• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@anibas ako orezana? ofot..:slight_smile: a to hovoris az teraz, ked sme presli na polotucne cestve?..:slight_smile:)) ale este jednu krabicu mame..:slight_smile:)) len neotvorenu, ale pockam si..:slight_smile:))
11. aug 2010 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ja som vcera objednavala a dnes som si mohla pre to prist :wink:
@zlatat krasnucke torticky, mnam :slight_smile:
11. aug 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anibas, želatina se nechává nabobtnat v pá lžících vody a pak se zahřívá pod bod varu a míchá se s tím, co chceš, aby ztuhnulo... :wink:
11. aug 2010 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v pár..
11. aug 2010 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to si ako ozdobovala tu tortu, ty koki, skoro mi oci vypadli :fearful:
11. aug 2010 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka aháááá - no skoro som na to prišla, ale naši doma zjedia všetko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@bzucinka2 normalne ako perníky - bielkovou polevou
11. aug 2010 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ty si robila bezlepkového slimáka pre deti ?
11. aug 2010 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dík za pochvalu :slight_smile:
@bianca aj poťah je mliečny marcipan, klasika so sušeného mlieka a vôbec som ho nebielila, nebolo treba ... robila som so sušeného mlieka Sabi
11. aug 2010 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 to máš super, že máš tak poblízku takú predajňu ... u nás široko ďaleko také cukrárske pomôcky nekúpim :unamused: ..len cez net...
11. aug 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ja tiez davam Sabi a mam ho maslovy a nie biely.Ten tvoj je genialny.Davas sirup?Mozno ten mi farb
11. aug 2010 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca sirup nedávam, len 250g cery,250g pr.cukru,150g suš.mlieka,mandľovu aromu
11. aug 2010 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 a uz ziadnu vodu alebo nieco nepridavas len to vsetko spolu spracujes?
11. aug 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ja som pouzila ten trik s gumennym obruskom na poslednu tortu a podla mna to vyzera super :slight_smile: ved sa skus spytat zakaznikov, ci aj take nieco moze byt.

@hejdita ty si ceska, ci slovenka? :confused:
11. aug 2010 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq nie už nič iné, aj tej aromy len pár kvapiek ... treba rozvalkať medzi dvomi mikrotenovými sáčkami a prenášať na tortu na jednom z nich ... aj keď sa dáva na tortu po kúskoch, ľahko sa marcipan zahladí a spoje nevidno ... ja ho používam ked potrebujem potiahnuť tortu bielou alebo svetlejšími farbami ...
11. aug 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 wow tak toto som este neskusala.A daju sa z toho robit v pohode aj ozdoby?Uschne to?
11. aug 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b ani by ma nenapadlo že ten poťah je pomocou gumového obrusu :grinning: :grinning: a naozaj vyzerá super :wink:
11. aug 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ten marcipan je len na poťahovanie, ozdoby z toho neurobíš
11. aug 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b uzasna podprda.Taku (len v onej farbe) by som hned brala no na mna by trebalo cely obrus :confounded:
11. aug 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 super diky.Urcite skusim spravit lebo len koli tomu som hladala tie am.cukriky v Lidl.S MMF uz nechcem robit a na drahe potahovky nemam
11. aug 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca veď skús :wink: netreba ho dlho miesiť, ak sa "prehreje" daj na chvíľu do chladničky
... a prečo nechceš robiť s MMF?
11. aug 2010 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca :grinning: :grinning: :grinning: a to chces aj aby ti tak bradavky trcali? :grinning:

ja by som urcite nasla torzo, kde je taketo zdobenie (aj mimulilinka ich ma viac) a ukazala zakaznikovi na schvalenie. kvoli tomu by sa mi nechcelo davat cez 20€ za krajku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ja by som ju aj tak brala :grinning:
11. aug 2010 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 lebo mam nan zle spomienky .Sklamal ma totalne ked som to najviac potrebovala a aj ked uz teraz viem kde bola chyba mam k nemo odpor

@sisa.b neeeeeeeeeeeeeeeeeeee :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. aug 2010 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, este mi poradte, tu v NL je dost vlhko, hlavne ked prsi a MMF mi nechce na vzduchu stvrdnut, ako to mam urobit? Mozem ho prefenovat studenym vzduchom?
11. aug 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b veď práve, že oni si vybrali torzo od Mimulinky a práve najkrajšie :fearful: :fearful: :sweat_smile: , ale hovorila som, že musím improvizovať, že také pomôcky nemám. A ten čipkový okraj si vyrezávala ? - práve toho sa bojím, že to bude okusané. :unamused:
11. aug 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby krasne torty ste dali :wink: super
skusala ste niektora uz robit potah z umele mlieka hami?
11. aug 2010 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boldy ja som skusala s hami a v pohode
11. aug 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka alebo ktokolvek prosim ked sa robi zelatina tak kedy tuhne???? bo som ju robila prvy krat a akosi mi to netuhne stale je to uuuplne riedke.....a nechcem to pokazit cely ten krem....tak som si rozrobila dalsiu .....teraz tak ako pisete vy a nei ako pisu na navode.....len s tromi lyzickami vody a potom dolejem studenu a dam to ohriat pod bod varu? a odstavim a co dalej????

to predtym som urobila ako pisali dala som tam cukor pol litra vody a zohriala najskor v mikrovlnke len tak ze to palilo a potom som to zvnova urobila ale uz na plotne a tam na navode to bolo pisane ze enchat prjst varom a povarit len minutu tak som skusila ale neviem preco vy pisete ze to ma byt pod bod varu.....
tak poradte :slight_smile: prosim :slight_smile:
11. aug 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca vdaka, tak skusim pre zaujimavost,mala to nechce a treba to spotrebovat
11. aug 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b :grinning: ja som slovenka zijuca v cechach preto sem tam pisem cesky sem tam slovensky ako kedy mi to ide hlavou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: stava sa mi casto ze ked pisem slovensky a dam tam slovo podobne ceskemu pokracujem cesky mi to prepne a ide to samo a tak to je aj opacne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :slight_smile: :wink: :sweat_smile: :grinning:
11. aug 2010 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. aug 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok