Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
18. jan 2013

@pipka jej dakujem 🙂

florentina
18. jan 2013

@mia114 krásná práce.
@pipka juj, to mě velmi mrzí. Hodně zdraví malému a sílu vám oběma, ať to co nejdříve zvládnete! S tou doktorkou je to hrozné a bohužel se mi opět potvrdilo to, co ve svém okolí poslední dobou zažívám dost často u mě i mých přátel...změna lékaře zachránila život....ještě, že jsi se nenechala a změnila mudr. Raději ani nedomýšlet, jak by to dopadlo, kdyby jsi stále důvěřovala té původní doktorce a zápal plic by se neléčil dál. Až bude malý fit a budeš-li mít na to sílu, určitě nějakou stížnost zvaž, protože bez zpětné vazby od nás pacientů se nic nezmění.....

viera6
18. jan 2013

ešte mi poraďte, ako je to možne,že mate tak velke torty s malou váhou 😕 😝

jakelina
18. jan 2013

@pipka to moje tchýně žije ještě za komunismu. Ta když je nemocná, tak přijde ke mě a vždycky mi řekne, dej mi nějaké kapky a něco na cumlání, ty máš něco od dětí a ona doteď nepochopila, že já to všechno kupuju.
Jako mi nejde ani tak o ty peníze, ale o to, že ona má důchod 10 000,- bydlí skoro zadarmo a každý rok letí někam na dovolenou na 14 dní a jak potřebuje Septolete, Paralen a nebo nějaké kapky, tak nejde do lékárny, ale ke mě.
Pak mi ještě i vynadá, že jí to houby pomohlo. No moje nervy.
Ona si pořád myslí, že mi to někdo píše na recept, jako ona byla zvyklá u svých dětí. Tehdy neplatili ani paralen, všechno bylo na předpis. 😝 😝 😝

aduskatt
18. jan 2013

@pipka tak to je hruza....drzte sa....

viera6
18. jan 2013

@pipka prajem malemu skore uzdravenie,prave aj dnes som volala s kamarátkou,čo ma trojčata chlapcov a su v nemocke so zápalom pluc..

jakelina
18. jan 2013

@viera6 asi je toho hodně, moje švagrová taky má zápal plic. Taky už má druhé antibiotika a nic nepomáhá. 😝

sisix
18. jan 2013

@pipka Drzim palecky at se uzdravite a vse dopadne dobre

mamina1978
18. jan 2013
mamina1978
18. jan 2013

@pipka drzte sa , prajeme skore uzdravenie 😕 😔 Snad vam to s tou dovolenkou predsa len vyjde 😉 🙂

dm1
18. jan 2013

@pipka to je teda ozaj ako naschva :(. Skore uzdravenie drobcovi prajem

florentina
18. jan 2013

@viera6 ty jo, ale trojčata a všichni zápal plic....sice paní neznám, ale i tak soucítím a přeji hodně zdraví

lifinka
18. jan 2013

holky, kdo máte vyzkoušený dort s punčových korpusů, nebo jak to nazvat, je do dobré? a s jakým krémem, láká mě to, já si nikdy punčový zákusek nekoupila, tak proto se ptám zda to stojí za to udělat dort...díky popř, recept

viera6
18. jan 2013

@florentina veru všetci traja,ďakujem za nu ,a to ešte nemá ani izbu s nimi !

jakelina
18. jan 2013

@dm1 a jak jsi stihla ten dort??? 😲 😲

dm1
18. jan 2013

@jakelina predchvilou sme prisli z trnavy este ho len idem dokoncovat teraz. Ale chlapi su prec u nasich idu do palenice palit 😀 tak budem mat klud sa mi nechceeeeeeeeee. by som mala slahat krem nad parou a lofim tu 😝

dm1
18. jan 2013

kocky hlasim dalsi pokus a tentokrat uspesnejsi. Ta uzsia uz bez problemov a ta spodna by bola tiez ok keby som zodpovednejsie zotrela vsetko prebytocne 😝. Takze isto to pojde aj so sugarveilom sice nie tak lahko ako origos forma ale ide 😵 . Z tej uzsej si musim kupit este 3 nech to mam na jeden sup. Teraz som ju skusala lepsie zabalit tak uvidime kolko vydrzi

jakelina
18. jan 2013

@dm1 krásné 😉

pipka
18. jan 2013

dakujem babulky moje milovane, ste pokladiky 😵 😵 😵

@jakelina majka...ked najblizsie pride svokra pre ôpilulky" pribal jej ich aj s uctom 😅 😅 😀 nech pochopi, ze doba sa uz zmenila 😝 😅 🙄

ja ked vidim tie palky v lekarnach, tak nechapem 🙄
inak najviac ma stve, ze vycalovala som vyse 40€ uplne zbytocne a dnes co dostal tie spreje s inhalatorom, tak sme nedoplacali nic 😕 😕 😅 len nejakych 0,10 centov za recept 😉

mohla som mat 45€ a radšej som mohla detom ovocie nakupit 😠 🙄 🙄

denisak77
18. jan 2013

@yukki áno,je to formička

denisak77
18. jan 2013

@yukki áno ,je to formička

muffinka8
18. jan 2013

prosím vás, viem, že je piatok a pečiete o stošesť 😅 ale som v koncoch 😔 Mám upečenú tortu pre manžela, okrúhla, 23cm, potiahla som bielou poťahovkou a neviem čo ďalej 😨 😨 😨 už niekoľko dní pozerám všemožné fotky a nič 😕 nechcem žiadne mašle, žiadne škatule, bodky kade tade ... no ja ani sama neviem čo chcem 😅 😀
Rada by som možno niečo minimalistické, alebo čo ... Lenže aj keď nájdem pekný motív tak je to poschodová torta a na vrchu nie je nič a mňa už nejak opustila fantázia. 🙄

lamps
18. jan 2013

Ahojte babuľky, pridávam dnešnú tortušu, mala som robiť ešte jednu, tú s Marsom pre nášho Jurka, ale chytil od Terezky chrípku ☹ ☹ ☹ už má teplotu aj Veronka, mňa bolí hlava a mm je mierne indisponovaný v práci ☹ ☹ ☹ zatiaľ úspešne odoláva len Filipko, uvidím dokedy

mariann2
18. jan 2013

@lifinka tvaricka je z formicky vyrobenej doma z leukoprenu,do ktoreho som otlacila barbinu

jakelina
18. jan 2013

@mariann2 kde se u vás vzala bárbína?? 😀 😀 😀 😀

mariann2
18. jan 2013

@jakelina dobrá otázka 😀 požičala som si od kamoškinej dcéry 😝

jakelina
18. jan 2013

@mariann2 u nás stejně 😀 😀

jakelina
18. jan 2013

@muffinka8 a kdybys jenom udělala nějaké pásky z hmoty jako je to tady???

muffinka8
18. jan 2013

@jakelina no, ale čo dám na vrch torty? myslím, že som vám dala nereálnu prosbu 😅 😀 no sama som zvedavá čo z toho bude. Lebo zatiaľ u mňa platí, komu niet rady tomu niet pomoci 🙂

jakelina
18. jan 2013

@muffinka8 udělat číslo na postavení?? Má kulaté??? To by ti přes noc vyschlo.