Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
23. jan 2013

kocky, zae utekam - 38,9...idem zrazat teplotu 😢

jakelina
23. jan 2013

@njonja já to chápu a přeju ti to, však děláš krásné originální dorty a určitě i výborné, proti kupovaným hnusům. Jenom ať platí. 😀 😀

njonja
23. jan 2013

@jakelina cooooooo??????? Cela torta???????? Boze, to je salmonel! 😝 😝 😝 😝 😝

njonja
23. jan 2013

@jakelina tak tak 🙂 Hlavne ti, co na to maju, vsetkym ostatnym totiz tie torty daruvavam...

jakelina
23. jan 2013

@njonja no to je, však oni to jíst nebudou, teda snad, každé narozeniny změní číslo, vyfotí se a dort mají asi na věčné časy nebo co. 😀 😀 😀

lussy23
23. jan 2013

@adrika202 krásne tortičky

jenie123
24. jan 2013

@njonja uzasne torty..🙂)) obdivujem ta ako to vsetko zvladas.. drzte sa a malemu skore uzdravenie..

jakelina
24. jan 2013

Holky já jsem tak ráda, že nemám tento víkend žádný dort. Věčně sedím u DPH a vůbec bych to nestíhala. I jsem si od toho tak odpočinula, je to fajn mít po delší době víkend bez dortů 😀 😀 😀

tinamk
24. jan 2013

dievcata viete mi poradit aky je najlepsi korup ku gaštanovej plnke? može byt aj čoko? chcem ju spravit mamine k narodkam. a este nasla som v receptoch dve a jedna je ze do pribinaku sa da len gast. pyre. to mam potom vymiesat alebo len tam nastruhat a premiesat? dakujem vam moc za rady.

alexandrakocikova
24. jan 2013

@dadka212 tie cokoladove torty vyzeraju exkluzivne.a hlavne strasne moc jedlo🙂musim to skusit, ale pochybujem,ze sa mi to podari...nemam ani sajnu ako sa to robi🙂🙂🙂

dajna11
24. jan 2013

kočky pomooooc,nemáte nejaké foto ženských ..akos a to volá v množnosm....tôrz?ženské torzo??? 😀 😀 😀 ja mám z toho také obavy.....ako na to,poprípade nejaké fotopostupy či rady ktrá ste to robili......moc prosím 😀

eliska22
24. jan 2013

@tinamk ja som to nedávno robila, korpus som mala čokoládový a tiež som do pribinákovej primiešala gaštanové pyré, normál s ručným šľahačom 🙂 a je to mňam 🙂

mamina1978
24. jan 2013

@dajna11 Ja som zenske torzo robila z kruhu ....prikladam moje dve vlastne fotky ........ 😉 🙂 Tak mozno trosku pomoze............... 😔

tinamk
24. jan 2013

@eliska22 dakujem ti🙂) tak to skusim takto, chcela by som to obalit do cokolady ako to nedavno robila dadka212 v zivote som to nerobila tak snad sa mi to podari.. ja ten pribinak budem robit z 1/2 davky podla teba tam mam dat iba polku toho pyre? idem robit taku mensiu torticku.

dajna11
24. jan 2013

@mamina1978 super,ukladám ak smiem🙂

lucinocka
24. jan 2013

ahojte🙂 prosim vas nema niekto nejake videjko alebo postup ako sa robi vypletany kosik z marcipanu? aby vyzeral ako ozajstny? vdaka🙂

mamina1978
24. jan 2013

@dajna11 No jasne , ze smies...... 😉 🙂 😵 😵

stankapk
24. jan 2013

Ahojte kočky.
Pridávam moju práve dokončenú - prvú tohtoročnú. Aj mi to už chýbalo 🙂
Za postup ďakujem @dadka212

lucinocka
24. jan 2013

@mamina1978
@mimcak kujeeem 🙂

mizulienka
24. jan 2013

dievcata mam na vas dotaz 😉
uvazovali ste niektora, ze zacnete podnikat s tortami? resp. kolacmi? alebo nejaka cukraren???

viete mi povedat najvacsie negativa a proti tohhto zameru?
v aprili by som sa mala vratit naspat do prace, ale mna celkom laka robit nieco v tomto smere...aj ked realne si to neviem zhodnotit, ze ako by to slo...

budem rada za kazdy nazor 😉 dakujem velmi pekne.

dada2007
24. jan 2013

@mizulienka mici, som zvedavá, čo ti baby napíšu...viac hláv, viac rozumu.......ja viem, že treba na to zvlášť priestory(čiže nie doma kuchtiť), viem že je tam treba prísna hygiena......tuším vykachličkované priestory, moooooožno zvlášt priestor na ,,surové" potraviny..čiže zvlášť stôl na prípravu tôrt(vajíčka a pod.) a zvlášť na dokončovačky......neviem-dedukujem 🙂 a šla som hladať........aha tu si prečítaj......tam nájdeš dosť toho....... hlavne tá viki tam toho dosť napísala
http://tortyodmamy.sme.sk/node/10559

jakelina
24. jan 2013

@mizulienka moje kamarádka takhle začala podnikat. Má dílnu naproti paneláku kde bydlí, chodí k ní celé sídliště. Ale už druhý rok si při tom dodělává školu, aby byla vyučená, protože je z úpně jiného oboru. Studuje o víkendech, dva víkendy v měsíci.
Jinak říkala, že je to náročné. Je tam od rána, chodí za tmy z domu a potmě domů. Nechápu jak to zvládá, má ještě celkem malého syna. Hodně pomáhá babička. Peče i cukroví na vánoce a svatby, nějaké zákusky, rolády, řezy a nejvíc dorty. Jinak nikoho kdo by se tím živil neznám, tak neporadím. Jenom tady tu jednu, seznámily jsme se na srazu pekařek tady v Opavě.

aduskatt
24. jan 2013

@dada2007
@mizulienka baby, toto sa da celkom pekne skryt do volnej zivnosti ako "pomoc v domacnosti", tym padom netreba zvlast priestory, ani nic ine.....

mizulienka
24. jan 2013

@dada2007 dakujem moja za nazor 😉
znamych znamy predava priestory na podnikanie a nejako mu nejdu obchody, takze prietory by boli za celkom vyhodnu cenu a mala by som to cez ulicu, ale nemam vobec predstavu kolko by stalo cele to zariadenie priestorov... 😕

aduskatt
24. jan 2013

@mizulienka inak, ak chces klasicky podnikat ako cukrarstvo, tak ako pisala
@dada2007 , treba zvlast priestory, kde su myslim az tri miestnosti, treba mat bud vyucny list ako cukrarka, alebo zodpovedneho zastupcu...a plus si teda rozmysliet, ci zivnost alebo sro atd atd......

mizulienka
24. jan 2013

@aduskatt to zie zaujimavo..mas o tom nejae blizsie info?...inac pisala som ti IP, nasla som ta v inej teme 😉
dakujem

eliska22
24. jan 2013

@tinamk ja by som dala 1 kocku pyré, teda na 1 šľahačku a 250g tvarohu jedno to pyré 😉