Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
12. aug 2010

@zdenallicka aj tu se to da zehnat?? kdyz si z toho stejneho kraje???? ja sem to tam jeste nevidela pokdu je to v lidlu tu v hodosi ...

rybca
12. aug 2010

@alionuska ahoj, na strane 21 pises postup na dobosovy krem a pises tam, ze " Toto vsetko vyslahat nad parou a ked zhustne pridat do vychladnuteho 250g masla.", ak dobre rozumiem, tak take teple zhustnute to mam pridat do vychladeneho masla z chladnicky?
A nevies mi este poradit, mam original plech na dobosku, ale recepty su vsetky na viac cesta ako na ten tenky plech a potom mi to divne upecie a lame sa mi to. Nevies recept na ten jeden plech?

zdenallicka
12. aug 2010

Hejdi, Martin mi je tam kupoval, když byly americké dny..🙂 Až budou zas, vezmu si aspoň 15 balíků.🙂 Stály 26,90/ks..

zdenallicka
12. aug 2010

@lucula73 Luculo, já jsem měla asi 125g těch bonbónů a padlo na to 350g cukru..🙂

hejdita
12. aug 2010

joooo ??? kdyztak mi to zdenalicko reeekniii prosiiiiim neboj ja nevykoupim vsechn ja je chci skusit takze dva tri baliky bych si vzala
@zdenallicka

zdenallicka
12. aug 2010

Hejdi, upozorním tě, neboj..🙂 Letáky Lidlu jsou jediné, co nám chodí..😝

hejdita
12. aug 2010

ahaaa no letaky nam taky chodi ale sou za dverama a nez se ohledn sou prych ci to nekdo bere na podpal ci co 😕 😀 budes moc hodna kdyz mi sem napises ze hejdito spamatuj se je tu akce z te ameriky tak bez a kup ci tri pytle bonbonuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 🤐 🤐 🤐 🤐

nadulici
12. aug 2010

@rybca ahoj, viem ze si sa pytala alionusky, ale ak ti mozem poradit, ja robievam tento cokoladovy krem, a urcite aj alionuska to tak myslela, ze tu masu slahas nad parou do zhustnutia, odstavis, nechas vychladnut a potom zaslahavas po castiach do masla najlepsie izbovej teploty.... 🙂
teda aspon ja to tak robievam a vzdy je super.....

rybca
12. aug 2010

@nadulici no cak mi to nesedelo s tym co doteraz viem o kremoch..🙂)))) teda neviem toho vela, ale toto je zaklad....🙂

nadulici
12. aug 2010

@rybca tak nnech sa podari... 😉

alionuska
12. aug 2010

@rybca necitam vas dievcata,nemam cas..tento tyzden ked prezijem bez ujmy,tak bude dobre..... ten dobosovy krem..do vychladnutej masy pridaj maslo...to,co slahas nad tou parou musi byt vychladnute,ńie maslo!!! 😀 nech sa ti darííííííí...

makam makam...a prekonavam samu seba.. 😝 😝
@nadulici ano tak som to myslela.....presne! Ved vy si tu poradite aj bezomna chvilku..pa pa..tesim sa na vikend! 😀 😀 😀

rybca
12. aug 2010

@alionuska no este som chcela recept na ten korpus, ale citam, ze mas toho vela, tak ja pockam a spytam sa ked budes mat volnejsie..🙂

misa1982
13. aug 2010

Ahoj vsechny mate krasne dorty potrebuji poradit jeste jsem nedelala potahovany dort a v zari mame s pritelem 9 let vyroci co spolu zijem a chtela bych ho prekvapit a neco udelat, muzete, mi prosim poradit pripadne mi dat nejake recepty neco co bych zvladla chci potahovat s melcne hmoty dekuji moc 🙂

vinka
13. aug 2010

@lucula73 fakt neviem lebo som to nemala zvážené.A nedávala som celý balík.Ale velmi rýchlo som to mala spracované až som sa divila,že aká rýchlosť. 😀 😀 A vela som si nepreosiala a ešte aj z tgoho mi ostalo.A bude tam menej cukru lebo je menej sladšie.Chutnejšie som to chutnala večer.No lutujem,že som len 10 balíkov kúpila. 😒

nadulici
13. aug 2010

@vinka a uz ich nemaju v akcii?
inak ja som zo zvedavosti ochutnala a musim povedat, ze su urcite chutnejsie ako ine penove.... 🙂 ...take jemnejsie su, asi aj menej sladke mi pripadaju, uz sa tesim ako si zarobim hmotu z nich.... 😀
baby pouzivate aj iny prask. cukor, alebo len povazsky.....u nas ho maju len v hypernove, a tam chodim len koli cukru... 😖

yamahafazer
13. aug 2010

ahojte
chcem sa spytat aku formicku pouzivate na ten spodok torty co su tam muslicky ako napr.tuto tortu tam je ozdoba na spodu muslickova lebo ja som si kupila takuto formicku a to je uplne ine 😒

yamahafazer
13. aug 2010

a este sa chcem spytat ako robite tieto krajky to odtlacite a vyrezete z marcipanu?ja som to vcera robila z cukrikoveho a hrozne sa mi to natahovalo a lepilo uplna hruza a aj abecedu ako vyberate z formicky mne sa to len lepilo a natahovalo uplne som ztoho bola nestastna ☹ vy ste tu uz skusene dakujem vam za rady

nikanika28
13. aug 2010

Ahojte, baby, neviete mi povedat blizsie info, ako na tu penu na pivo? Tusim Anibas mi hovorila, ze bielko vyslahat s cukrom nad parou...len neviem, ake mnozstvo cukru na jedno bielko??? 100-150g cukru?
@yamahafazer muslickovy tvar je robeny kosticou http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... tretia zlava 😉 . A mala si dostatocne pevnu hmotu ked sa ti lepila? Mozno by zniesla trosku cukru este a podsypavat Solamylom

zdenallicka
13. aug 2010

@yamahafazer Písmenka si vytlačuju přes sáček... uříznu si kus potahovky, dám pod ni i na ni kousek sáčku, vytlačím písmeno a sáček stáhnu.. mám hotové písmeno bez lepení..🙂

CO se týče té mušličky - to je kostice, http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... ,kterou otláčíš do hmoty..🙂

No a to, co sis koupila, je perlovač - vyrobí ti to "kuličky" na spodek dortu..🙂

NO a s patchworkem nemám zkušenost..🙂 TO ti poradí holky..🙂 Ale asi bych to taky dělala přes sáček..😉

anibas
13. aug 2010

@nikanika28 na jedno bielko : najprv som vyšľahala samé - potom som dala asi 4-5 lyžice kryšt. cukru - tak som dala nad paru a pridala 4- 5 lyžice práš. cukru a šľahala asi 5 min. ked sa mi začalo na dne robiť také ako pavučina - taký vzor - tak som vypla a hned ešte teplé dávala na tortu - rýchlo to schne 😉 😉

yamahafazer
13. aug 2010

@nikanika28
jej vidis a tie kostice som si tiez kupila a to ma nenapadlo,ze sa to ztym robi 😅 a co teraz ztou formickou ani neviem ci ju vyuzijem
a tolko som tam stale pridavala cukru aj solamyl a hrozne to bolo uplne naprd sa stym robilo mozno nebol aj cukor dobry ja neviem ,ale neviem ako mozte z cukrikov robit take torty paradne

yamahafazer
13. aug 2010

@zdenallicka ty ten perlovac mas aj sa to vyuzije?

nikanika28
13. aug 2010

@anibas jej, to bola rychlost, dakujem, si zlata 😵 😵 😵 .... a je asi jedno cim slahas, nie? ponorny s jednou metlickou..moze byt? 🙂 No mala by som ist porobit pruzky na ten pohar, kua, tak sa mi nechce 😅 ..dopijem kafco a snaaad sa dokopem 😀
A este k farbe na pivovu cast....oranzova - zlta ??? a trosku kakao?

nikanika28
13. aug 2010

@yamahafazer ja robim LEN z cukrikov a robi sa mi velmi dobre....treba pouzivat Povazsky cukor a ja ho este dvakrat preosievam a doteraz som s tym nemala ziadny problem...ak teda neberiem do uvahy, ked chcem zarobit ciernu, cervenu alebo aj hnedu farbu z kakaa...vtedy je to problematickejsie 😀 No a ten perlovac kludne vyuzijes aj na ten spodok torty ako lem

anibas
13. aug 2010

@nikanika28 náhodne som tu - už musím letieť - je jedno čím šľaháš - cukor tiež dávaj od oka - a farby presne tak - žltá - trošku orange a snád aj kakao 😉
a plačééééém ja nemám cukríky bielééé - USA ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

yamahafazer
13. aug 2010

dakujem vam baby ja som si ztym vcera nevedela rady tak to bolo asi tym cukrom to som mala niaky blby 😠
a este prosivas tu krajku niekto robite?ztym sa ako pracuje to odtlacim len na marcipan a vyrezem alebo ako?dakujem

nikanika28
13. aug 2010

@anibas dakujem :-* Ja som cukriky kupila, dnes idem skusit prvykrat s nimi ..tak som zvedava 😅

yamahafazer
13. aug 2010

no to je ta moja torta som mala na nu nervy ,ale dakujem za rady a pouzivate aj niaky specialny noz na orezavanie tej hmoty?
je to len mobilom fotene

yamahafazer
13. aug 2010

toto som robila z k2 som to omylom skor poslala este vam poslem par co mam

zdenallicka
13. aug 2010

@yamahafazer Hezké dortíky..😉

Já ten perlovač nemám, ale kdysi jsme se tu o něm bavily..🙂