Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinamk
20. jan 2013

@pristela ten by mi pomohol ale ked nie skusim ho tak od oka.. ja tiez este pokukavam, ze co tam tak dat aby to nebolo take fadne.. a minule si mi hovorila,ze ked sa mi nedarila ta hmota mohlo to byt cukrikmi tentokrat sa mi to zasa stalo.. ale neviem ci nedavam malo cukru. ty mas nejaky grif na toto? ake cukriky pouzivas? ja tie z lidlu ked je americky tyzden. normalne som nahnevana lebo sa mi to nestavalo az teraz a bojim sa co bude🙂))

yukki
20. jan 2013

@pralinka25 veľmi sa mi páčia tieto dve!

aduskatt
20. jan 2013

@cumin zmiesaj trochu ciernej s bielou a mas sivu🙂

lucula73
20. jan 2013

@bzucinka2 pristela bude mať asi pravdu,podľa mňa tá torta nebola v chladničke,ale možno niekde na verande akože v chlade....
moju poslednú tortu som brala s kamoškou na návštevu ,a keďže nemali miesto v chladničke,tak sme tortu odložili na verandu,že však tam je dos ť chladno.......a v torte bol jogurtovošľahačkový krem,skoro ma piclo......reku ak sa po...ú,amen 😠 ,...takže tak to robia v zime niektorí ľudia.........skus na ňu zajtra,že či nebola iba v chlade niekde 😝

cumin
20. jan 2013

@lamps to jsem zkousela na kousku a byla to takova divna seda ☹
@pristela jj, dela se to z cerne, ale ja cernou gelovku uz nemam a novou uz se me kupovat nechce, protoze ju vubec nevyuziju, namicham si to se sypkych kdyztak ty kousicky co potrebuju. Takze jsem si chtela objednat rovnou uz obarvenou potahovku. No cernocernou delam ze nejdriv potahovku smicham s kakaem (holandske kakao) a pak teprve barvim a kdyz se me to zdalo porad malo cerny, tak jeste gelovku + vodku a premaluju a pak je to jak uhel. Ale jako nekdy me to taky hazelo odstiny do zeleny a tak, to asi zalezi na slozeni potahovky. Pekna seda se me teda zatim moc nevede 😀

monline
20. jan 2013

ahojte, hľadám niekoho, kto by mi vedel na sobotu upiecť dve torty, bývam kúsok od Senca, viete mi niekoho poradiť, na koho sa obrátiť? dakujem 🙂

cumin
20. jan 2013

@pristela dekujiii, to je to co jsem potrebovala 🙂

pralinka25
20. jan 2013

@jakelina dakujem 😵

zdenallicka
20. jan 2013

@njonja Že ten, kdo zemřel, předává "žezlo" tomu, kdo zůstal.. v tentýž den.. Ty jsi se narodila a babička v tentýž den zemřela.. Prostě jsi její nástupkyně... Byť to může někomu připadat jako klišé, já to v tom vidím... A nemůžeš se přes to přenést tak rychle, to nejde... Zvlášť, jestli jsi k ní měla blízko a ona k tobě.. Musíš si projít fází zármutku.. A ta je u každého jinak dlouhá.. U mě ještě nepřešla a jo přes rok.. ☹ Hodně sil..

pralinka25
20. jan 2013

@yukki dakujem 🙂

pristela
20. jan 2013

@tinamk zial nemam ziaden grif ☹ ja moc velka radkyňa niesom bo vsetko robim od oka ☹ vysypem cukriky do misky , dam pod tocku z vodou , vody dam od oka +od oka esenciu a sup do mikrotrtky , klasika.....
kazili sa mi hoooodne cukriky ale to male 100g balenie , tieto z lidla velkle zatial nastastie nie

lussy23
20. jan 2013

@pralinka25 krásne tortičky

dadka212
20. jan 2013

@bzucinka2 no ja som tiež toho názoru, že tortu nechali len niekde "v chlade"....nie je možné, že sa pokazí....mňa sa už viacerí pýtali, či ju treba dať do chladničky, niektorí si myslia, že ten poťah funguje asi ako ochrana a drží chlad 😝 a teda ak by som ja mala priniesť tortu tak by som ju tiež ako pristela nechala vonku nech sa pokazí 😀

lussy23
20. jan 2013

@vecernicci krásne tortičky
@luciahromadkova krásne tortičky

lussy23
20. jan 2013

@bublina83 krásna
@daducha krásne dielka
@dadka212 krásne

lussy23
20. jan 2013

@janula.h krásnučké
@vecernicci krásne výtvoriky

lussy23
20. jan 2013

@vecernicci krásne tortičky
@njonja krásne auto
@pipka krásna @muffinka8 krásna @tinamk krásne

njonja
20. jan 2013

@zdenallicka ma nestras! ako moja babinka bola veeeeeelmi komplikovana osoba a moja mamina je z toho velmi poznacena. Cely jej zivot...a teraz po jej smrti je z toho este viac znicena, lebo si vycita veci, za ktore ona chuda nemoze! zrutila sa nam psychicky a bojime sa, aby to zdravotne zvladla..je tazko chora...segra mi uz volala, aby som co najskor prisla domov a pomohla s maminou..
Takze neviem, do akej mieri som schopna niest "zezlo" mojej babinky dalej, nech mi je akokolvek smutno z toho, co sa stalo..mala tazke umieranie, to clovek nezela nikomu...a bolo nam z toho nesmierne zle po dlhe mesiace...ale svoj zivot, tam si bohuzial , velmi stala sama sebe v ceste za stastim a potom nenavidela svet za to, ze sa na nu to stastie neusmialo..teda, lepsie povedane, ono sa aj usmievalo, ale on to nevidela ☹ je to cele smutne....

tinamk
20. jan 2013

@pristela jaaj ja som mala to velke balenie. tak nechapem kde je zrada.. musim skusat nic ine aj tak ti dakujem za rady..

janula.h
20. jan 2013

@njonja taký je život ☹ ale treba ísť ďalej je to smutné ale mamka má vás musí existovať kv§li vám a vnúčatkám ja som sa 10 rokov starala o manželovu starkú (se vším všudy plienky umývanie a pod...) poviem Ti veľakrát som plakala čo som už nevládala a aj tak keď zomrela som plakala jak malé dieťa ☹ neboj to chce čas nikdy nezabudneš ale potom neskôr budeš so smiechom spomínať iba na to pekné zlé sa stratí 😉

aduskatt
20. jan 2013

@njonja je mi luto, co sa stalo......drz sa, vela sil zelam
citam odkonca az teraz som sa k tomu dostala☹

zdenallicka
20. jan 2013

@njonja Třeba právě ty můžeš mamince pomoct "napravit" nebo zmírnit to, co zažívala s babičkou.. Já v tom tu symboliku vidím a vůbec tím nechci říct, že bys měla být stejná jako ona!

njonja
20. jan 2013

@zdenallicka moja dakujem!!! Normalne sa az bojim! asi skocim k mojej znamej, co sa vyzna v tychto metafyzickych veciach..veeeelmi som z toho nesvoja...☹
@janula.h …🙂 dakujem 🙂 10 rokov!!! tak to klobuk dole! Fakt moja ucta!!!
@aduskatt dakujem🙂

janula.h
20. jan 2013

@njonja 🙂 dikes 🙂 ani nevieš ako si teraz vážim čo mám kľud, pokoj preto sa niekedy divím čo všetko ľudia k šťastiu potrebujú ☹

janula.h
20. jan 2013

aha žienky trochu odveci ale tento bar má v profilovke moju tortuuu 😵 😵 😵 http://www.facebook.com/cubalibrepresov?ref=stream

njonja
20. jan 2013

@janula.h Si to viem predstavit! to totiz fakt robota na 24 hodin a nie le fyzicka, je to predovsetkym obrovska psychicka zataz!!!

janula.h
20. jan 2013

@njonja ale už zabudnuté 😉 spomíname ako si babka spievala oplzlé pesničky 😀 po nociach 😉 bude dobre uvidíš držím palceeeee

nelly75
20. jan 2013

@pristela ja som naposledy z čiernej robila pinguinovú tortu a tú čiernu som dala wiltonku možno som jej dala viac neviem, postupne som pridávala aby to malo ten správny odtieň, ale hmotu som si po pár sekundách vždy nahrievala v mikrovlnke a pri modelovaní som si ruky potrela trošku cerou tak to dostalo aj trocha aj lesk.... tiež som sa čudovala že aká pekná čierna sa mi podarila, ale z druhej strany ked to budem robiť znova sa mi asi nemusí podariť. Tiež používam MMF

njonja
20. jan 2013

@janula.h dakujem🙂!!!!

florentina
20. jan 2013

holky, přidávám dortík pro mou dcerku k 2.narozkám. Původně jsem chtěla dělat něco jiného, tématického, ale dcerka si sama řekla, že by na dortu chtěla chobotnici, ovečky, kočárek a mimi a mašinku. Se mi to k sobě nějak nehodilo, ale říkala jsem si no a co....dětské fantazie a přání se mají plnit....a radost byla obrovská!