Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
11. jan 2013

@timotejkabrejkova uuužasna objednavka, že netradična na krst 😵 😵 😵 to je ako sen 😵 ja ich moc ulozenych nemam ale aspon niečo , jasne že z poschodovych sa dá urobit bez poschodová a farebnosť sa dá tiež meniť ale na inšpiracku su aj tie dobre 😅

emily83
11. jan 2013

na kednej strane sa to da spravit ohybom, no na druhej to budem musiet spravit inak

emily83
11. jan 2013

A este, spravila som aj ruzicky, ako ich mam "nalepit". Neexistuje nejake lepidlo? ja neviem, cukor v palenke a pod?

A ako sa zbavim toho bieleho cukru?

Dakujem velmi pekne za rady!

Inak ta torta bude vyzerat ako spenatovo-mrkvova 😀 lebo hore mam zeleny plat 😀

aduskatt
11. jan 2013

@emily83 ozdoby nalepis vodou alebo bielym alkoholom

mimcak
11. jan 2013

@pristela ach jaj máš to sním ťažké,ale som sa pobavila 😀 😀 😀

ajka82
11. jan 2013

babulky prosim, nemate niektora dobry kavovy kremik do torticky? najlepsie malo maslovy 😅 dakujem 🙂
este dalsia otazocka... cim by ste robili penu na kapucine? bielky s cukrom? 😕 alebo nieco ine by sa dalo?
dakujem vopred za velactene rady 😉

mimcak
11. jan 2013

@jakelina krásna farmička 😵

aduskatt
11. jan 2013

@ajka82 v dvojke je uzasny kavovy, ja nemam rada maslove kremy, ale tento je faktisticky uplne bombovy, len ja zarabam nescu a nedavam zltko🙂 a penu by som urobila bielky s cukrom, ako pises🙂

ajka82
11. jan 2013

@emily83 ozdoby ako radi aduska...troskou voy alebo bielym alkoholom... ten cukor co ti zostal skus odprasit prec stetcom, alebo cistou hubkou

ajka82
11. jan 2013

@aduskatt ano? supeeer kujem, mrknem tam...len akosi nemala casu teraz pozerat vsetko co tam je 🙂 toto bude sranda torta, zatial je na 99% hadam to nezmenia 🙂

aduskatt
11. jan 2013

@ajka82 pozri, je hned na prvej strane, ze orechovokavovy, ale je neskutocny, chuti a je prekrasne vonavy.....

ajka82
11. jan 2013

@aduskatt hmm, ci im nebudu orechy vadit... spytam sa ich 😉

lokalistin
11. jan 2013

@emily83 tak neviem ako ju chces zdobit ,ale mas dole este dost marcipanu tak to pookrajuj zafarbi inak a porob take pasiky

daducha
11. jan 2013

Baby,tak co sa mi stalo ? vysypalo sa mi cele predne sklo zo vstavanej rury 😠 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .ma asi 4 roky,ani som do nej nebuchla, ani nic, vyberam korpus a zrazu mam na nohach milion malinkych kuskov skla.Ja som sa tak zlakla, ze mat slabsie srdce tak uz tu nie som 😀 .a to mam na buduci tyzden piect cca 10 korpusov.Oprava ze 125 eur,sklo ide z Talianska cca 10 dni.No preco by sa nepo...ralo co sa da da, ze 😀 .Tak este ze mam kamosku o dve poschodia vyssie ,tak doma vyslaham a ku nej dam piect.Len je to na prd, nepoznam jej ruru, neviem ako pecie, pri tej mojej uz viem aj kedy korpus vytiahnut bez skusania .No ked sa dari, tak sa dari ...Verim ze mate lepsie dni 😵 .A zajtra ideme 1x postavit deti na lyze, tak pevne verim, ze to v zdravi zvladnu 😀

aduskatt
11. jan 2013

@ajka82 aj bez orechov je fajn, uz som robila🙂 aj ked tie orechy tomu daju taku plnsiu chut.......ale ak im budu vadit, tak proste vynechas🙂

jakelina
11. jan 2013

@daducha mojí známé se to stalo taky a bylo to nějakým pnutím. Taky sháněla nové sklo a nemohla sehnat, tak si pak koupila novou troubu raději.

aduskatt
11. jan 2013

@daducha no moja......tak to budes mat vesele teraz s pecenim....ale sak si sikovna, zmaknes, este ze mas tu kamosku blizko............

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@emily83 Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem všetkým ktorí poradili.

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@pristela Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem všetkým ktorí poradili

mimcak
11. jan 2013

@daducha No tak to máš teda šťastie ,no nezávidím .A zajtra aby ste to ustáli v zdravý. 😉

daducha
11. jan 2013

@jakelina no ved som aj rozmyslala ci nekupit rovno novu,len tejto okrem toho nic nie je,sa o nu staram ako by bola moja vlastna 😀 .Ale davaju nam na opravu dva roky zaruku tak ak by este raz nieco, uz bude nova ..
@aduskatt ved zvladnut sa to zvladne, len mi to poriadne skomplikuje zivot 😝 .Ale tak za spotrebu energie im urobim pre maleho torticku zadara,je to super kamoska 😉

aduskatt
11. jan 2013

@daducha aspon ze tak....ja som sa prave zamyslela, kam by som sla piect korpusy🙂............ja by som veru musela ist cez cestu s formami v ruke🙂

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@pristela Ta tretia sa mi zdá najkrajšia aj najjednoduchšia 🙂

maya30
11. jan 2013

@aduskatt dakujem, presne toto by sa mi hodilo, len nemam ten piping gel, da sa to niecim nahradit ?

aduskatt
11. jan 2013

@maya30 mozno jedle lepidlo alebo tenulilinka vrstvicka medu.............ale to su len moje domnienky, mozno baby poradia ine

pipka
11. jan 2013

@timotejkabrejkova ja mam taketo

maya30
11. jan 2013

@aduskatt dakujem, este mam doma aj decorgel na jedly papier, mozno aj to by slo...ale to mozem dat rovno aj med, ked vravis, vyskusam to najprv na nejakej vzorke co to spravi 🙂

maya30
11. jan 2013

a moja dnesna 🙂

florentina
11. jan 2013

@dm1 juj, raduji se tu a děkujuuuuu moc 😉
@aduskatt nebylo to sice pro mě, ale i tak děkuji za vysvětlení k hologramu...jsem vůbec netušila co to je.

@pristela zlatko, netrap se reakcemi svých dětí...ber to tak, že jsou jen vývojově napřed, tak z toho můžeš mít radost, ne 😉 ? ....pokud není jasné, vysvětlím....většina chlapů umí dokonale prudit a brblat 😀, tak ti tvoji už to zvládají teď, no 😀 .

aduskatt
11. jan 2013

@florentina za malicko🙂