Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
13. jan 2013

@jakelina čistá práce, krása...

@barborkam já musím taky pod marcipán při vyvalování dávat cukr, protože se mi jinak lepí. Moje zkušenost je, že i když jsem to oprášila štětečkem, pořád byl vidět. Takže jsem se naučila dávat cukr jen zespodu, při vyvalování neobracet. Váleček mám plastový a na ten se nelepí nic. A pak sroluji na váleček a dám ocukrovanou stranou dospod. Je to trochu těžší manipulace, než když jsem vyvalovala cukr necukr, ale dá se. Druhá možnost když už máš cukr na dortu je celý dort potřít olejem...normálním kuchyňským...nějakým obyč, né olivovým, aby ti nezměnilo chuť. Normálně štětečkem...jen ho nech okapat, ať toho oleje na dortu nemáš moc. Pak ti ten cukr krásně zmizí a dort se sjednotí, ale zase se pak leskne. ALe mě to nevadí, já to mám ráda. Jako třeba postavičky nepotírám, ale u dortu se mi to líbí. Takže teď už na dortu cukr nemám a i tak někdy potírám, ale někdo to nemá rád, když se dort leskne. A neboj, chuť dortu to nijak neovlivní.

mizulienka
13. jan 2013

dievcata, nadherne torty ste pridali vsetky vsetucky 😉
@pristela to auto je uplne fantastikus 😉 a tie postavicky perfektne.

dievcata, potrebujem poradit, mam objednavku na dubacik, chcu 3kg tortu,mascarpone broskyne...ja vobec netusim, ake rozmery by mala mat ta torta, viete mi poradit, aka by asi bola velka okolo tych 3kg aby mala...pridavam ftku, je to inspi z netu

florentina
13. jan 2013

@viera6 asi to bude tím, že jsi postavičku nenechala vytvdnout, ne? Většinou se dělá po částech, ty se nechají vytvrdnout a dá se dohromady. Když je to čerstvé, tak se pod vlastní tíhou prostě bortí.

viera6
13. jan 2013

@jakelina ja som robila s PDT a trochu Mf

jakelina
13. jan 2013

@viera6 tak skus ze Smartflexu

viera6
13. jan 2013

@florentina budeš mat asi pravdu dávala som to hneď dohromady 😲

viera6
13. jan 2013

@jakelina ten nemam.. 😔

mizulienka
13. jan 2013

BABY to nie je moja torta, je to len inspiracia a otazka k tomu 😉)

jakelina
13. jan 2013

@viera6 já jsem z PDT taky zkoušela modelovat a pořád mi to sesedalo. 😝

jakelina
13. jan 2013

@mizulienka já vůbec netuším, já váhu vždycky přetáhnu. 😝

dadka212
13. jan 2013

@mizulienka ja by som upiekla 2 menšie kruhy a tak to dala dokopy....alebo vyreazť z plechu len ako sa poznám do 3kg by som sa nevošla 😅

dadka212
13. jan 2013

@mizulienka ja viem, že nie je tvoja 😉 ja niekedy miesto odpovedz stlačím pačí sa mi 😀

mizulienka
13. jan 2013

@dadka212 Dani v pohode 😉
ja vahu tiez stale prekrocim, este sa minestalo, aby som urobiila mensiu tortu, stale vacsiu...prave preto potrebujem poradit, ako na to 😉

Dani, tak myslis, ze 2 male kruhy, z jedneho by si urobila hlavicku a z druheho nohu? ja pri tychto 3D tortach, ci toto je len 2D??? 😕 vobec nemam fantaziu 😨

jakelina
13. jan 2013

@mizulienka jeden větší kruh na hlavičku toho hřibu, přepůlit a ořezat a malý na tu nohu a dotvarovat odřezkami nebo punčovinou.

zuvina123
13. jan 2013

@denisak77 ta forma sa da zohnat v obchode lebo u nas som ju este nevidela

dadka212
13. jan 2013

@mizulienka presne ako teraz @jakelina písala som to myslela 😉
toto je podla mňa taká 2D nie je úplne 3D 😝

lussy23
13. jan 2013

@aduskatt tiež si myslím. Ja len som tu videla novinku, že skupiny, tak preto. Ale tiež o to nestojím. Ja len, že keby ste mali skupinu, či by som tma mohla byť.
@pipka ja so mto najprv nepochopila. ale už m ije to jasné. Ja by so mto tiež nechcela moderovať, nemala by som na to čas.
@pristela nádherná tortička. čo je to rafaelo popsy?
@nelly75 krásnučká
@kacka1234 nádherná
@vlada111 @aduskatt @dm1 nie to neni sukromna to je verejna. to adminy vymysleli novinku. tak so ms apýtala,či aj vy máte takú skupinu. 🙂 ja taku ani nechcem. ja som to myslela tak, že keď vy budete mať skupinu ,či tam môžem byť. zle sme sa pochopili.
@mariann2 krásne dielka
@gabina275s úžasná miniie

florentina
13. jan 2013

@mariann2 můžu se ještě k tomu srdíčkovému dortu zeptat, jak je to udělané zezadu s tou mašličkou?

jankaferancova
13. jan 2013

mamuľky moje,potrebujem poradiť.idem robiť pre nášho drobca poschodovú tortu,teda presnejšie dve poschodia,ide mat 2 rocky,este som ju nikdy nerobila a bojim sa,ze sa mi prepadne.aku vystuz pouzivate vy?taku domacu nejaku by som uvitala 😉 neviem,karton obaleny v celofane,alebo v niecom podobnom by asi nestacil,ze?dakujem Vam za rady,ste super a straaaaasne moc sikovne!

lussy23
13. jan 2013

@zsuzsu psík je krásny. @njonja pekná.- . nerežu ich preto lebo postavičyu su priveľmi reálne a torta priliš dokonalá. Niekedy je potrebné menej dokonalosti.
@rapunzel1 nádherné tortičky @monikapo krásnučká tortička @pristela veľmi sa mi poáčia postavičky. krásne a nereálne. . sú nádherné

florentina
13. jan 2013

@jankaferancova nevím jak budou velké ty patra, ale mělo by stačit jak popisuješ. Myslím, že někdo používá i cd. Do spodního patra píchni pár brček a na to dej tu podložku a bude to ok.

mizulienka
13. jan 2013

@jakelina dakujem Majka 😉

mizulienka
13. jan 2013

@dadka212 aj tebe Dani 😉

lussy23
13. jan 2013

@wera.g krásnučká teniska
@lucula73 jejo je nádherná. zatiaľ sa mi páči najviac z tort, ktoré som tu dnes videla. Krásne postavičky.
@rachel36a suprová torta
@jakelina krásna Kitty
@viera6 peknučké postavičky. Obdivujem, vás, že ste si na prvýkrát vybrali práve takéto náročné postavičky. Zvládl iste to bravúrne. Nemyslím to v zlom, ale som rada, že nie som jediná, ktorá máva problémy s modelovacou hmotou. Ale pevne verím, že čímviac budeme modleovať, tým nás viac bude modelovacia hmota poslúchať🙂 @pristela chcela by so mvedieť robiť také pekné postavičky ako vy. Aby sa ostatným páčili.
@monikapo krásna tortička , páči sa mi tá..... Megi(?)
@zsuzsu krásny psík a zlatučký

lussy23
13. jan 2013

@zsuzsula veľmi peknučké

lamps
13. jan 2013

Babulečky moje, nejaké inšpirácie na tortu v tvare rozbalenej čokolády náhodou nemáte? ďakujem a krásnu nedeľu želám 😅

pristela
13. jan 2013

@lubi22 jee, dakujem , popsy - jednoduche len 1balenie kokosu zmiešať s jednym salkom , urobit guličky strčiť do mrazaku, a pak namáčať do čokolády 😉

@lussy23 popsy su take rozne sladke gulicky, srdiecka, prosto male sladkosti roznych drobnych tvarov obalene u mna čokoládou napichnute na palickach, aby sa dali drzat ako lízanky - https://www.google.sk/search?q=popsy+cakes&hl=e...

zdenallicka
13. jan 2013

@pristela Originál název je pops cake.. 😉

Mimochodem - žádala jsem tě na FB o ruku... odmítáš, jo??? 😠 😠 😠 😀

pristela
13. jan 2013

@zdenallicka pcha vsak som jeje dala odkaz na google a tam bol ten správny nazov 😉

no ja neviem si písala že sa mam ihned rozvést , tak ja ako poslušná musím sa najskor vydať za mojho , pak sa urýchlene rozvediem podla pokynov 😀 a už som len tvoja 😵 😵 😵 jemine len dufam , že @pipka ešte stále žehlí a nečíta 😕