Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. jan 2013

@jakelina prave ze si sikovna..ale asi si musis dupnut a nenechat sa ukecavat na nizsie ceny 😅 😉 bo na to len doplatis

poslem ti aspon z mojich darcekov? nech mas radost? 😎 😎 😎

pipka
22. jan 2013

@smisek24 ja som robila z platkovej zelatiny 😉 normalne vystrihnes 😉

dadka212
22. jan 2013

@smisek24 môžeš z plátkovej želatiny vyrezať tvar krídel

smisek24
22. jan 2013

@pipka
@dadka212 😉 díky to mě nenapadlo

dadka212
22. jan 2013

@alexandrakocikova ja robím karamelovú len jednu 😅 uvarím salko v konzerve, uvarím karamelový puding v 250ml mlieka, po vychladnutí zmiešam s jedným maslom....vraj je výborná ja zas tak nemusím maslové, ale keď sú tam ešte orechy a je to v marlenke tak to možem 😀

fraufrt
22. jan 2013

@pipka dakujem idem objednat 2-3 oblatky a k tomu teda 1gel.

alexandrakocikova
22. jan 2013

@pristela suhlasím...ale ani ja na tom nechcem zarábat,len som to myslela, tak, že ked to máš robit uplne zadarmo,a kolkoto zabere času! tak by som sa na to mohla vieš čo.ak z toho mám aspon 5 eur.o.k. ale ak nič....lebo ked si to prerátam, že tam dáš drahý tvaroh, ovocie, prípadne mascarpone, orechya kopec poťahovej hmoty, a vypýtam si za tortu, ktorá važi 3,8 kg, 30 eur...som nulová

alexandrakocikova
22. jan 2013

@dadka212 ja robím podobnú, len dávam vanilkový puding uvarený so žltkom a do toho pridám salko a maslo...ale urobím to takto ako píšem..už minule somna tým rozmýšlala

alexandrakocikova
22. jan 2013

@muffinka8 nom , to bude pekné

florentina
22. jan 2013

@rapunzel1 držím palce, ať už je jen lépe!

florentina
22. jan 2013

@jakelina prosím tě a čím tě ukecala 😀 ?

florentina
22. jan 2013

@pristela tak jsem tě tady včera tak otravovala s tím Bleskem a nakonec z toho je panda🙂. Chtějí něco jako toto - viz inspirace z netu..
Tuším jsi už také vyřezávala obrázek, ale určitě to dělala @jakelina....holky máte pro mě prosím nějaké tipy jak na to? Já to vidím tak, že najdu nějaký vhodný obrázek, vytisknu, rozstřihám a dle toho vyřežu z hmoty a pak dokreslím mimiku obličeje...jen nevím...mám udělat celou tu pandu a na to pak dávat detaily, nebo prostě to rovnou poskládat z těch detailů?
....děkuji

jakelina
22. jan 2013

@florentina to bylo tak, že ona si dort objednala už loni a to jsem pekla za 200,- tak jsem jí pak psala, že jsem zdražila a ona že to je na ni moc. No tak jsem jí to nakonec dala za 220,- tak stál 4 kilový dort 880,- a ne 1000.-

jakelina
22. jan 2013

@florentina přesně tak to dělám, rozstříhám a vykrajuju z potahu.

pristela
22. jan 2013

@florentina ja som niekde nedavno videla postup na toto 2D ,ale robievam to presne ako pises aj ako radi @jakelina 😵

florentina
22. jan 2013

@jakelina jo tak to chápu, to by mě možná taky ukecala 😉 ....já včera taky psala nějaké ceny do emailu k nabídce a tak jsem zvědavá, zda to proběhne. Říkala jsem si jak je to drahé a přitom já na tom pořádně nic.... 😝

super, děkuji, už hledám obrázky!

florentina
22. jan 2013

@pristela děkuji!

jakelina
22. jan 2013

@florentina hlavně už jsem měla udělané botičky a medvěda, tak co bych s tím dělala. 😝 😝 😝

aduskatt
22. jan 2013

tak na dnes hotovo.3800g, Pribinakova s jahodami............zadanie bolo ze hocico, len nie eroticka a na narodky do roboty pre kolegov, je to pocitaocva firma🙂) tak snad som to zobrala z dobreho konca🙂)

dadka212
22. jan 2013

ahojte moja dnešná 🙂 len taká rýchlovka pre uja čo nám robí kúrenie 🙂 som chcela vyskúšať obalovanie okrúhlej torty čokoládou....no asi skôr zostanem pri hranatých tortách tie sa robia lepšie...

dajna11
22. jan 2013

@dadka212 krásna je,výhoda čoko torty je v tom že to vždy aj ked je to krivé a všelijakémvyzerá mooooooooooooc prudko jedlo 😀 😀

dadka212
22. jan 2013

@dm1 Dani prosím ťa, kúpila som si královskú glazúru, ako ju mám zriediť aby som mala takú akurát konzistenciu na to zdobenie čo sa rozotiera štetcom? ty mi určite poradíš 😵 a ešte kolko si mám toho asi zarobiť, nech nemám vela, idem zdobiť len asi vrchnák škatule s tým...

dajna11
22. jan 2013

šaškoooo 😀 😀

dadka212
22. jan 2013

@dajna11 šák to, že to vyzerá jedlo 😀 a dík

dajna11
22. jan 2013

@dadka212 no ved som to myslela že je to pekné lebo čokoládové každému evokuju že to musí byť moc dobre a že to vyzerá krásne,ja som tiež pár krát robial okruhlu a furt som to mala vlnovité,obdivujempristelu že to má krásne.......rovné ako papier. ja budem teraz dávať na bok čoko trubičky...a ked tak tiež hranaté a basta,jednoducho nemám na to nervy 😀

mamina1978
22. jan 2013

Dievcata, len tak na popasenie ociek cokoladovymi vytvormi........ tu na konikovi je jeden krasny fotoblok maju v nom velke cokoladove figurky. Vyraba ich vraj jej mm , su nadherneee.................. 😉 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vivamichal/a...

mima1311
22. jan 2013

@mamina1978 akurat som to obzerala a zalizovala sa 😀
@dadka212 ja by som si taaaak dala , boze chcem cokoladu a hned teraz ! 😝 je kraaaasna 🙂

mamina1978
22. jan 2013

@dajna11 Jej to je ten....... od Debbie Brown...krasne sa ti podaril... 🙂

mamina1978
22. jan 2013

@mima1311 no ved to........... a ty dvaja ,,Snoopy´´ su bombovy 😵 😵 😵

sisix
22. jan 2013

@pristela se psum nedivim 😀