Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
17. jan 2013

@dadka212 ten kremik čo som sa ťa včera pýtala,tak super drží,dala som len jeden stužovač a je to ok,možno keby som nevedela,že tam je,tak ani nezistím 🙂

aduskatt
17. jan 2013

@jakelina vobec nic.ale uz viem, ze mam uuuuuplne volnu ruku a nemusi to byt torta, na ktorej je viditelne, ze je pre dvoch.tak urobim asi krabicu, na vrch maslu a body stencil, ak ma nic ine nenapadne, lebo fakt voooobec nic, len viem, ze torta bude 3 kg, takze nie moc velka........tym padom sa tam vela nezmesti, aby nebola preplacana.............akurat rozmyslam nad farbou, aby to bolo take, no ruzove nie, kedze aj pre chlapa, takze fialkova, alebo aka.....jaaaj a viem, ze su vychodnari, co sa potvrdilo aj tym, ze chcu do torty plnku s alkoholom🙂))takze im idem robit kavovorumovu🙂

lucula73
17. jan 2013

a ešte rýchlovečka na jednu návštevu,pre p. učiteľku 🙂 ,nič iné ma nenapadlo a hlavne nebol čas

lucula73
17. jan 2013

@aduskatt urob škatuľu,to máš najjednoduchšie a nič tým nepokazíš 😉

aduskatt
17. jan 2013

@lucula73 presne to som pisala vyssie🙂

lucula73
17. jan 2013

@aduskatt no kým mne nahralo fotku,tak prešlo 5 minút 😀

aduskatt
17. jan 2013

@lucula73 🙂) rychlost blesku🙂

pristela
17. jan 2013

@eliska22 ružová +malilinko hnedej 😉 alebo ruzova+malilinko fialovej , podla toho aky odtien staroruzovej chces

jakelina
17. jan 2013

@aduskatt krabice je dobrá 😉

aduskatt
17. jan 2013

@jakelina urobim bielomodru krabicu a hotovo🙂

ju11i
17. jan 2013

prosím si radu. Mám požiadavku na šmolkovú tortu a tieto postavičky sú bombové. Len neviem, ako majú robené ústa. Sú iba namaľované?

florentina
17. jan 2013

@lucula73 no vidíš a mě se ta tvoje rychlovka velmi líbí...hele ten vzor na té krabici, teda ty čáry...viděla jsem jak se to dělá, ale není mi jasné, jak si to rozpočítat, aby mi to vyšlo po celé krabici stejně...jestli je to srozumitelné, aby to v místě, kde se vzor sejde na sebe sedělo...holky jak se to dělá? Nebo to na sebe na konci prostě nesedí a jen je to vždy focené z druhé strany?

dadka212
17. jan 2013

ahojte kočky nemáte niekto uložené aj iné fotky toriet kde je táto technika s bielkovou polevou? viď foto....idem asi budúci týždeň robiť takú tortu, len si to neviem predstaviť na farebnejšej verzii, dakujem

dm1
17. jan 2013

@ju11i podla mna su iba malovane ale kludne mozes tym co ich maju otvorene aj trochu domodelovat otvor a jazyk

dadka212
17. jan 2013

@ju11i tie ústa vyzerajú byť namalované

florentina
17. jan 2013

@dadka212 nemám jiné foto, ale super se těším, že budeš dělat..já chci něco podobného dělat na 1.2., tak aspoň uvidím předtím další foto 😀

dadka212
17. jan 2013

@florentina ja s bielkovou polevou robiť neviem ale toto sa rozotiera štetcom, takže by to nemuselo vyzerať zle 😅

dm1
17. jan 2013

@dadka212 juj tesim sa na to od teba veru doma ti nieco pozriem a poslem 😎

ju11i
17. jan 2013

@dm1 @dadka212 toho som sa najviac bála, že sú ústa namaľované. Dá sa na MMF hmotu dobre maľovať? Mám doma práškovú čiernu farbu. Môžem použiť normálny štetec alebo čím spraviť takú tenkú čiarku?

dadka212
17. jan 2013

@dm1 dakujem, ja si to najprv chcem vyskúšať na nečisto a potom šup na tortu 😅
@ju11i na mmf sa dá dobre malovať, nie je mastná 😉 ja som si kúpila u číňanov také štetce na nechty sú tenučké a dobre sa s nimi maluje 🙂

lucula73
17. jan 2013

@florentina jej ďakujem......no tie mriežky.........neviem ako to robia kočky,ja mám takú mriežku doma,som si vyvalkala hmotu,vyrezala taký pás aby mi obišiel tortu a tú mriežku som otláčala.......asi na tretí pokus mi to ako tak vyšlo...ja som sa hlavne snažila,aby boli rovno tie kvetinky,čo som tam dávala,aby nešli šikmo..........a vzadu mi to veru trošku nevyšlo....ale to som nefotila 😀 .......takže neviem veru,či sa to dá aj tak,aby to vyšlo úplne presne 😉

dm1
17. jan 2013

@ju11i da sa malovat aj na MMF. Farbu si rozriet trosicku alkoholom bielym. Neviem aky mas hruby stetec ak moc tak skus to napalovat sparatkom

dm1
17. jan 2013

inak oddnes je v lidly sada stetcov za 4 aj cosi chystam sa nane

dm1
17. jan 2013

@dadka212 aj ja to planujem skusit na torticke pre seba niekedy len este musim tu brosnu objednat

dadka212
17. jan 2013

@dm1 toto je tiež pre mamu mojej švagriny, takže to je viac menej na mne čo spravím....chce krabicu s kvetmi tak tam chcem toto vyskúšať 🙂

florentina
17. jan 2013

@lucula73 no tak mřížku nemám, ale viděla jsem to dělat normálně kolečkem /nevím jak se tomu říkám, takovým jako tím na pizzu, ale menším/ podle pravítka, ale právě jsem přemýšlela, jak si to rozpočítat...jako matematicky to chápu, jen jsem si říkala, že mi to právě ani nikdy na konci nevyjde.....

pristela
17. jan 2013
kacka1234
17. jan 2013

Baby ako robite vrchnak na skatuli? nenasla som nic pouzitelne a chcela by som to skusit. 🙂

patrikmisko
17. jan 2013

@lucula73 ahoj, veľmi pekna tortička, rada by som sa opytala, ako sa robi ten okraj na vrchnaku , myslim tu volankovu ozdobu na kraji torty, dakujem 😉

ju11i
17. jan 2013

@dm1 presne som chcela napísať, že štetce nemám, takže sa dnes stavím v Lidli. Ďakujem🙂