Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
9. aug 2010

Ahoj, tak jsem dělala ten salkový krém, je výborný, ale v kombinaci s medovými pláty a potahem z MMf to bylo totálně přeslazené, a to mám ráda sladké, fotku sem ani dávat nebudu, jen bílý obdélník a růžová srdíčka, ale mám poznatek, že MMF z umytých bonbonů je trochu jiný, míň gumový mi přijde, ale chuťově teda je lepší ten z neumytých. Ten bílý je samý cukr... ty americké bonbony v ČR asi nejsou, no třeba taky bude někdy v Lidlu akce.
@benjik roční díě klidn ěmůže olizovat metličky od pudinkového krému 🙂 a taky látkujeme 🙂

benjik
9. aug 2010

@reruna Ne tady jsou ted v Lidlu španělské týdny.Taky mi ten salkový krém s medovníkem moc nesedl,švagrová ho dělá děckám.

bzucinka2
9. aug 2010

@benjik dakujem, ten je uzasny 🙂

vinka
9. aug 2010

Tak ja som dnes kúpila tie americké cukríky som zvedavá ako sa bude robiť s nimi 😉

petusko
9. aug 2010

ahojte, tak toto je moja torta, ta zasterka je taka cudna, ale ja mam doma len chlapcov, Kitty je pre mna velka neznama 😀 a s pismenkami sa asi nenaucim robit nikdy 😠 ale mam strasne mrnavu abecedu, idem pohladat a objednat vacsiu.
ake su to tie americke cukriky? aky je rozdiel medzi haibo a nimi?

nadulici
9. aug 2010

@petusko nahodou je paradna cela Kitty....
vinka ja som tiez ulovila v Lidli par balikov, tak vyskusam najblizsie ako to s nimi pojde....
ale myslim, ze ked ich baby na TOM doporucovali asi budu dobre... 🙂

sisa.b
9. aug 2010

ahojte 🙂

@petusko kitty je pekna 🙂 a pismenka by som si k tejto malej abecede kupila rovnake, len velke. ja mam velke a chystam sa aj na male

vinka
9. aug 2010

@petusko to sú jak jojo len sú úplne biele.A stoja euro a je ich 300g a tie rubino čo sa umývajú stoja euro a je ich 170g 😉

bzucinka2
9. aug 2010

baby vy ste tu niektora robila taky pivovy pohar ako slanu tortu tusim a teraz ho neviem najst, nemate ho niektora po ruke? dakujem 🙂

vinka
9. aug 2010

@bzucinka2 ja som tiež robila na slano pivový pohár. 😉

maca77
9. aug 2010

ja som dnes bola na nákup v Lidli a keď som zbadala krabicu tých amerických cukríkov, tak som neodolala a tiež som kúpila 😅 ... konečne vyskúšam urobiť aj ja MMF hmotu, lebo zatiaľ som ju nerobila a mnohé ju chválite

nikanika28
9. aug 2010

Cafte, ja som dnes tiez vyslala mm do Lidlu, tak mam nakupenych doma 7 balikov 😵 😀 . 😀 . Pomalicky sa mi rozbiehaju objednavky, tak snad vyuzijem 🙂 . Tento tyzden chcem spravit ten pivovy pohar, o dva tyzdne robim dve mensie detske torty a potom mam na jeden datum aj svadobnu, aj na 60-tku ...tak to som cela zvedava, ako to zvladnem 😝 ....
Baby, nepredava sa niekde WI mensie balenie ako 7kilove? Alebo modelujete niektora z K2?

anibas
9. aug 2010

@nikanika28 v pečenie hrou ti predajú na kg - dáš to do poznámky

anibas
9. aug 2010

@anibas a mne nemá kto kúpiť amerikáncov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petusko
9. aug 2010

@anibas ani mne. ale uz som hovorila kamaratke, zajtra ide do mesta, tak nech mi kupi. ak tam uz ovsem nenabehli vsetky cukrarky z okolia 😀

gabkazabka
9. aug 2010

@maca77 aj ja som dnes bola v Lidli kvoli tm cukrikom 😀 .Kamoska chce,aby som urobila tortu Hello Kitty pre jej neter,tak idem do toho 😉 .Ja som robila Ninke potahovanu z MMF a robilo sa s nou fakt super 😉 Dufam,ze aj teraz sa mi podari 😅

maca77
9. aug 2010

@nikanika28 ja som teraz objednávala WI zo stránky www.korunaplus.sk kvôli kilovému baleniu, tak čakám že mi čoskoro príde 😉

@gabkazabka držím palce, nech sa Kitty vydarí 🙂 ... aj tu je jedno dobré video

https://www.youtube.com/watch?v=IG23lB1-5qM


... ešte som sa ťa chcela opýtať, ako dlho si varila salko ... tuším si spomínala, že si mala na karamelový krém salko z Lidlu

reruna
9. aug 2010

@maca77 taky jsem měla na salco z Lidlu a vařila jsem ho 2 hodiny

petusko
9. aug 2010

@sisa.b a kde si objednala tie vacsie pismena? lebo ja som hladala na peceniehrou, odkial mam male a nenasla som ☹ a potrebovala by som ich do piatka mat doma (asi marne dufam 😅 )
na sobotu peciem tortu k 2 rokom chlapcekovi a jeho mamine k meninam, tak nieco vacsie a ozdobene pre vsetkych. mam nad cim premyslat 😅 nechali vsetko na mna, aj vnutro aj obal.

maca77
9. aug 2010

@reruna dík 😉

@petusko na peceniehrou ich majú vypredané ... ja tiež potrebujem na víkend, tak som ich našla na http://www.korunaplus.sk/inshop/ ... daj si vyhľadať abeceda a tam majú viacero na výber 😉 aj také ktoré máš ty malú abecedu

nadulici
9. aug 2010

@petusko ked ti mozem poradit, skus tam zavolat, alebo tam napis a opytaj sa ich ci ju nahodou nemaju....ja som si minule objednavala farby a nemali cervenu na nete, ale ked som tam napisala, tak mi odpisali, ze maju na predajni a staci to napisat pri objednavke do poznamky...a nakoniec mi prisli vsetky... 🙂

petusko
9. aug 2010

vdaka babule, deti zaspia a pohrabem sa na nete a snad nieco najdem. a pri troche stastia mi to do piatku aj pride, naposledy mi balicek prisiel na druhy den.

dm1
9. aug 2010

@petusko @sisa.b ju kupila z pecenia hrou a spominala ze z korunaplus.sk ma zle skusenosti davno objednala a stale nedorazilo aj ked jej to sluboval tak neviem...

maca77
9. aug 2010

@hannah23 krásne torty

@dm1 tak teraz si ma nepotešila s tou korunouplus.sk 😝

vinka
9. aug 2010

@hannah23 to sú tvoje?Nádhera

gabkazabka
9. aug 2010

@maca77 varila som ho 2,5 hodiny.......ale myslim ze aj 2 hodiny je dost.Potom ho neotvaraj,kym celkom nevychladne,lebo poriadne nestuhne.Ja varim vzdy den vopred 😉 .Takze si objednavala tu abecedu?Lebo aj ja po nej pokukujem...

hannah23
9. aug 2010

@vinka ne to nejsou moje, to mi poslala jedna holčina je tam dort truhla tak že bych to mohla udělat manželovi, ale asi zůstanu u kufru

petusko
9. aug 2010

http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p...
tak som si objednala tu. dam vediet, kedy to poslu 🙂