• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@henikav čokoládové trubičky som robila - a dokonca aj tá mašľa na 1.torte je z čokolády.
Ťažko sa to opisuje, ale skúsim ... kúpila som si čokoládovú polevu CARLA - roztopila ju. Nastrihala som si pásiky papiera na pečenie cca 7x9 cm ( druhý rozmer je na výšku torty ... mne to nevyšlo, lebo trubičky som robila dopredu a tortu piekla svokra,ktorá ma neposlúchla a spravila ju vyššiu ako sú trubičky :angry: ), potom som začala tie pásiky natierať polevou - ale len do 2/3, nechala chvíľku zatuhnúť ( ale nie do úplného stuhnutia ) a potom stáčala do ruričky. Začala som na tej strane, kde nebola čokoláda a snažila som sa ten papieer akoby podložiť pod čokoládu. Keď som to mala zrolované, dala som to na tácku a rýchlo na chvíľu do mrazničky. Pozatuhnutí ide krásne papier dole.
Ono by bolo najlepšie to vidieť naživo.
11. aug 2010 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. aug 2010 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenalicka jej dakujem za tip, tak to vyskusam, snad sa mi MMF nebude drobit, ked tam dam kakao este pred vymiesenim :wink:
11. aug 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka určite sa vlezieš - mne vtedy začala blbnúť rúra a nepiekla tak ako mala, čiže piškóta mi tak nenarástla, bola dosť ťažká, nebola taká nadýchaná, keď som chcela trochu vyšší korpus, tak som musela pridať vajcia ( nakoniec som na ňu minula 40 vajec :confused: )... no natrápila som sa s ňou riadne. Aj ovocie v plnkách pridalo váhu.

Ináč vtedy som robila naraz 2 poschodové torty - tú prvú a potom tú s kalami. Mám doma len 1 chladničku ... musela som ju nakompletku vyprázdniť a povyberať 2 poličky, aby sa mi tam tie torty zmestili.
11. aug 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No já už jsem říkala Martinovi, že si budem v tu dobu objednávat jen pizzu, jíst párky a rohlíky se sýrem nebo salámem, páč nic jiného se do lednice prostě nevleze..:stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
No a já počítám tak s 15-18 vejci...
11. aug 2010 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na Dortomanii je postup na ty čokotrubky, ale přecházejí na jiný server, takže teď nemůžu sloužit.. Ani tím gumovým ubrusem...
11. aug 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca haha,že konkurencia,ja len začínam...keď odskúšaš tú svoju sadu naznačovačov tak sa pochváľ ako to dopadlo ja ju mám tiež niekde v skrini ešte neodskúšanu...
11. aug 2010 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka este mi vrta hlavou kedy sa pridava zelatina a kam ci do tvarohu alebo do pudingu alebo uz do vymixovaneho tvarohu s pudingom? :confused: snad uz je to ku kremu vsetko :grinning:
11. aug 2010 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat krááásne torty - na jednej je stencil ? aký materiál ide dnu do šablony ? je to bielko ?

a kedy ste toľko popísali ??????? :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: ja som dokončovala tortu pre susedov na výročie sobáša a tu hned 3 strany :fearful: :sweat_smile:
11. aug 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem umyť zem - všade samý cukor - dúfam, že Filipko pospí ešte 5 minut :dizzy_face: :dizzy_face:
11. aug 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita Hejdi, želatinu, až budeš mít vyšlehaný tvaroh s pudinkem a ochucený.. protože pak ti to začne tuhnout..:slight_smile: Při pokojové teplotě to stačí párkrát při plnění dortu promíchat, pekelně to ztuhne až v lednici..:slight_smile:
11. aug 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas No ta jemná fialová s bílou jsou dokonalé!!! :dizzy_face: Trochu mi to ale rozbíjí ty rudé růže, moc se mi tam nehodí... :sweat_smile: Ty ozdoby jsi dělala bílkovou polevou?
11. aug 2010 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas nadherna :astonished: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@zdenallicka a to fakt bude jak das??? bude se to pak dat jiiist? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takze pak se nemusim bat to jenom potrit okolokolem maslem s cukrem a rumovou tresti jo????? nebo mam utvorit mantinel pro jistotu z masla.....?
11. aug 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq ja som tiež robila Kitty a ozdobovala som mliečnym marcipanom, ten som si zafarbila čiernou gelovkou
11. aug 2010 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka oni sú ružové - to ten foťak, mne tiež farba veľmi nesedí, ale som chcela vyskúšať gelovku Claret na WI - mala to byť bordová :unamused: , potom gencianovu violet do bielka , a tiež bonbonieru - takže na moj vkus je toho veľa, ale ona sa zje a je to pre dobrých susedov prekvapenie od ich detí :wink: :wink: :wink: - tak majú zľavu za moje experimentovanie :grinning: :grinning:
11. aug 2010 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 veeeľmi pekná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. aug 2010 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas tá torta je nádherná :wink: :dizzy_face:
11. aug 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ďakujem. Áno, je to stencils a robila som ho s Royal icingom.
royal icing- 500g práškového cukru, 2bielky, 1KL citronovej šťavy, sa dobre vymieša ručne a nakoniec sa pridá 15ml glycerínu a znova sa to dobre premieša, najlepšie je , ked sa to nechá cez noc odpočinúť , pred použitím to znova premiešam a kovovou špachtličkou nanášam na stencil a zotriem tak , aby tam nezostalo veľa hmoty
11. aug 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas krásna tortička. O 2 týždne aj ja budem piecť tortu na naše 10.výročie sobáša .... no ešte neviem akú
11. aug 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 perfektne si ju spravila
11. aug 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. aug 2010 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas krasna torticka, ako si robila tie ornamenty? nejakym speci vykrajovacom?
11. aug 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka super postup, ja nemam tie kovove trubicky, tak ma napadlo ci by som to mohla aj zrolovat a potom koniec papieru prilepit paskou?
11. aug 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca Rybco, já myslím, že by to šlo, ale asi by sis zničila ten papír a nemohla ho víckrát použít... podle mě by posloužila i nějaká krabička/tácek, na který bys kladla jednu trubku vedle druhé a ony se o sebe zapřou a nebudou se rozvalovat..:slight_smile: A taky nevím, jak by se to pak dalo hezky rozbali, kdyby tam byla ta páska... Ale zkus to..:slight_smile:
11. aug 2010 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita Hejdi, drží to, neboj..:slight_smile: A jíst se to dá... ti lidé, co di to u mě objednávali, chtějí další a další dorty a doporučují mě dál..:wink: Tak to je známka toho, že se to fakt dá..:slight_smile:
Mantinel dělat nemusíš, já ho nedělám.. Já jen zamáznu díry/fuky/mezery mezi korpusy (nedomazávám krém až po kraj) a pak normálně silně obmažu (dva tři milimetry třeba).. Tresť bude určitě stačit..:slight_smile: Zvlášť, když to máš pro dcerku..:slight_smile:
11. aug 2010 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 Ta tvoje Kittyna je krásná...:dizzy_face:

@anibas Aha... no foťák zkresluje, prevít jeden.. :angry: A genciánou, jooo??? Hmm, dobrý tip, díky!!
11. aug 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 no a nie?Sak ja tiez niesom profesionalka ani z daleka.Co sa nepridas do temy BJ ha?Mame stretka a je nam dobre :grinning:

@maca77 krasna torta uzasne farby.Aj potah biely je mliecny marcipan?Ak ano tak si bielila belobou?
11. aug 2010 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka ked nerobíš mantinely - čakáš kým začne tuhnúť smotanová plnka ?

@rybca myslíš oblúčiky ? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je rozrezaná odmerka z Nutrilonu :grinning: :grinning: :grinning: všetko je maľované bielkovou polevou
11. aug 2010 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas Chvilku jo... Než si vyšlehám máslo s cukrem a uklidím zabordelenou kuchyň.. :slight_smile:
11. aug 2010 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka ale želatina sa rozmiešava len v troške šťavy - nie tak ako píšu na šáčku ?
11. aug 2010 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok