Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
14. jan 2013

@dm1 Danka, ďakujem si poklad 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lucula73
14. jan 2013

ahojte
ďakujem za všetky páči sa mi,som ich dostala veľa,moc ma tešia 🙂

dievčatá,potrebovala by som poradiť,keby chcel niekto jahodovú plnku,čo by ste urobili?ja som takú ešte ani nerobila,nemáte nejaký tip 🙂.mňa napadla iba jogurtovošľahačková zo smotanových jahodových jogurtov a na to jahody 😕 😕
ďakujeeeeeeeem.

nika1985
14. jan 2013

@dm1 presne ja ked som to videla na tej fotke volala som mm nech mi veri lebo toto sa teda nevidi casto a on nato ze nemylis sa a ja ze tak asi nie lebo rovnaku na chlp tortu este aj s podlozkou by asi niekto nedostal 2x.

salonka1981
14. jan 2013

Moja víkendová

jakelina
14. jan 2013

@salonka1981 ta je nádherná

jakelina
14. jan 2013

@lucula73 a kdybys udělala vanilkový krém a do něj dala jahody?? Oni chcou aby ten krém byl přímo jahodový.???

sisix
14. jan 2013

Holky, kdyz delate pops cakes, dabate je na spejle nebo se daji koupit nejeke lepsi tycky, treba jako maji lizatka?

anibas
14. jan 2013

@janula.h človeče - úžasný pokrok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dúfam, že ideš na stretnutie !!!! 😉 😉 😉 😉

anibas
14. jan 2013

@dm 😀 😀 😀 áno asi robia dievčatá chybu - v našej téme je @dm1 - šikovná cukrárka

anibas
14. jan 2013

@lamps Andrejka -videla som viackrát, ale somsi ich neukladala - čoko torty 😒 😒

dada2007
14. jan 2013

micky, ešte som nerobila a mám dotaz od kamošky na tortu barbie, viete, ked je bábika zapichnutá do torty a sukienka je vlastne torta 😉 ........aká je váha týchto tort? cca? ďakujéééééém a robíte to v čom? v miskách, či ako? dík moc!!!

mima1311
14. jan 2013

@salonka1981 je kraaaasna 😵 urcite sa budem niekedy inspirovat , ak mozem

zsuzsu
14. jan 2013

Baby , ked zdobite tortu , alebo boky s takym orlamentom vez vrecusko, ake spice pouzivate? ja co tu kukam tak mam od 00 a viac. Tak neviem kolkatku mam objednat. dakujem. {snad ste ma pochopili 😀 )

sisix
14. jan 2013

Kdyz se syn pusti do prace ........... kdo nepochopil ... 🙂 .... hrad + prechod aby mohli vojaci chodit z jedne veze do druhe.. Tank a dyno a ty chteji ten hrad zlikvidovat. Delal pro kamarada jen tak pro radost. 😀 😀

petkaa28
14. jan 2013

@dada2007 moje mavaju cca 3,5 - 4 kg. Peciem v miske (ta stredna z ikei), ale nestaci vacsinou, lebo babiky maju dlhe nohy :D tak dorobim este 1 nizsi korpus, alebo tam das babike nohy dosikma 🙂 ja som si raz v bille kupila taku sadu do kuchyne (misa, sitko na cukor a metlicka) a peciem to v tej mise - primer ako ta z ikei, ale je vyssia

petkaa28
14. jan 2013

@lucula73 sprav puding - 500ml mlieka a 2 pudingy jahoda deluxe dr.oetker, 250g masla a 500g jemneho tvarohu + mrazene jahody 🙂

eficenka
14. jan 2013

Milé maminky, prosím o RADU!!!!!

manžel bude mít o víkendu 30tiny.... nikdy sem marcipánový dort ani z té hmoty nic nedělala...

nějaký ověřený recept? a taky nemáte některá dort ve tvaru domečku? děkuji..

jakelina
14. jan 2013

@eficenka pročti pár stran od začátku diskuse, je tam návod na potah i rady jak na to.

dadka212
14. jan 2013

@dada2007 dadi moje barbie mávajú od 2,5-5 kg podla toho v akem miske pečiem...ja mám normálne také nerezové z tesca...

mizulienka
14. jan 2013

@dada2007 moje maju od 3,5-3,8kg 😉 peciem v takej nerezovej miske.

lucula73
14. jan 2013

@petkaa28 ten recept nepoznám,ale vyzerá zaujímavo......a neni to veľa,aj maslo aj 500gr, tvarohu na tie dva pudingy?
@jakelina ano,aj mňa napadol vanilkový ,ale aj plnka že má byť jahodová 😉 .ale ďakujem za tip....
možno im napíšem zo tri druhy kremov a nech si vyberú 😉

njonja
14. jan 2013

@luciahromadkova , @dadka212 🙂 no veru🙂 bohatsi su skupejsi ☹ a detei potom smutne. @luciahromadkova, uvidime, ci mas pravdu a ci daki pribudnu🙂 dam urcite vediet!!

dada2007
14. jan 2013

@mizulienka @dadka212 @petkaa28 babenky, dakujem moc.........misku mám Ikeácku s priemerom 20cm.......čo myslíte? 2,5-3kg???

dadka212
14. jan 2013

@dada2007 no podla mňa cca 3kg aj viac...lebo budeš musieť urobiť ešte korpus navyše do výšky aby to dobre vyzeralo...niektorí to tam nerobia a potom je tam taká priehlbina a to sa mi nepáči...

anibas
14. jan 2013

@sisix snáď nebudeš kupovať plastelínu, keď máš doma fondát 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
14. jan 2013

@levandulka3 dakujem moja, uz mam objednane 😉

sisix
14. jan 2013

@anibas on upekl i korpus cokoladovy. JA mu udelala napln a polila cokoladou a postavicky sli na dortik a pak do pupiku 😀

jakelina
14. jan 2013

@sisix šikulka

pristela
14. jan 2013

holky malo by tu byt aj tlacitko okrem paci sa mi , aj uložila som si 😀 😀 😀 😀 ked sa mi nechhce pisat text , aby holka vedela a mala tiez radost z toho - teda ja mam radost ked si niekto ulozi moju tak snad je to aj naopak 😀

sisix
14. jan 2013

@pristela zlatko prosim, davas pops cakes na špejle nebo se daji koupit lepsi tyky jako na lizatka. Diky