Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
18. jan 2013

@florentina ja som plechovku pichla hned od zaciatku do vody a este nevrela po hodine som ju otocila a varila som ju celkom 2 a pol hodinky.. Nevybuchne.. Bolo to moje prve varene salko, mozno kocky poradia inak..

florentina
18. jan 2013

@pristela ...koukám, že místo "inspirací včetně návodů" jsem napsala "postupů včetně návodů" ...no jsem dnes mimoň, ale asi to bylo jasné, za co že to děkuji 😎

florentina
18. jan 2013

@jenie123 ....děkuji a otevírá se to až vychladlé asi, ne?

jakelina
18. jan 2013

@florentina není to tak sladké jako marmeláda a hlavně je to odolné proti vytečení, když to pečeš. Já to používám do taštiček z listového těsta. Vyválím plát, nakrájím na čtverečky, dám tam ten frutafil a zavřu těsto. Klasicky upeču a je to za pár minut a všichni to milujeme. Nejlepší je to těsto z Lídlu, už vyválené, přímo na tom to nakrájím, upeču to na tom a pak hodím do koše a v kuchyni žádný binec.
A jinak ho taky hodně dávám do řezů, dám krém po obvodu řezu, jak mám nakrájené pruhy těsta a uprostřed nechám takovou malou mezeru a do té pak dám ten frutafil. Jestli to píšu srozumitelně. Při řezu jsou pak vidět tři pruhy, krém, frutafil a zase krém.

jakelina
18. jan 2013

@florentina neboj nevybuchne, někdo to vaří i v tlakáči, ještě jsem nesebrala odvahu 😀 😀 😀

eliska22
18. jan 2013

bože baby, ja mám dnes robiť dve torty a rozmýšľam či sa vôbec domov dostanem z Blavy 😝 vlaky nechodia a cesta do Vištuka - kde bývam zafúkaná 😅

jenie123
18. jan 2013

@florentina asi ano.. ja som to otvarala az na druhy den..

jenie123
18. jan 2013

Kocky a ked nespotrebujete cele skaramelizovane salko, da sa aj zamrazit? Ak by bolo neuvarene, uz je davno zjedene.. len toto nam uz velmi nechuti..

jakelina
18. jan 2013

@jenie123 já ho mám v lednici týden a pak spotřebuji do něčeho doma, aby se to nevyhodilo. Mrazit jsem nezkoušela.

florentina
18. jan 2013

@jakelina jé, děkuji za vysvětlení ohledně frutafilu, ale hlavně za skvělý tip na rychlou mňamku...to zní opravdu dobře, taštičky určitě vyzkouším. V tom řezu to musí být také efektní....
no a jdu tedy sebrat odvahu a vařit salko 😎

florentina
18. jan 2013

@eliska22 no tak hlavně doboru a bezpečnou cestu přeji!

jakelina
18. jan 2013

Medvídkový, dělaný podle fotky, tak nic moc jsem nemohla vymýšlet.

jakelina
18. jan 2013

@eliska22 u náš to hlásí ve zprávách, tak snad se dostaneš domů

mia114
18. jan 2013

ahojte babulky, vas obdivujem ye stale tlko peciete, ja nemam uz ani cas a ani sa mi nejak nechce 😅
dnessom rbila po 1,5mesiaci dve torty a mala som dost 😔

lifinka
18. jan 2013

@mariann2 krásné dortíky, prosím tě ta slečna na dortě, máš formu na obličej, nebo to je vlastní tvorba? Má krásný obličej....
@florentina děkuji za pochvalu, snad se bude líbit

pipka
18. jan 2013

ajojte babulky...medzi lietanim po nemocniciach jedna dnesna rychlovka .
maly ma zapal pluc ☹ a to som s nim od noveho roka behala skoro denne k lekarke, ze sa mi ten jeho kasel nezda..aale ze skusime este taky sirup a taky sirup...no zmenila som rychle lekarku, ta dala urobit RTG a uz sme skoncili rovno na plucnom 🙄 ☹ ☹
jedine stastie, ze nemusime zatial lezat v nemocnoci...tak inhalujeme spreje a popritom peciem kolko stiham...kurnik, akurat mam tolko roboty...jak naschval 🙄
a buduci tyzden kontrola a ak sa stav nezleps, tak hospitalizacia..a ja na prasky, lebo dovolenka zaplatena 😖 ☹

jakelina
18. jan 2013

@lifinka princezna je krásná, šikulka 😉

jakelina
18. jan 2013

@mia114 moc hezké, krásné detaily
@pipka mňam, vypadá dobře

jakelina
18. jan 2013

@pipka ty jo, tak to je teda doktorka 😝 😝 😝

pipka
18. jan 2013

@jakelina jaj a zabudla som napisat, ze je to cokoladovy korpus, parizsky krem a banany...a okolo trubicky a hore lentilky a kvietky zo SV 😉 vaha 2,5 kg 😉

pipka
18. jan 2013

no ved uz sme doktorku zmenili...a zvazujem, ze aj staznost napisem 😠 🙄 lebo teraz mi po vysetreniach povedali, ze prechodeny zapal pluc moze viest az k astme...no dik 😠 🙄 🙄 ☹

lifinka
18. jan 2013

@pipka brzké uzdraveníčko malému, hlavně ať léčba zabere a vyhnete se tak nemocnici!!!!To je jak naschvál, pak tě to pečení ani nebaví, co? Tak vše zvládnite a kam jste měli namířeno na dovču?
@jakelina děkuji snaha byla, ale není to ono ještě...

pipka
18. jan 2013

@mia114 ta madagaskarova tortucha je dokonala 😵 😵 😵 ti tucniaci nemaju chybu 😀 😎

viera6
18. jan 2013

baby prosila som vas tu o inšpiracie pre chlapa na 75r. a teraz ešte pripajam,že je 40r.polovnikom tak niečo v tomto nemate 😉

pipka
18. jan 2013

@lifinka dakujeme moja 😅 😉 no buduci vikend mame zaplatenu chalupu na donovaloch, chceli sme ist lyzovat..ale teda maly nie, s tym by sme sa len okolo domu hrajkali, boby, sanky, snehuliak...ale mala sa tesi na lyze, ze s tatinkom pojdu do lyziarskej skoly...no kvoli nej by ma to mrzelo dvojnasobne, lebo ma od jeziska nove lyze a uz tu lyzuje mesiac po koberci, co sa dockat nevie 😅 😅

ale dokina povedala, ze ak sa stav zlepsi, tak by sme na chalupu ist mohli, ale obmedzovat pobyt vonku na minimum..askor hotel neodporuca, kde je vela ludi, kvoli infekcii..ale ze sukromie v pohode 😉 tak sa len modlim, nech mu tieto inhalatory uz zaberu a stav sa do buduceho tyzdna zlepsi 😒

pipka
18. jan 2013

@viera6 ja mam polovnicke taketo 😉

meinkonka
18. jan 2013

@mexico_16 uff, to uz bolo davno, ale tusim s broskynami

jakelina
18. jan 2013

@pipka no právě, to jsou pořád kapky a člověk pokaždné nechá v lékarně majlant a stejně to nepomůže. 😝

pipka
18. jan 2013

@jakelina no presne majka...mam odlozene ucty co som dala od noveho roku za lieky...takze 45€ v tahu...a prd nam to bolo platne...pardon za vyraz 😝 🙄

viera6
18. jan 2013

pripájam práve dokončenú s touto mašou i medveďom som už spokojnejšia 😝 punčova vaha 4,2kg