Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabina275s
6. jan 2013

@mamina1978 ahoj ,počuj na tejto stránke ju majú lacnejšiu tu topánku http://www.pravacokolada.sk/sk/vykrajovace-a-vy...

janula.h
6. jan 2013

moje výtvory za víkend

janula.h
6. jan 2013

a ešte jedna 😀 som ko bola som plesať babyyyyyyy bolo to o držku dorobiť tie torty 😠 zajtra vás popozerám bru nôcku želám došli sme ráno o 5 😀 akcia jak oči 😀

lokalistin
6. jan 2013

@mamina1978 ved sa mi furt nezdalo,ze si to "tehotenstvo" tak drzala v tajnosti 😉

lussy23
6. jan 2013

@janula.h krásne

lussy23
6. jan 2013

@mima595 krásnučké
@dm1 krásne

lokalistin
6. jan 2013

@pristela no ja by som prisahala, ze robis tie postavicky z jedneho kusu 😉

lussy23
6. jan 2013

@katulkaaaaaa jejo krásne
@lamps parádna
@aduskatt nádherná
@jakelina a teraz neviem, je to naozajstn áruža, alebo vymodelovaná? Vy robíte úžasné kvety, tak neviem🙂
@nika1985 nádhera

lussy23
6. jan 2013

@dada2007 krásne
@pipka peknučká
@denisak77 krásne @nelly75 krásnunká
@pristela nádherné @ajka82 nádherné
@luciahromadkova nádhera @dadka212 krásna @mariann2 parádna
@levandulka3 perfektné @rapunzel1 krásna
@mimcak nádhera

lussy23
6. jan 2013

@pristela. ja tiež. vôbec nie je vidno spoje. asi ich vidí len dobre vidiaci ,čo ja nie som😀

pristela
6. jan 2013

@lokalistin ver, že ešte chvílu a budem si to myslieť aj ja 😀 😀 😀
@lussy23 treba čítať príspevky, ono fakt nestaci len pozerat fotky , ja už som vela krat písala že aby nebolo spoje vidiet "rozmáznem " kosticou vodu po tom spojenom , tak to šúcham do stratena a ta hmota sa potom spoji a spoj nieje vidiet, teda jasne že je ak sa poooooriadne zblíza zahladíš 😀

lokalistin
6. jan 2013

@zdenallicka tak aj ja to tu trochu vytapetujem. dufam,ze nedam tie iste co uz tu davali

vlada111
6. jan 2013

@pralinka25 ja robím len ten bešamelový 😉

zsuzsu
7. jan 2013

Ahojky. 🙂 baby s coho robit tie podlozky pod tortu (myslim na co ulozite, tacka atd.) ci to vam vracaju vdzy spat alebo vam daju oni pri objednani? lebo som videla pri niektorych ze aj papier na tej podlozke ladilo s farbamy na torte. Ja viem, vzdy sa pytam iba hluposti 😀 ale co uz somnou 😠 😝 🤐 a este jedna otazocka aky je vas oblubeny kem? teraz nemyslim co robite najradsej ale ktory vam chuti najviac? ak to neni tajne 😀
Inak zasa nadherne torty . Milujem ked to tu otvorim aj ked nepisem, ale vidim tie krasne torty. Mnam.

mamina1978
7. jan 2013

@jenie123 Ja som robila ale len tuto topankovu .......... Tak neviem, ci si si ma nezmylila 😕
http://zdenka78.jimdo.com/hochzeit-verlobung-va...

mamina1978
7. jan 2013

@gabina275s dakujem krasne.......... , ale ja to momentalne nezhanam, len som sa nad tym pozastavila, ze uz aj take nieco vymysleli 😉 🙂

evala777
7. jan 2013

@janula.h nádhera 🙂

sisix
7. jan 2013

@dm1 dekuji, si zlata 😉

dada2007
7. jan 2013

@zsuzsu čo sa týka podložiek.......tak umelé alebo papierové sa dajú kupiť v cukrárenských obchodoch(či už v kamenej predajni, alebo cez net) a drevené-mne vyrobil manžel ale baby si to normál kupujú napr. v Baumaxe. Kúpia celú dosku, dajú si to tam narezať a tuším to stojí okolo 20e(nie som si istá). NO a pak si obalíme dosku papierom, aby ladil farebne k tortičke......a prípadne aj celofánom, aby sa papier nerozmočil. Sú aj papiere( napr. v tescu) čo sa už nemusia obalovať celofánom. Čo sa týka vracania dosiek...........neviem ako to majú ostatné, ja za ne neberiem ani zálohu a väčšinou som s nimi dohodnutá, že ked pôjdu okolo alebo ked si prídu pre dalšiu tortičku, tak mi ich donesú. Ak to je torta človeku, čo nepoznám a cestuje daleko, tak kašlem na nu....
........krém, každému chutí niečo iné 😉 takže tu sa ťažko radí.....

nika222
7. jan 2013

@zsuzsu ja to robim tak ze nejaky silnejsí karton obalim papierom aby ladil k torte a potom to obalim este do celofanu a takuto podložku mi nevracaju. Ak je to torta pre znamych tak davam na svoje podložky kupene alebo ked sa mi velmi chce tak robim taku kartonovu 🙂
A co sa tyka kremu, u nas vyhrava pribinacik ci uz na čoko sposob s bananmi alebo vanilkovy s malinami 🙂

zdenallicka
7. jan 2013

Ahoj holky, poradil by mi někdo, z čeho mám udělat tu černou kouli nahoře?? Rýžovou hmotu nemám a i kdybych měla, bojím se, že neudělám kouli a polystyrenová koule se asi nebude líbit zákaznici... 😒 Díky za rady!

http://www.google.cz/imgres?q=mickey+mouse+club...

dm1
7. jan 2013

@pristela a kedy to ma byt? 🙂

zdenallicka
7. jan 2013

A ještě, prosím vás.. kolovaly tu krásné rybářské dorty... Jeden i s nějakou chaloupkou, s loďkou atd. Mohly byste mi taky naposílat, prosím? 🙂 Děkuju!!

eliska22
7. jan 2013

ja viem, že som otrava, ale robili ste už niektorá tú pribináčikovú plnku s mascarpone? neviem to nájsť nikde 😝
ja som robila buď len pribinák alebo mascarpone s tou bielou čoko ...

dreamgirlxxx
7. jan 2013

prosim vas, vie mi niektora poradit sikovnu maminku z Bratislavy alebo okolia, ktora upecie peknu tortu s vlacikom Thomas na narodeninky mojho synceka? skusala som hladat aj v ''profesionaloch'', ale nejako sa k tomu neviem dostat...Dakujem velmi pekne

dadka212
7. jan 2013

@eliska22 akú myslíš ? túto? 3 tvarohy zmiešať so 120g kryšt cukru, pridať citronovú šťavu a 2 mascarponne? ja ju robím dosť často je super, chutí ako miláčik 😵 ak je redšia pridám jeden želatinový stužovač

chudadka
7. jan 2013

@florentina Klasicky marcipan uz som tiez skusala,lepi hlavne ked ho prifarbim,ale hadam to teda nebude az take zle,vyskusam a uvidim.Dakujem 🙂

zdenallicka
7. jan 2013

@dadka212 A naplníš s ní celý dort?

dadka212
7. jan 2013

@zdenallicka ano tak priemer 22-24

jakelina
7. jan 2013

@lussy23 růžička je modelovaná 😀 😀 😀