• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela
@dadka212

holky nehádejte se, obě jste dortové frajerky!...myšleno v dobrém :wink:

@1zaza můžu se zeptat jaké jsou ty sojové tyčinky? Takový ten sojový suk, co byl už za komančů?

@njonja všechno nejlepší k narozeninám, ale to asi v tuto chvíli znamená hlavně smíření ...upřímnou soustrast. Dortík je fantastický, dokonalý, s dovolením jsem si uložila.

@pristela super postup, nebyl pro mě, ale i tak ukládám a děkuji
19. jan 2013 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
děvčata potřebuju radu.. budu dělat tento rok poprév svatebáky.. pro cca 50-60 lidí 3 patra.. prosím jaké děláte průměry? Děkuju
19. jan 2013 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina to si prenadherne povedala!! Dakujem!
19. jan 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1zaza ja ho teda vidim ako uplne dokonale este aj to natocene koleso. nie som teda chlap ale z mojho pohladu su kolesa bohovske.
a tie sojove tycinky myslis tie sulceky? to ich spojis viac dokopy ci ako aby z toho bolo vacsie koleso?
19. jan 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina najviac sa mi osvedčil sojový suk duo, je najtvarovateľnejší
19. jan 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@1zaza super, to mě vůbec nenapadlo použít, ale určitě si "píšu" a někdy využiji :wink:
19. jan 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela kontrola? :slight_smile:)) ja čo som upiekla len asi 13 tortičiek?pravda, že sa idem kochať tvojimi výtvormi.velmisa mi páči tvoj štýl..sú krásne a chcem vidieť viac:slight_smile:
19. jan 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ja z tej sojovej tycinky robievam aj kmene stromov napriklad :wink:
19. jan 2013 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@dm1 prima, dobré vědět :wink: já nějak nemám fantazii, co vše se dá využít. Jsem ráda, že se tady vždy něco dozvím. Děkuji!
19. jan 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela krááááása juj
19. jan 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela som zvedavá, čisa aj ja niekedy dostanem dostanem na tvoju uroven :slight_smile:
19. jan 2013 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@glee nádherná je tvoja tortička :slight_smile: a prosím ťa, ten kvietok si robila pomocou vykrajovačiek, alebo každý lístok si vykrojila zvlášť? A to biele na koncoch je čo?
19. jan 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mám takú otázku o chuti :sweat_smile: konkrétne o parížskej šľahačke ... keď robím len zo šľahačky a dávam tam 52% čokoládu, tak sa mi tá plnka zdá veľmi horká. Nechcem robiť z mliečnej čoko. Dá sa táto z 52% čokolády nejak osladiť? Pridaním cukru? Skúšal to niekto?
Inak som v piatok zas skúšala maslovo pudingový krém a letel do koša :angry: :grinning: mne to proste nie je súdené. Moja mamka je zas v tomto macher :sweat_smile: Tak sme sa dohodli, že na narodeniny moje bude poriadna orieškovo čokoládová torta :slight_smile:
19. jan 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 jasne, daj tam cukor a bude fajn:slight_smile:
19. jan 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 jasne niekto sladi aj ten treba vyskusat co Vam viac chuti ja robim bez cukru
19. jan 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte torta :stuck_out_tongue_closed_eyes: vôôbec sa mi nechcelo nijak zdobiť, a keďže to bolo len pre nás a v podstate to bolo každému šum a fuk a ani čas nebol, tak len toto som napatlala. A ani dobrú foto nemám, lebo len mobil som mala po ruke a malý mi tam čosi poťukal a čudnú malé foto s biednym rozlíšením to robí :fearful:
19. jan 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
@alexandrakocikova jeej ty si miláááá :dizzy_face: moooc dakujem :dizzy_face: prosim ta jasne , že dostanes, vsak uz davno na nej si, nezalezi kolko torticiek mas za sebou , ale potahovanie mas krasne hladucke , mas peknu robotku :dizzy_face:

@muffinka8 andelka hod uvareny , vychladeny puding so vsetkym /maslo,cukor atd/ do mixeru /nie šlahača, ale mixer čo ti zomelie aj orechy trebars/zapni a budes mat hladulinky kremik ako decku prdelôčku :grinning:
a parizsku robim casto nikdy do nej nedavam cukor , kazdemu sa zda sladka az moc :confused: teda zalezi ale asi aky pomer davas :grinning: ale ak sa ti zda malo kludne pridaj cukor :wink:
19. jan 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt @dm1 mne sa zatiaľ nik nesťažoval :sweat_smile: ale mne to celkom nesedí. No a ten cukor dať ešte keď budem tú čokoládu topiť, alebo až pri šľahaní?
19. jan 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela veď som sa držala tvojej rady a dala do mixéra s nožmi :grinning: manžel na mňa kukal miesto na malého a ten si zatiaľ privrel palec a začal revať :sweat_smile: no aj tak sa mi to zdalo čudné, stále som tam videla oddelené molekuly masla a pudingu :confused: ale asi som ja vadná alebo čo :zipper_mouth: robila som karamelový aj s upáleným cukrom. Ešte raz skúsim čokoládový taký ako robievame doma, lebo mne to asi nedá pokoj :slight_smile:
A dávam tak na jednu šľahačku 100g tej 52% čoko. Hmm, ako keď to len tak ochutnám tak je to fajn, ale ako celok v torte by s ami žiadalo sladšie.
19. jan 2013 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky prosim o tapetky :grinning:. keby ste mali moznost urobit co chcete ale mensiu 3kg torticku pre dievcatko aka by to bola? neviem sa rozhodnut ktoru zo vsetkych inspiraciek vybrat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. jan 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ked sa ti zrazi , nechaj ho v mixeri dlhsie mixovat on sa tam zahreje a pusti , alebo ked nemozes vydrzat :grinning: roztop trochu masla a take teple ho do toho vlej a mixuj :wink:
19. jan 2013 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 ja by som dala pri vareni nech mas istlotu ze sa vsetok cukor rozpusti
19. jan 2013 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 a s tym pudingacom mne vzdy pomoze mikrovlnka pripadne trosku masla ako pise pristelka nikdy sa nestalo zeby musel krem do kosa
19. jan 2013 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela a tie ostatné veci,čo robíš...nádhera,neskutočné..dajú sa aj kúpiť? ja nechápem ako to všetko stíhaš.si umelec s velkým U.umelecké diela.žasnem
19. jan 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 ja dávam až 150gr tej lidlackej čokolády na jednu šľahačku a pridám 2 PL lyžice cukru........do teplého ešte ,aspoň sa to tam rozpustí.....a na druhý deň vyšľahám....mne osobne bez cukru vyhovuje tiež,ale deti by mi to nezjedli,ak teda robím taký krém pre nás :slight_smile:
19. jan 2013 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@dm1 a ako dlho nechavate vonku maslo aby sa ohrialo na teplotu pudingu? A moze sa robit aj tak, ze vsetko budem mat v chladnicke a take studene zmixujem?
19. jan 2013 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 dakujem, skusim to nabuduce s cukrom.
19. jan 2013 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 no studene maslo ti pojde tazko mixovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ja nechavam maslo klasika zmeknut pri izbovej teplote vyslaham ho s cukrom /pri pudingacoch/ a pridavam vychladnuty puding
19. jan 2013 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 mne len jedna povedala, ze detom to bolo trochu horke, ale ze dospelaci v pohode a ja tiez nesladim a je mi to fajn, ale ja mam rada horku cokoladu :slight_smile:
19. jan 2013 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok