Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. jan 2013

@alenv tak dej do postupů, třeba se bude někomu hodit. 😉

jakelina
23. jan 2013

@dakota14 vystříhneš z těch plátků želatiny co se prodávají.

alenv
23. jan 2013

@jakelina dám🙂

sisix
23. jan 2013

@njonja drz se a malemu at je brzi lepe

sisix
23. jan 2013

@dakota14 zelatinove platky asi 5ks v balicku jich je. Prodavaji temer vsude hned u klasickych zelatin

dakota14
23. jan 2013

aha no to musím ísť pozrieť do obchodu som ešte nepočula

florentina
23. jan 2013

@dm1 @jakelina @mamina1978 @eeffka
holky všem vám děkuji za podporu. No dort jsem zrušila, ale reakci zatím nevím. Volala jsem, ale nedovolala jsem se a tak jsem pak psala sms a zítra zkusím znovu zavolat, ale předpokládám, že sms oderželi, takže víc už s tím nenadělám. Jako co můžou říct, ale ani nevím, zda to vzali s nadhledem či ne. No už to hodím za hlavu a přeji nám všem, ať toto musíme řešit co nejméně často.

evusig
23. jan 2013

dobrý..tá tyrkyska je nádherná...aká je to farba???

pristela
23. jan 2013

@njonja andelickaaaa nadherne zas a znova, si majster , milujem tvoje torticky 😵 😵 😵 a moc drzim palcoky malinkemu , tebe aj mamine
cicus a ake velke /abo vahy/ mas tie torticky? bo vsak to vypada vsetko také prťky malinke, či ? 😕

tinucha
23. jan 2013

@anibas ďakujem.🙂

mima1311
23. jan 2013

Jedna uplne obycajna ale chutovo vynikajuuuuuuca ....gastanova torta 🙂

pipka
23. jan 2013

@njonja naaadherneee a teda musim povedat, ze mas moj obdiv, ze popri chorom malom si to takto krasne zvladla.
Mooooc drzim palce, nech ste cim skor fit 😉 a je mi luto, ze ste nemohli letiet na ten pohreb ☹ ale asi to musis brat tak, ze zdravie dietata je prednejsie 😵 babicka ta uz nepotrebuje, ale syncek aaano 🙂

abriela
23. jan 2013

BABY mam otazku. Pouzíva niektora z VAS takéto Formicky 😨?????????
http://www.raj-umelcov.sk/index.php?section=pro...
Je tam toho viac - stredna cast stránky - -Formy a formičky

pipka
23. jan 2013

no my sme dnes boli na kontrole s tym zapalom pluc a nastastieeee klop klop uz ma Tomasko dychanie ciste a aj kontrolny rontgen dopadol ok, pani doktorka nas pochvalila, ze je vzorny pacient 🙂
tak teda my zajtra ideme na tu chalupu, hadam aj polyzujem trosku, juuuj ako sa tesim 😵 😵 😵

tak na nas myslite a moc nepiste, sak kto to potom bude stihat citat za 4 dni 😅 😅 😅 😝 😀

njonja
23. jan 2013

@pristela joooj, moja zlata, to oni Nemci su lakomi!!!!! Oni rataju na kazdeho ucastnika oslavy jeden mini kusok. A nedaj boh, aby nieco z torty ostalo! Takze tie , co vidis, su vsetky pre 10 osob vyratane. Vahy neviem, bo nevazim...s tym deko navrchu by to aj tak skreslovalo... Ta simsalagrimm je 18 cm priemer, ta kocka a ten kvietok v podstate tiez, len v inej forme. kazda je z 5 vajec. Ta stena je trosku vacsia...To tu take neleti, ze dvojposchodova torta na detsku oslavu! Ta s mackami bola pre 10-rocne dievcatko na sukromnej skole, kde je skolne na SEMESTER 5000 eur, plus uniformy, vylety, prispevky a tak a ta pani zjednavala cenu, akoby nemala do pusy. Ze bude stacit, aby to bolo len pre 7 osob, ved da detom mensi kusok! Vacsie tortuchy tu objednavaju len cudzinci....alr dala som jej ju za 65 Eur. Koklo by stala taka doma?

njonja
23. jan 2013

@pipka krasne si to povedala--Patinko ma potrebuje...ved ja viem ,ale aj tak to boli, ze tam nebudem...... 😢

jakelina
23. jan 2013

@njonja my vesměs všechny pečeme 10 euro za kilo. Tak 65 eur je 6 a půl kila dorta. 😉 Jedině zvaž kolik váží a podle toho budeš vědět kolik by stála na Slovensku.

jakelina
23. jan 2013

@pipka to je dobře 😉

pristela
23. jan 2013

@njonja ja neviem kolko ja mam za 65€ aj trojposchodovu 😀 to mam tak 6,5kg alebo spodok v 32kruhovej forme to tak 5kg a ostatne este nejaka malicka hore ako dvojposchodka , alebo riaadne naplnena 32cm kruhova 😀 😀
ale mas ich uuuuzasneeee, mna by piclo keby nemozem urobit poschodku, tie su najkrajsie 😉

@abriela ja mam taku formu na srdiecka, velke som darovala Dadke z TO 😵 a to mensie pouzivam na svadobky

njonja
23. jan 2013

@jakelina no, pochybujem, ze by toto prditko vazilo 6,5 kil..ale nabuduce odvazim🙂

vlada111
23. jan 2013

@njonja jéééj, na tejto rozprávke frčíme každé ráno pred škôlkou.

jakelina
23. jan 2013

@njonja však když ti tolik dají, tak co 😀 😀 😀 Mají jiné platy než jsou u nás a kolikrát v obchodě je levněji než tady. Kdo bydlí u hranic s Německem, tak jezdí nakupovat tam, protože tam mají levněji a kvalitnější věci.

njonja
23. jan 2013

@pristela ved aj ja milujem poschodovky, ale nenavyberam si! Na jar mam mat dve konfirmacne a jednu krstinovu, vraj poschodove, tak som zvedava, ci z toho neupustia 😀 , ze radsej malu s anielickom na kukanie a daju ludom zjest jablkove pyte🙂

lussy23
23. jan 2013

@mima1311 krásna

jakelina
23. jan 2013

@vlada111 včera mi poslala paní tvoji dortičku se zajíčkem, že se jí moc líbí a chtěla by takovou pro dceru, ale ještě se rozmyslí. No já mám akurát bolení břicha, protože já tak krásnou neudělám a navíc to chce z mléčného marcipánu a z toho to neumím vůbec. Ještě tak potáhnout, ale ne modelovat. 😝 😝 😝

pristela
23. jan 2013

@njonja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaj to bolo dobreee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

njonja
23. jan 2013

@jakelina no ved prave! Moja pani na upratovanie ma 10 eur na hodinu ako minimalnu mzdu..takze ked tu normalny kolac stoji 2,50, su 3 eura nie vela, kedze j etam plnka a fondant. No a plus hodiny navyse..ale 30% z toho aj tak berie kamoska, lebo to ide do dani (20%) a cast zisk pre nu...takze z toho nezostane zase vsetko pre mna🙂

njonja
23. jan 2013

@pristela bez srandy!!!!! To ti oni tak fakt robia!!!!

lussy23
23. jan 2013

@njonja krásne tortičky, synčekovi skoré uzdravenie

jakelina
23. jan 2013

@njonja zrovna v pátek mi známá říkala, že dělala dort malinký košíček a do něj růže a různé kytičky, krém byl jenom v tom košíčku a byla tam po roce a ten košíček stojí s kytkami na poličce v obýváku. Celý rok a něco 😀 😀 😀 😀