Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
21. jan 2013

@pipka 2,60 eur ta uzsia a ta sirsia 3,60 tusim

alexandrakocikova
21. jan 2013

@pristela kedrobíš ten punčákpodla toho receptu, robíš aj tú zálievku takú istú ako ona? alebo máš nejaký iný recept? lebo tam niektoré baby komentovali, žetá zálievka nie je moc chutná

pipka
21. jan 2013

@dm1 no parada... a nekup to 😎 😉 uz si ju aj pouzila na tortu..ci len na skusku,? 😉

dm1
21. jan 2013

@pipka este nebolo na aku to som len skusala ci sa da robit aj dopredu lebo ona je kratka nevysla by okolo torty takze treba robit viackrat preto robim pokusy

pipka
21. jan 2013

@jakelina dakujem Majka 😵

sisix
21. jan 2013

@yukki to je krasnej vyraz nepocika 😀

pipka
21. jan 2013

@dm1 jaasneee, sak vyskusas najprv pre seba a potom budes aplikovat aj na cudzich 😵

zuzana92101
21. jan 2013

@mimcak urcite dobre, nevyzera to zlozito 😉 okruhly korpus, hore trosku zrezes a mas 😉. Ale popravde, toto by ma nebavilo robit...mohla nieco kreativnejsie vymysliet. A hlavne farebnejsie...na takej kovovej cinke sa nemas sancu ani vyjasit 😀

alexandrakocikova
21. jan 2013

kočky moje,aké korpusy robíte najčastejšie?resp. ktoré sús vašich skúseností naj?

pristela
21. jan 2013

@alexandrakocikova jaaj , to pod kazdym receptom mas aj negativne nazory 😀 moze byt pre teba aky len chces najchutnejsi pre niekoho moze byt hnusny 😀 tu zalievku netreba piť v šálke 😀 treba okostovat uz cely hotovy a odstaty punčak s nou . robievam bud voda +cukor+rum , alebo nealko s esenciou rumovou neviem aky je tam 😕
a korpus ja robim uz ina mramorovy na rozne varianty- naj mi chuti v orechovej verzii, robim ho aj cisto kakaový/cokoladovy , bledy alebo potom klasika mramorovaný 😉

@pipka pipuuušš ta je naaaaaaaaaaaaadhernááááááá , a ta spodna farba aaach, ooooch 😵 😵 😵 😵 prosim ťa , jáá? pokial ja dobehnem tvoj velky krok s mojimi myšacími ani dych mi nepostaci na ceknutie 😝 😀 😀

alexandrakocikova
21. jan 2013

@pristela mramorový,myslíš piškótové cesto?len teda s kakom mramorované?to je vyskloňované 🙂)))

pristela
21. jan 2013

@alexandrakocikova tento mne chuti a vyhovuje najviac: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... robim ho v mramore ako je na obrazkoch tam , ale aj cisto kakaovy, alebo cisto bledy alebo orechovy bez mramorovania 😀

mimcak
21. jan 2013

@muffinka8 minule som videla na mimibazare za nejakých 9eur skus tam. Ja som sikupila zelenu v KE u čiňana nejakých 7-8eur a teraz ma tuším ružovu. No začiatkom februara ma dostať tovar tak možno bude mať niečo.

muffinka8
21. jan 2013

@mimcak na MMB maju za 9,9. U cinana na terase myslis?

alexandrakocikova
21. jan 2013

@pristela prosím ťa nevieš, čo je to podmáslie? je to v receptoch na red velvet cake, ja to nepoznáááám

mysiatkoo
21. jan 2013

@alexandrakocikova podmasli je cmar 😉

lussy23
21. jan 2013

@pipka tortička je krásna......... A prajem pekný pobyt v Benátkach. Je to môj veľký sen a teším sa za vás.

lussy23
21. jan 2013

@romy01 krásna

lussy23
21. jan 2013

@wera.g nádhera @jakelina nádherná @bambula1307 krásna

lussy23
21. jan 2013

@florentina krásna tortička

pipka
21. jan 2013

@lussy23 dakujemeee 😉

pipka
21. jan 2013

@pristela neboooj moja...budem ja cupitat ako ty a ak by si nevladala, vezmem ta hopi 😀 😀 😵 😵 😵

pipka
21. jan 2013

@alexandrakocikova cmar alebo aj acidko...cokolvek zakysane 😉

daducha
21. jan 2013

@muffinka8 na www.natortu.sk ich maju teraz po 9,94 .Inak u nas u Cinana mali dnes tu zelenu za 9,90 takze uspora ziadna 😝

daducha
21. jan 2013

@mimcak nezazivne,ale lahke na urobenie 😉

rapunzel1
21. jan 2013

@pipka mojo acidko do red velvetu eee, len priamo ten cmar, acidko urobí z toho takú ťažkú zgubatenú neviem čo, ale nie je to potom dobré, teda aspoň moja skúsenosť...najlepšie obyč nízkotučný cmar z lidlu

pipka
21. jan 2013

babulky nevideli ste niekde niekto peknu strasovu brosnu? ale za dobru cenu...zas viac ako 10€ za nu nedam...to vymyslim inak 😝

pipka
21. jan 2013

@rapunzel1 moooze byt 😉 😅 ...ja este red velvet nerobila, ja len v beznej kuchyni ...ze cim sa da nahradit.

rapunzel1
21. jan 2013

@pipka mňa to napadlo aj pri tom red velvete 🙂 , keď doma nič nebolo a nechcelo sa mi kôli tomu utekať do mesta, lebo u nás cmar nemali a nemdopadlo to dobre 😝 😝 , aj tak som klusala do toho mesta.... 😖

pipka
21. jan 2013

@rapunzel1 aspon ked budem skusat prvykrat piect, tak budem vediet, ze len cmar, kujeeeem 😵