• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 aha takže zmiešaním, bude bledší......a z toho čo si písala na akú tortu to vyjde potiahnuť?
10. jan 2013 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 to mas malicko ved si predtav aka velka je jedna tablicka cokolady. Ved z toho ti vyjde nieco okolo 250g hmoty tak rataj zhruba ako ked z hmoty potahujes ze kolko potrebujes
10. jan 2013 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no moje zlate...líp už to neumím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :wink:
10. jan 2013 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
@lubicakovac ja ju mam doma len este akosi nebol cas vyskusat ju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. jan 2013 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som si zmenila aj foto, ak by ste ma nespoznavali, tak to som ja :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
10. jan 2013 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@lubicakovac já nemám, ale je to na květy ne???
10. jan 2013 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina teda holka, klobouk dolů, mě by trefil šlak dělat více dortů po sobě..... :wink:
10. jan 2013 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina je to na kvety vraj
@dm1 no ja ju asi budem musieť, bo idem robiť kvetinovu svadobnu tortu
10. jan 2013 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubicakovac ja som doteraz robila vsetky kvety aj plno na svadobkach len z MMF pripadne z SF
10. jan 2013 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holčiny, mimo téma, budu že neuhodnete, kam si nakonec pojedem pro pejska, teda fenečku?
Na Slovensko :grinning: :grinning: tady naše kolegyně @elienka je tak hodná a nechá nám holčičku border kolie, teda křížený s místním Don Juanem, ale je nááádherná
kuk :wink: http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/602863_4138685508657_368416611_n.jpg
10. jan 2013 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (13)
@pipka náhodou je úúúúúplně suprová, mně čeká až v únoru :wink:
10. jan 2013 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lubicakovac na kvety je tá hmota výborná, ja som z nej robila ruže na túto trojposchovú svadobnú, rýchlo schne, pekne drží tvar
10. jan 2013 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@dm1 no ved to sa mi hned zdalo málinko,to potom aspon 3-4 čoko
10. jan 2013 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci tak to si hned nakoupíš ten jejich cukr :grinning: :grinning: :grinning:
10. jan 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 jj je to dost draha hmota veru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. jan 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 veru je,chcela som to skúsiť takú čoko tortičku ale chcela som kupiť hotovu hmotu,len nemali,iba bielu čoko a to som nechcela,tak skúsim toto zmiesiť s velvetom
10. jan 2013 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubicakovac ja z nej robím kvety,aj nejaké postavy som robila....je super,rýchlo tuhne a super drží tvar,ja mám doma trošku vlhko a toto sa mi osvečilo,je super tvrdá a dosť rýchlo
10. jan 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 - teda ty růže jsou nádherné. :slight_smile:
10. jan 2013 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, som tu nova, a ako pozeram, marcipanove torty maju velkyyyy uspech, ked je t viac ako 4tis stranok :grinning:

ja som "panna" v marcipanovych tortach. No chcela by som zacat a to uz zajtra :grinning: Dnes som si spravila tortu a zajtra ju chcem potiahnut marcim´panom. kupila som si dva baliky takeho zlteho marcipanu. Ale potrebjem pomoc prijeho farbeni. Ako ho mam zafarbit? Praskovou farbou - a jej vmiesenim do hmoty, alebo ju mam natriet (praskova farba+kvapka alkoholu) alebo mam kupit gelovu farbu?
Tortu chcem jednoduchu, len potah a mozno srdiecka. Je to pre mangela a pre mna. Mame narodky :wink:

Dakujem!
10. jan 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emily83 akého žltého marcipánu toho z obchodu? dr. oetker alebo tú ruličku?
10. jan 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby to som raz zase dopadla za dobrotu na žobrotu :frowning2: :frowning2: :frowning2: tak ja robím teraz tortu pre sesternicinu dcéru, čiže vnučku mojej krstnej mamy a práve o tú ide :angry: včera som ležala chorá v posteli a ona prišla, býva vedľa nás, že či som ozaj taká chorá, tak na ňu kukám jak puk a hovorím, tak asi áno, keĎ ležím a ona , že vieš sobota sa už blíži a tie torty kedy upečieš :angry: a dnes mi mama hovorí, že to tam bola včera na káve predtým ako ku mne prišla tá moja krstná a že povedala mojej mame, že za takú cenu si tortu môžu kúpiť hocikde a že dúfa, že keď som chorá tak ju urobím tej miške lebo ona ju chce :angry: hrozne ma to sklamalo a ranilo, pretože ja im tie torty robím len za materiál a elektriku, napr. takú 4,5 kg tortu som im minule dala za 30 eur :frowning2: a teraz im robím 3 posch. to si mám ako vypýtať čo :angry: tak som si nechala účtenky a tie im dám aj s podrobným výpisom surovín, len to som si zrátala dnes a vyšlo mi to 35 eur :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. jan 2013 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, akú máte skúsenosť s tým akože normálnym marcipánom z Ikey? že z mandlí je, taký...naozajstnejší. Dá sa s tým ale niečo vymodelovať?
10. jan 2013 o 20:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ach Lenka tak toto naozaj raní a veľmi, ale asi by som milej zlatej Miške povedala, aby si dala 3-poschodovú tortu urobiť hocikde a určite nebude platiť len toľko, čo u teba :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, trupka jedna
10. jan 2013 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lubicakovac mám ju doma a kvietky sa s ňou robia super :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ja inú už na kvety ani skúšať nebudem, táto hmota rýchlo schne a veľmi dobre sa s ňou robí :slight_smile:
10. jan 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yukki neměla jsem nevím. :astonished:
10. jan 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 oetker :frowning2: preco, nie je dobry?
10. jan 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 to tak bývá. Proto je to v rodině na nic péct dort. Každý si myslí, že mu to uděláš zadarmo. Já jsem pekla dvě svatební, jednu třípatrovou a jednu dvoupatrovou pro synovce a ani se nezeptali, jestli jsou něco dlužní. Přitom jsme každému dali ještě 6 000,- korun jako svatební dar.
10. jan 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emily83 to ti dva bude málo. Na dort potřebuješ tak 700 gramů hmoty, podle velikosti. Já vyvaluju kilo.
10. jan 2013 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps asi som to zle napísala, tá Miška to je len 15 r. kočka čo jej pečiem, tieto reči má jej babka, ktorá je mojou krstnou.....
10. jan 2013 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
10. jan 2013 o 20:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok