• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. októbra 2017 
@pristela aj ja som vcera dostala...od teba? :dizzy_face: hneeed som aj ja tri poposielala dalej robit radost :slight_smile:
8. jan 2013 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka pcha , nebudem prezrádzať komu tu lásku vyznávam srdiečkami :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
8. jan 2013 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky barvíte někdo barvama z drogerie, jak to jde, nechutná to jinak, nezůstávaj krystalky?
8. jan 2013 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no to nemusis, hlavne ze mi denne prichadzaju nove a nove srdiecka :grinning: :grinning: :grinning:

...a ja posielam lasku dalej :wink:
8. jan 2013 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mishulle ja používam farby z drogérie a ide s nimi farbiť v pohode, nevidím a ani necítim žiadny rozdiel v porovnaní s inými farbami
8. jan 2013 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle někdy používám, když dělám Mmf v mikrovlnce, tak tu barvu dám do hrnečku, rozpustím a pak přes sítko naleju do misky k bonbonům, aby tam nebyl nějaký krystalek. Já všechno oseju i cukr.
8. jan 2013 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata nahodou nejaka inspiracia na barbie a little pony? dakujem.
8. jan 2013 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry idem piect tortu a a chcem ju dat ako keby pada do takych faz a potrebujem vysoke korpusi ako ich spravit ?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. jan 2013 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina krásne zvieratká @elienka jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej nádherné zlatučké
@cestovatelkaandrea jje tá je milučká
@dm1 krásne lietadlo @anibas krásna tortička @kacenika krásna tortička so snehuliakmi.
@ajka82 krásnučké maffiny
@evala777 peknučká
8. jan 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
@lamps moc děkuju
8. jan 2013 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bibita no vysoký korpus dosiahneš tak, že upečieš viac korpusov a potom ich len navrstvíš na seba....
8. jan 2013 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bibita presne ako ti radi @dadka212
A tu je videopostup na krivu tortu :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8&feature=related
8. jan 2013 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadka212,mamina1978 Dakujem vám :slight_smile: no ja viem že ked ich navrstvym ale ci sa neda aj jeden len
8. jan 2013 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bibita Ked by si dala mooooc cesta, tak ti moze bud vytiect z formy alebo nebude vo vnutri dostatocne prepeceny........... :confused:
8. jan 2013 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...alebo bude prepeceny a na krajoch mierne obhorety alebo vysuseny...
8. jan 2013 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to je tiez pravda spravim ju po korpusoch naskladam na seba :slight_smile:
8. jan 2013 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pristela jj uz mam video dakujem :slight_smile:
8. jan 2013 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nenocka áno môžeš, ja hodím do misky čokoládu, ceru, vodu, cukríky a hodím do mikrovlnky a každú chvíľu premiešavam, keď mám rozpustené všetko priám cukor. Dávam jednu čoko na jednu dávku cukríkov, nemusíš potom farbiť na hnedo a a je to fajne čokoládové, ja mám tak robenú poslenú s dinosaurami aj celú poschodovú luis vuitton, iba s týmto. Keď chceš tmavšiu môžeš pridať aj kakao, ale rozmiešané vo vode, lebo inak vysušuje hrozne hmotu a potom mastitť dobre ruky cerou.
8. jan 2013 o 19:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@broucek2 kdyby jsi se mě zeptala do včera, řekla bych, že mi žádný smartflex nechutná. Včera večer jsem ale otevřela vědro s citronovým, zkusila jsem něco nového a huráááá....chutnalo mi to. Takže za mě tento...@dadka212 no vidíš a mě to zrovna chutná. ALe je fakt, že jsem k němu nečuchala :wink: ...jinak měla jsem třešňový - ten mi vůbec nechutnal, přišel mi hrozně umělý, vanilkový a mandlový...asi neurazil, neoslovil....

@anibas děkuji moc za námět...se mi líbí, vypadá to efektně a navíc bych to snad i mohla zvládnout :wink:
8. jan 2013 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina ja som na ten citron doslova alergicka strasne mi vadi jeho vona staci mi otvoreny kybel a mam dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Fakt sranda kolko ludi tolko chuti :wink:
8. jan 2013 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dm1 no koukám, že s jeho oblibou tady budu v menšině :dizzy_face:

jinak děvčátka já také všem moc děkuji za srdéčka a s láskou posílám dále :dizzy_face:

A pokud by jste měl ještě někdo nějaké inspirace na dort pro dvě šedesátnice, něco elegantního ...předem děkuji.
8. jan 2013 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata niekde som videla taky tip ze na tu krivu tortu piekli korpus tak ze mali formu v trube nakrivo a vlastne sa vytvorila pri peceni ta sikmina sama. neskusala ste to niektora? zda sa mi to jednoduhsie ako zrezavat to a preklapat ale zas neviem ci je to naozaj dobre riesenie.
8. jan 2013 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pralinka25 já jsem viděla jak to jeden pán, asi nějaký američan dal do trouby a podložil tu formu, aby stála šikmo. Pak máš rovný vrch a spodek šikmo a jenom řežeš jako klasický dort.
8. jan 2013 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pralinka25 ale nezkoušela jsem, zatím tu šikmou nikdo nechtěl.
8. jan 2013 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina nějaké fotky sem hodím, nevím co přesně si představuješ. Pro mě je to těžko, když je neznám. Poschoďové uprav na jednopatrové, snad nevadí dlouhá tapeta.
8. jan 2013 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@pralinka25
@jakelina no to hej holky mate rovne bez roboty , ale ked sa zamyslíte , aku vysku formy máte ? kolko si ju mozete dovolit naklonit aby sa vam korpus nevylial a aj pri peceni nepretiekol? aky vysoky korpus sa vam upecie v naklonenej forme???? tam hodne vela stratite na vyske , ktoru vlastne vy tym zrezaním si same navyšujete :wink:
čiže ušetrite pracu so zrezavanim ale pridate si pracu ze budete musiet dopekat este jeden rovny korpus :wink: no mozno sa mýlim , bo ja ked sa zamyslím ..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nezamyslam sa casto tak by to mohlo byt v pohode :grinning:
8. jan 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@rapunzel1 tvoje tortičky síce nevidím, ale ďakujem krásne za návod :wink:
8. jan 2013 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela presne nad tým som rozmýšlala, že už teraz mám korpus tak akurát na 2 rozrezania a keby som to naklonila, by mi to vytieklo :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže ja radšej zrežem, šak to nerobím každý deň, teda ja som robila len jednu alebo 2 krivé torty :grinning:
8. jan 2013 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok