• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@frlka teraz čítam tu,že aký krem robíš,som ti síce odpísala na ip,ale @florentina má pravdu,v pribináčikovom kreme ten olé zahustí tú masu tak,že vobec nemusíš mať obavy,ak ti to nevyšľahá...........
@levandulka prosím ťa,ty máš akú vykrajovačku na tie orchidey?už dlhšie sa chystám kupiť,že to musím skusiť a toľko druhov ich je že neviem ktoré :unamused:

dievčatá prekrásne tortičky tu pribudli,idem ich dopozerať :slight_smile:
19. jan 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilliaan urcite to youtube pozri. najdi si potahovanie tort s fondanom. a ked to chces mat v style vlaciku tomasa a nevies modelovat alebo si zatial na poprve netrufas kludne kup malu masinku a daj ju na vrch torty. maly sa isto potesi a nebude mu vadit ze neni vymodelovana a este mu to ostane aj ako hracka.
aj na nete je vela torticiek s tematikou tomasa. staci len zadat nazvy bud v slovencine alebo v anglictine a vyhodi ich mraky.
a tu dievcata vacsinou potahuju s hmotou vyrobenou z Marschmellows cukrikov alebo z hotovych kupenych potahovacich hmot ktore ale u vas budu asi trosku ine ako u nas alebo si vyrobia zo suseneho mlieka. niektore pouzivaju aj pravy marcipan ale s tym sa robi zaciatocnikom asi tazsie.
skus pozriet aj v tychto nasich temach http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/?post=last
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/?post=last
19. jan 2013 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
dievcata ktore ste robili MCqueena 3D ako ste robili kolesa? z coho?
19. jan 2013 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky prosim poradte mi. Idem piect tuto tortu, bude MMF potah. Chcela by som presne tieto farby. Poradite s ktorymi to dosiahnem, pripadne kde mam sancu objednat tak, aby som doma mala najneskor do piatku? Veelmi pekne dakujem :slight_smile:
19. jan 2013 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@bzucinka2 ja neberiem viac na jeden deň ako 6-8 podla toho aké velké, lebo jediacu chladničku máme menšiu tam sa ledva zmestí víkendové jedlo a nedávam torty do chladničky kde je jedlo aby náhodou nenapáchli....
19. jan 2013 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@frlka presne ako pisu holky!! ved creme ole ide povodne do mlieka a zahusti ho :grinning: :grinning: ja tiez slahacky absolut neslaham je to zbytocne , vsetko naslaham do jednej misky a vyslaham :wink:
19. jan 2013 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@drobec33 ja nerobím z mmf ale mohla by to byť gelovka wilton rose...sugarflair mám tiež ružovú ale nie je taká pekná ako wilton....
19. jan 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá, kamoška ide objednávať nejaké veci z eshopu, tak mám šancu sa pri nej "zviezť" s poštovným. Rozmýšlam, že začnem investovať do prachových farieb, ale vôbec netuším, kde začať, je tých odtieňov strašne veľa, a peňazí nie je nazvyš. Chcela by som nejaké veľmi základné na tieňovanie kvetov, napr. lalie - páčia sa mi tie silno ružové, ale netuším názov toho odtieňa. Potom rozmýšlam o nejakej bledo zelenej a žltej. Máte iné nápady?

@drobec33 neviem ako sa farbý MMF, to skôr @pristela poradí, ale keď sme robili tortu mojej dcére, presne takto chytal smartflex s červenou gelovkou od Wiltonu. nie a nie červenú a ja som chcela červenú tortu. Tak sme tam vtedy toho kydli skoro pol tej gelovky a nakoniec to bolo tak silno ružové, že skoro červené.
19. jan 2013 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 Dakujem, skusim popozerat :slight_smile:
@elienka Uz si druha, co mi ju poradila, dakujem :slight_smile:
19. jan 2013 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 rada odpoviem to je mmf + malinko čokolády tmavej asi tak 2 tabličky :wink:
19. jan 2013 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela krásná motýlková, co máš za vykrajovačku na ty motýlky??
19. jan 2013 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@drobec33 ja robím z mmf, ale ak chceš dosiahnuť takéto sýte farby, tak to ťažkko :stuck_out_tongue_closed_eyes: musela by si pridať do mmf aj bielu čokoládu aby sa ti hmota nedrobila, lebo ak dáš veľa farby tak to táto hmota nezvládne :stuck_out_tongue_closed_eyes: kúp si radšej smartflex velvet :wink:
19. jan 2013 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak len tak narýchlo to tu idem vytapetovať.Prvykrát som mala 3 naraz tak som mala čo robiť,ale stihla som. Obdivujem tie čo robia aj viac naraz.
@dadka212 Ďakujem ešte raz ohladne torty minnie :wink: . Takže tapetujem a večer si tu konečne kľudne sadnem a počítam čo ste tu za tie tri dni popísali a pokochám sa na vašich výtvoroch :grinning: :wink: .
19. jan 2013 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
@eliska22 Dakujem velmi pekne, ale ak si dobre pamatam, obsahuje skorb a to my nemozeme :frowning2: Radsej to skusim s tou bielou cokoladou. Kolko jej asi dat pomerovo?
19. jan 2013 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@drobec33 na cca 300g cukríkov aj dve biele :wink: musíš ale počítať s tým, že hmota nie len že zmení chuť na čokoládovú, ale aj zmení konzistenciu, je tuhšia a zje menej cukru pri zarábaní :wink: ja si vždy roztopím najprv čokoládu v mikrovlnke, keď je mäkká pridám cukríky, ešte roztopím spolu a potom kydnem do cukru práškového a zarábam ďalej ako vždy :slight_smile:
19. jan 2013 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
darček na návštevu
19. jan 2013 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
@eliska22 Veeelmi pekne dakujem. Vobec mi to nevadi, ze to zozerie menej cukru :grinning: Nebude to aspon tak strasne sladke :grinning: Pridavas aj trochu citr. stavy ked davas cokoladu?
19. jan 2013 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@drobec33 nie nedávam :wink:
19. jan 2013 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 Este raz velmi pekne dakujem :slight_smile: Co by som si bez vas pocala! :sunglasses:
19. jan 2013 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@drobec33 tak nech sa ti to pekne vydarí, hmota aj tortička :wink:
19. jan 2013 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte kocky.. to je nadhera.. baby vy sa prekonavate.. uzasne.. ja mam na dnes 2.. ta druha je pre kamosku k narodeninam.. je to podla jej zahradky.. o chvilku ideme na oslavu, tak dufam, ze sa im bude pacit.. :slight_smile: ale vobec sa mi dnes nedarilo.. mala mi ostala chora a kazdu pol hodinku v noci bola hore, takze som toho vela nenaspala a aj sa to asi odrazilo na tortach.. ale tak snazila som sa.. :slight_smile:
19. jan 2013 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@pristela
@lucula73 podarilo sa mi to :grinning: :grinning: vsetko som dala do jednej misky a vyslahala. Nedavala som ani kyslu smotanu :wink: krem je supeeeer, mnaaam :wink: dakujem dievcata :slight_smile:
19. jan 2013 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@drobec33 určite Wilton rose, moja obľúbená :wink:
19. jan 2013 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vlada111 uz som objednalaaaa :slight_smile: Dakujem :wink:
19. jan 2013 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka ano, postahovala som si z netu obrazky a dala som to vytlacit na jedly papier :wink:
19. jan 2013 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 formička je www.moje formy .sk ,aspoň myslím,že sa to tak volá
19. jan 2013 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky tak jsem teď udělala ten karamelový krém salko a máslo a po ochutnávce jsem měla strach, že cítím jak mi z toho kornatí tepny :grinning: ...je to teda příšerně sladké a tučné. Jako dalo se to čekat, ale chtěla jsem to vyzkoušet, když je to pro rodinu, dělám teď pokaždé něco jiného, ať mám ozkoušeno....
19. jan 2013 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ja k tomu krému pridávam ešte jeden puding karamelový uvarený v 250ml mlieka je to omnoho lepiše zjemní to chuť a nie je to také sladké :wink:
19. jan 2013 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jenie123 ta zahradka je uuuuuuuuuzasnaaaaaaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@jakelina to su obycajne vykrajovacky od činanka 3velkosti , mala som silikonovu formicku bol na nej motylik a vcielka , strasne som ju dakedy chcela tak som ju kupila 10€ :frowning2: nuz ale ked chces :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pouzila som ju za dva roky asi 2x :confounded: tak som ju darovala dalej a ja si radsej kupila tieto , mám to z nich rychlejsie a hlavne mozem si ich nazdobit podla seba
19. jan 2013 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dadka212 jé, děkuji za tip. Já teda doma karamelový teď nemám, ale asi do toho přidám aspoň vanilkový. Tohle je fakt moc.
19. jan 2013 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok