Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. jan 2013

@lokalistin tak na dne som aj ja....keby nebolo tej dotacie, nemam sancu.........a z uradu uz ani podpora nie je☹ zijem z lasky 🙂

pralinka25
5. jan 2013

@jenie123 ten besamelovy je vyborny a neni ani tazke ho urobit aj ked to vyzera trochu zlozito ja som ho robila ako druhy krem v zivote a islo to super a bol mnam 😵

lokalistin
5. jan 2013

@aduskatt no ja som sa totalne cudovala,ked si pisala o dotacii to ja som neni vobec informovana my sme nabrali pozicky a z toho.len nam zase robili problemy urady nedali nam skoro rok povolenie na prerabku.prerabali sme rodinny dom na obchod 😝

aduskatt
5. jan 2013

@lokalistin je okolo toho straaasne vela papierovaciek a prisne podmienky.musis byt minimalne tri mesiace na urade prece........a od tohto roka to bude vraj este prisnejsie...............a dotaciu na prerabku ti nedaju☹

pralinka25
5. jan 2013

vsetkym moooooc dakujem za paci sa 😵 sa tesim ako mala z toho 😅

lokalistin
5. jan 2013

@aduskatt no tak uz som zvedava na stranku aj ked mna asi ako zakaznicku mat moc nebudes,kedze by ma to s postovnym vyslo paradne draho 😀 ,ale uz som par krat aj na SK objednavala a posielala domov, takze mozno aj hej, napr.airbrush by som chcela aj ked ja strasne malo peciem ☹ ja som tym pecenim posadnuta jedine co si kazdy mesiac kupujem je par veciciek na torty 😉 volakedy som si kupovala oblecenie,aby som sa trosku potesila teraz su to silikonky,alebo ine veci na tortule 😀

aduskatt
5. jan 2013

@lokalistin ja som zo zaciatku kupovala ako besna🙂) teraz uz pomenej.......

lokalistin
5. jan 2013

@aduskatt boze ja by som chcela vsetko, ty to budes mat super budes mat doma vsetko 😀 Idem do hajan som total K.O.Dobru noc

aduskatt
5. jan 2013

@lokalistin ja si myslim, ze vseto sa da poriesit🙂) keby sa ti nieco veeeeeelmo zapacilo a nevedela by si bez toho spavat, nieco by sme vymysleli urcite🙂

aduskatt
5. jan 2013

@lokalistin bru nocku🙂

luciahromadkova
5. jan 2013

pre babku k narodeninam,
prva novorocna, skuska novych pomocok od jeziska a torty darcekove skatule, maju teda chyby, a hlavne som presvihla, ze najpv teda treba boky ozdobit a potom vrchnak spravit 😀 ☹ , takze spodna skatula, ma dvakrat potiahnuty vrchnak..., inak jogurova plnka s mascarpone super 😉 a aj s miesanim farieb som celkom spokojna, odhodlala som sa na ruze, no tých ešte musim popracovať, lebo vykrajovacku na lupene som si urobila pouzitej z plechovky od piva a robila som ich na spajdlu /zistenie- nutne potrebujem zilkovac 😀/
hlavne dakujem velmi pekne za fotopostup na skatulu @pristela, si poklad /nabuduce dufam skusim tu otvorenu 😉 /

luciahromadkova
5. jan 2013

@daducha velmi pekne torty, zahradka asi nie je potiahnuta, len obsypana, prosim ta z coho su vytvorene tie zahony? dakujem

pristela
6. jan 2013

@luciahromadkova jee ty si zlataa, som rada ze niekomu pomohlo 😵 torticku mas kraaaasnu a hlavne farbicky suprove pre oko 😵 aj ruzicky su pekne, staci na nich len obalit ten stred do "lupienka" aby nebol vidiet , ja stale vykrajujem ruze z obycajnych kruhovych vykrajovaciek a stensujem obyc.lyzickou 😀

ajka82
6. jan 2013

viiitame sa v novom roku 😝
jedna 2kg cokoladkova pre moju drndusku, robena na dnes lebo mala byt navsteva...samozrejme, kedze teplotovala, visela na mne cely cas 🙄 a jedna 3,4kg pingu podla zelania...sviecku si budu este oni davat-len blbo odfotene bo vsade bordel teraz, uz nechcem hrkotat a neviem ci rano budem stihat fotit...

jakelina
6. jan 2013

@ajka82 krásné dorty, já taky teprve končím. Dělala jsem zase traktor na dort a jdu spát. Ufffffffffff.

jakelina
6. jan 2013

@pristela ta sněhuláčková je úžasná. Náš Matyáš chce taky se sněhulákem. Má narozeniny 17.1. a vůbec nevím kdy ji udělám. Mám teď strašně dortů i odmítám a v práci plno účta. Ty první měsíce v roce jsou na zabití.

vecernicci
6. jan 2013

@lokalistin já taky nakupuju za stravenky 😀 manža mi jich domů nosí hafo, tak za ně kupuju suroviny 😉

vecernicci
6. jan 2013

@alenvtzy mají v dortisimu i u nás ve městě mrkni http://dortisimo.cz/eshop/92-diamantove-pasky

vecernicci
6. jan 2013

chtěla jsem napsat @alenv 😉

jakelina
6. jan 2013

@vecernicci já jsem to ještě na živo neviděla, ale na některých dortech se mi to líbí. 😉

mimcak
6. jan 2013

@gabikastorinska ahoj ja som z KE okolie Čaňa

lucik...
6. jan 2013

Ahoj holky,
dlouho vás sleduju a občas se i zapojím s nějaký dotazem, chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá z prahy? V dubnu budu dělat dceři dort ke 3.narozeninám a chtěla bych tam dát oblíbené pohádkové postavičky, jenže já postavičky modelovat prostě neumím.. Tak mě napadlo že bych koupila od některé z vás 😵

vecernicci
6. jan 2013

@lucik... to zvládneš, prostě si najdi postup na postavičku, většinou bývá polopatický a ono to půjde, neboj, když ne na poprvé, tak třeba napodruhé, každá jsme takhle začínala 😉

lucik...
6. jan 2013

@vecernicci když já jsem na tohle tele 😀

jakelina
6. jan 2013

@lucik... málokdo to dělá, že prodá jenom postavičky. 😒

alenv
6. jan 2013

děvčata ještě prosím o pomoc jaké průměry by jste udělali u 3patrového dortu na svatbu pro max. 60 lidí s tím, že tam bude ještě jeden ovocenej. A chtějí jen nemáslové krémy doporučíte mi nějaký tuhý na spodek, 😖 😅 díky moc

alenv
6. jan 2013

@aduskatt děkuju moooc

daducha
6. jan 2013

@luciahromadkova dakujem, puncovina 😉

vecernicci
6. jan 2013

@alenv naspod pribiňák, ten to udrží, doprostřed bych dala paříž a navrch jogurtový 😉
a průměry teda nevím, podle toho jak těžký ten dort chtějí, ale aby byly rozestupy mezi patry aspoň 8 cm, jinak to nevypadá tak dobře 😉

mamina1978
6. jan 2013

Babyyyyy vedeli ste , ze uz predavaju vykrajovacku na topanku ????? 😅 😅 Ja som sa natrapila so skalpelom vlastnorucne vyrezavala kazducky dielik a upravovala 😝 😝 😝 😝 😝 a teraz toto 😉 🙂
http://www.tolletorten.com/jem-damenschuh-ausst...