Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. jan 2013

@janula.h mariann2

dada2007
9. jan 2013

@janula.h nie som si istá.......ale tuším @mariann2 ? 😕

mariann2
9. jan 2013

@janula.h ja som robila kadejaké motorky mojko, čo si potrebovala?

florentina
9. jan 2013

@zsuzsu myslím, že nikdo tady si hotovou zabarvenou hmotu nekupuje. Klidně můžeš, ale jde o to, že je to o mnoho dražší. Když chci celobarevný dort, většinou zabarvuji hmotu. Zkoušela jsem i natírat, ale záleží čím...gelovkami to špatně schne, takže když už natírám, tak práškovými rozpuštěnými v alkoholu /bílém/

zsuzsu
9. jan 2013

@sisix
@florentina
Dakujem. 🙂 Ano je to o nieco drahsie , ale ide mi hlavne o to, ze ci dosiahnem prave taku farbu aku potrebujem. Lebo teraz co som mala farby tak nic moc, cierna nebola cierna iba seda, a cervena no taka oranzovo cervena, tak som vzdy objednala uz hotovu zafarbenu hmotu, ale teraz som objednala kvalitne farby (aspon dufam) a teraz cakam kedy pridu aby som mohla vyskusat. len som potrebovala vediet ako to bude jednoduchsie ci natriet alebo zapracovat aby viac vynikla ta farba. a Baby ked natierate s tym praskovym s alkoholom, ono to rychlejsie vyschne ako gelovka nie? lebo gelovka co som mala ta by asi nevyschla ani po dvoch rokoch :D

lamps
9. jan 2013

@zsuzsu áno prášková rozpustená v alkohole uschne rýchlo, alkohol sa odparí a je to suché a ak chceš farbiť hmotu na čierno je dobré najprv ju zafarbiť na modro a až potom pridať čiernu. Alebo zmiešať všetky zvyšky zafarbenej hmoty a až potom farbiť na čierno. Do červenej dávam aj trošičku čiernej, aby bola pekná červená a nie do pomarančova 😉

opica89
9. jan 2013

žienky chcem robit tortu mc quena a poterebujem poradit cim zakryt tortu mozem aj marcipanom alebo poradite nieco lepsie? a dali by ste mi prosim recept prosim vas na tu hmotu? a este sa chcem opytat ci mozem zafarbit hmotu aj farbivom co sa dava do zmzliny? je to klasicke potravinarske farbivo dakujem krasne za rady som uplný zaciatocník tak potrebujem poradit

lamps
9. jan 2013

@opica89 reept na MMF hmotu je na prvej strane tejto diskusie, ale ja si doň dávam cukru od oka, lebo každé cukríky zoberú iné množstvo cukru. Alebo si môžeš kúpiť v obchode s cukr. potrebami už zarobenú hotovú hmotu. Zafarbiť ju môžeš potr. farbami

opica89
9. jan 2013

@lamps dakujem pekne za odpoved 🙂

dm1
9. jan 2013

@opica89 ale MMF nezafarbis potravinarskymi farbami na krasnu sytu cervenu ako je mc gueen 😝

zsuzsu
9. jan 2013

@lamps je dakujem. To ma nenapadlo dat do cervenej ciernu 😀 no ke mi pridu farby idem skusat 😀 Ide o to ze tu mam strasne velky vyber tych vseliakych gelovych a praskovych od obchodu az na net. a neviem ktore su tie spravne 😖 tak skusam. a ked som chcela ist na istotu tak som si objednala hotovu zafarbenu hmotu. A este jedna teraz mi prosim nenapiste znacku lebo neviem ci take tu zozeniem, ale farbu ktoru pouzivate ked robite dievcatko, vilu atd. je to telova , alebo broskynova farba?

daniz
9. jan 2013

@opica89 zafarbi trochu hmotu a potom maľuj po povrchu a budeš mať peknú lesklú farbu

daniz
9. jan 2013

@zsuzsu telová - ivory

lamps
9. jan 2013

@zsuzsu ja nemám originál farbu na farbenie telíčok, do bielej hmoty dám trošičku ružovej a do nej žltú, tiež len trošičku musíš opatrne pridávať. Gelové farby používam Wilton a práškové Sugarflair. Ja mám doma len základné farby a kombinujem ich dokopy podľa toho, akú potrebujem namiešať

zsuzsu
9. jan 2013

@daniz
@lamps Dakujem pekne. Idem este doobjednavat niake farby. 😀

florentina
9. jan 2013

@zsuzsu já nevím jaké jsi měla barvy, ale možná nebyly nekvalitní. Ona je to trochu alchymie. Záleží také jakou hmotu barvíš. MMF nejde moc na syté barvy a marcipán, ať už pravý či mléčný zase chytá jiné barvy...barvila jsem modrou a byla zelená a přidávala jsem kde co, aby byla tak modrá, jak jsem potřebovala. Taky barvy, které jsou syté - černá, rudá vyžadují opravdu hodně barvy. Proto se doporučuje na černo barvit zbytky již obarvené hmoty, protože to nesežere tolik barvy. Já když barvila poprvé na černo, měla jsem taky šedivou, ale když jsem přidávala pořád dál a dál, byla z toho černá. Jen prostě na stejné množštví hmoty padlo mnohem více černé, než když barvím jinou barvou.... A barvička na tělo se jmenuje ivory, ale jde i namíchat, ale to poradí holky.

zsuzsu
9. jan 2013

Este k tym cenam za torty. Sice su tu vseobecne ine ceny ako na SK , ale aj tak az taky vyrazny rozdiel uz nie je 😖 Kukam tu na nete za co idu torty tu, ked neratam tesco atd. uz hotove Birthday torty co su suchoty az hube prasi 😀 tak padam zo stolicky. ked objednas v original pekarni ked vyrabaju tak torty su od 70 libier a z daleka sa nehrabu na tie vase torty. A co su take vychytene cukrarky co pecu doma tak 6 inch co je priemer kruh 15 cm zacina na 35 libier. a cim vacsi tak drahsi. a svadobne 1000 libier. 😀 😀 keby sa mi podarilo za take ceny predavat 😀 😀 😀 😀 a ked tortu rozrezes, tak vysoky korpus iba raz prerezany a postraseny s kremom 😠 To len na margo toho co sa tu popisalo ze niektorym sa zdaju byt drahe 😠 ale ta praca co je s tym to nikdo nevidi. Ja keby som mala minimalnu hodinovu mzdu zaratat za kazdu hodinu co robim na torte, tak tiez som multimilionar :D no dobre to este nie lebo ich tak vela nepeciem 😀 ale snazila by som sa ako diva 😀

zsuzsu
9. jan 2013

@florentina dakujem uz objednavam ivory 😉

pristela
9. jan 2013

@florentina ale prosím ťa aká ríša snov 😅 ja ted planujem hodne výletov cez leto s detvákmi tak mozno zavítame aj do Prahy , uz sme tam dva roky neboli , len uvidím či mi štát dovolí 😀 😀 😀 alebo dáme to stretko , nazbierame plne auto sladkých žienok a pojdeme pozreiť ako žiju české holky 😵

pristela
9. jan 2013

Holky vcera som zas postupovala na postavičkách , a že aká štíhla som sa urobila 😀 😀 😀 a tú prdelku čo som si urobila aaaach 😀 😀 😀
robite niekto postavicky , ze si urobite najskor zaklad biely a ked vytvrdne tak ich len farebne obleciete/obalíte farebnou hmotou/ ? 😕 ja to vcul tak idem skusiť tak sa pýtam , či nahodou neskončia mimo torty 😕 bo keby ich mam robit hned oblečené neviem ako by mi to s farbou poschlo 🙄 , budu hodne vysoke, teda ja budem vysoka, v porovnaní s autom musím ☹ tak mam obavy či to ako postavicka ustojím ☹

blcha
9. jan 2013

ahojte babulky zdarvym vas a aj ked trocha neskoro idem vam popriat krasny stastny a sladky novy rok 😉 ja mam v peceni prestavku nieze by som predym neako vela piekla ale teraz uz dlho dlho nic 😉 v januari ma caka asi len jedna torticka a potom sa to troska rozbehne v ramic rodiny ako vzdy no a uz mam pozadavku od derenky aj ked narodeniny ma az v marci snad ju to dovtedy prejde lebo ja som zatial vymodelovala akurat tak macika a ona ze chce torticku zelenu ako luku na nej motylikov kvietka co je super tesila som sa a zrazu a na luke auto a v tom aute bude sediet pes no asom v kely auto asi nezvladnem a psa v aute tak to fakt neviem ale zevraj to ma byt ruzovy kabriole a v nom dalamtinec snad ju dovtedy prehovorim na nieco lahsie neaky zamok alebo take nieco som chcela vyskusat 😉

jakelina
9. jan 2013

@pristela oblékala jsem jenom Hello Kitty 😀 😀 😀 Jinou postavičku ne. A ta naštěstí není vysoká. 😀 😀 😀

florentina
9. jan 2013

@pristela no jasně, já se stretkem počítám! 😀 a kdykoli by jsi měla cestu, určitě dej vědět, ráda tě přivítám i s celou rodinkou 😉 Ale myslela jsem to tak, že teď, kdy to je aktuální s tím dortem, to určitě nestihnem.

A s postavičkami...no já to tak viděla v telce, že nejdřív udělali postavičku a pak teprve dostala obleček. Jinak těžko tobě radit, když já vím tak tisícinu toho co ty. Moje první lidská postavička právě tvrdne v kuchyni na zítřejší dort, tak uvidím, jestli to vůbec dopadne...je to tchán na lyžích, tak snad se mi nezhroutí, aby si to nebral kdyžtak osobně 😀 . Ale tobě se dozajista zadaří!

cutty
9. jan 2013

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Idem piect pre dcerku tortu pingu - okruhly spodok a na vrchu iglu s postavickami tucniakov. A ma tam byt aj jazierko - a to je to ze ako ho urobit - zo zelatiny?Nebude sa potahovka roztekat pod zele? Potahovat budem smartflexom. Diiiiik za radu 😉

opica89
9. jan 2013

@dm1 ani ked mam krvavo cervenu?

opica89
9. jan 2013

@daniz ako malovat a cim?

opica89
9. jan 2013

@dm1 a ani ked tu fabu zriedim z vodou?

jakelina
9. jan 2013

@cutty já dělám jezírka z rozpuštěných gumových bonbonů. Modré šup do mikrovlnky a pak nalít na dort, když to trošku zchladne, nic to neudělá.

pipka
9. jan 2013

@jakelina neco mi povidej...moj muz spal s malym v posteli, ten reval jak tur...a ja k nemu bezala z opacnej strany bytu, lebo mm spal...normalne na tvrdo chrapal a vedla ucha mu hucalo dieta....toto ja akoze nepochopim v zivote 😅 🙄 🙄 🙄

lamps
9. jan 2013

@pipka Janka, to sa ani nedá pochopiť 😀 😀 😀 😀 snažiť sa pochopiť chlapa je robota na celý život 😀 😀 😀, ale mám taký pocit, že toto platí aj opačne 😀 😀 😀