Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
vlada111
12. jan 2013
@seximamina ten obchod na Dlhých dieloch je neskutočne drahý. Radšej si pozri iné v Ba - napr. formicky.sk, ešte je jedn v Ružinove, ale neviem adresu. @pipka ti poradí 😉
vlada111
12. jan 2013
@daducha no čo dodať, máme sa čo učiť, nádhera 🙂
marashy
12. jan 2013
@dm1 no ja mám recept, že čokoládu rozpustiť vo vodnom kúpeli a šľahať šľahačku a pridávať stužovač a vychladnutú čokoládu :/ ...
dm1
12. jan 2013
@marashy hmmm tak takuto variantu som veru este nepocula :-o
koira
12. jan 2013
Holky prosím vás, dnes jsem dodělala svůj prvni potažený dort. dobadlo to vcelku dobře.jen nevím jestli ho mam do zitra v lednici jeste zabalit nebo uz nechat jen tak..diky moc za rady
dm1
12. jan 2013
@pristela Zanetka skusala som dnes tu formu sil.cinansku co si mi poslala na cokoladu a je to super krasne sa to otlaci x-). Skoda ze nie je aj dlhsia aby to vyslo na cely bok ale aj tak super napr. narezat potom na platky a tak davat
pipka
12. jan 2013
@vlada111 uz som jej pisala o stranku dopredu 😉 je to Tortomania na Palkovicovej ul. 😉 @seximamina
dm1
12. jan 2013
@koira nechaj len tak ale daj na zadnu stranu chladnicky v tej policke karton alebo polystyren tenky aby sa neorosila a nedavaj moc na nizku tepltou ladnicku
dadka212
12. jan 2013
ahojte kočky, pridávam svojú víkendovú makačku :-p
pipka
12. jan 2013
@dadka212 ty brdo Dani, ty makas jak robot =-) 😃 kedy to ti stihas prosiiim ta? :-N ja som rada, ked zvladnem dve :-p :-N
lifinka
12. jan 2013
@dadka212 a jinak ok? 😃 No jsi prostě borec tolik si vzít dortů, páni a jsou vydařené, i jsem si s dovolením uložila...

malý mě spadl na čelo, tak mu tam vyrostla boule, má to fialové, ale je to už hodina a nic mu není, tak snad to zvládnem... |-|
lifinka
12. jan 2013
@dajna11 ahááá, tak když máš takového pomocníka v kuchyni, tak pak se to dá stihnout 😃 (dočítám víš) šikulka je to!
strihalka
12. jan 2013
Ahojte, poprosim o radu, idme delat plnku na do torty....z mascarpone a slehacky, a jeste lesne ovoce.....od jedne pani jsem slysela psotup, ale uz si ho repsne nepamatuji...poradite? dakujem
vlada111
12. jan 2013
@pipka si 100% - ná x-)
vlada111
12. jan 2013
@dadka212 ty sa fakt nenudíš 🙂
pipka
12. jan 2013
@vlada111 ved som po tebe 😎 😃 x-)
dadka212
12. jan 2013
@pipka nooo stíham tento víkend síce s odretými ušami, ale stíham :-N
@lifinka neviem či borec skôr prostaňa 😃
@vlada111 cez víkend sa veru nenudím, niekto chodí na diskotéky ja tancujem pri linke 😃
pristela
12. jan 2013
@dadka212 by ma porantalo =-) a to ťa este bavi robiť torty? no si prosto úúúúúžasnááá x-) 😃
@dm1 Dani a nemas foto ? len taky malý kusocek by som cumla :-N :-N
dm1
12. jan 2013
@pristela nemam uz som to zozrala 😃 . ale este budem skusat tu druhu ked pride tak cvaknem x-)
cat
12. jan 2013
@dadka212 dadka, ja ťa úplne že obdivujem 😎 Ja som dnes robila len jednu jedinú mini tortičku a ešte aj tú som úúúplne dovrzala, dostala som z toho depku 😃 a hladala som po nete nejaké cukrárske kurzy.. veď mne nejdú základy, akože vyvalkám hmotu, dám na okrúhlu tortu a neviem si rady so záhybmi po bokoch :-p 😢 hanba mi.
dm1
12. jan 2013
@dadka212 superne ako vzdy 🙂
dadka212
12. jan 2013
@pristela dakujééém 🙂 mňa zabíjajú hlavne tie postavičky, ja som lenivá jak voš neurobím dopredu ani jednu jedinú :-N
@cat musíš si viac vyvalkať a tak to zarovnávať nech sa ti to pekne povyrovnáva....
@dm1 dakujem x-)
pristela
12. jan 2013
@dm1 no fuj!! že sa nehanbíš !!!! takú vec čo sme spomínali a neodfotis mi , ach takáááá škoda, takááá škoda 😃 😃 😃 inak je zaujímavé , že cez zimu si nik neobjednava /u mna/ čoko tortyy, ale nastanu letne horucavy a každy chce čoko ]-(
dm1
12. jan 2013
@pristela 😃 😃 😃 ja to napravííííííííííííííííííííím. Inak s tym objednavanim som na tom podobne 😃
yamahafazer
12. jan 2013
moje dnesne
koira
12. jan 2013
@dm1 diky moc za radu
😉
dm1
12. jan 2013
@yamahafazer jeeej ktosi tu ma novu hracku airbrush coooo?
luciahromadkova
12. jan 2013
moja dnesna torta- sacher /na žiadosť/ navrchu cokolada a boky cokotransfer, vyskusana cokohmota podla @dm1 /ďakujem/ s coko, sirupu a do toho smartflex- chutovo výborne x-) a aj sa s tým dobre robi, z nej sú 2 ruže, tie ešte treba zlepšiť a hlavne na to potrebujem cas, boli narychlo, kedze aj torta bola objednavana neskoro
inak coko ozdoby som sa snazila robit do 3- tej v noci na skusku aspon striekane, lebo na rulicky a vejariky nemam tu stierku, spachtu a ako na potvoru aj v zeleziarstve mali inventuru 😃 😃 😃 , nemam teplomer a niekde robim chybu, coko lidl islo, ale biela coko milka katastrofa
posledna rychlovka minulotýždňova, lebo manžel zahlasil v sobotu vecer, že sa v nedelu ide poobede na navstevu, tak len taka rychlovka pre tehulku hostitelku- uz som robila ten motiv, tak nebol cas a hmoty len zbytky, tak som využila 😉
mimcak
12. jan 2013
@daducha waaw nádherné všetky ako vždy. x-) x-)
mimcak
12. jan 2013
@1zaza krásne a ten havko ako živý