu dievcat ci by ti niektora nevyrobila v tvojom okoli 😉

filomenka11
3. jan 2013

@dajna11 ano, uki 🙂 uz vie vsetky diely naspamäť 🙂 dufam ze sa mu bude pacit torticka. Raz tu bola jedna torticka s ukim na vrchu a ked ju videl tak sa skoro rozplakal (asi sa bal ze sa ukimu nieco stane), takze nechem riskovat a radsej upeciem tortu sice bez figurok, ale ukiho ...
inak mne sa podarilo zohnat na konci sveta plysoveho ukiho, teraz su velki kamosi ...

dajna11
4. jan 2013

@filomenka11 no to som ani nevidela plyšoveho 😀 😀 ...no radšej bez figurky aby sa nenaplašil že ho niekto zje

anibas
4. jan 2013

@maser fíha - máš veľmi šikovnú polovičku !!!!!!!!!!! nádhera 😵 😵 😵 😵

jakelina
4. jan 2013

Můj beruškový maraton 😀 😀 😀

mamina1978
4. jan 2013

@jakelina jeeej........... tie lienocky - berusky su zlatunkeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
4. jan 2013

@mamina1978 děkuji 😉

pipka
4. jan 2013

@jakelina Majka kraaaasne berusky 😵 😵 😵

fraufrt
4. jan 2013

Ahojte, uz to tu asi bolo ale nemam velmi cas to hladat,...date mi nejaky link, kde sa daju objednat fotoobrazky na torty. Dakujem

dadka212
4. jan 2013

@jakelina jéj zlaté súú 😵
@fraufrt aké chceš z fotky či obrázky? ale ja objednávam tu a som vždy spokojná www.peceniehrou.sk

fraufrt
4. jan 2013

@dadka212 chcela som z fotky, synator bude mat rocik a mozno by som toho zobrala viac, v aprili je zas dcerka...

dadka212
4. jan 2013

@fraufrt oni robia aj z fotky a majú aj obrázky, skús pozrieť ak objednáš doobeda tak na druhý deň to máš doma 😉

ewana73
4. jan 2013

@fraufrt ja som pre objdnavala pre maleho na tortu od naoslavu.sk ,maju tam pekne obrazky,velky vyber,primerane ceny a boli naozaj promptni,za tri dni som ho mala doma , dokonca info o dostupnosti a info o odoslani zasielky.velmi dobra skusenost 🙂

fraufrt
4. jan 2013

@ewana73
@dadka212 viete mi poradit, co vsetko potrebujem este k tomu, aby som tu fotooblatku dala na tortu,... nejaky gel je na to?