Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monikapo
27. jan 2013

a este jedna sobotna nocna:O) narychlo, lebo vecer vo stvrtok, ze na sobotu...ked mate 4 ine, tak asi tazko, tak asponze som mala na nu jednu noc... aj vam to zdobenie tak strasne trva... kym sa rozhodnem ake farby ake ozdoby a to su najlepsie zadania, ze aku chcete vy,ale keby som to vedela aspon tyzden dopredu, tak mam premyslene...ale takto, no 2 filmy som pri tom pozrela 🙂 😀

dm1
27. jan 2013

@mizulienka ano ano od stvrtka je za 1,19 tak sa ti to tusim akaurat pri tom mnozstve aj hodi

mizulienka
27. jan 2013

@dm1 super, dakujem Dani, ale ja musim mat torty hotove uz v piatok, lebo v sobotu odchadzame na moravu, to nestihnem 😕 😕

dm1
27. jan 2013

@mizulienka a ked kupis vo stvrtok hned rano? ved slahacku a coko mozes mat uvarenu uz skor a vo stvrtok uz dokoncit kremy

makinka2
27. jan 2013

Ahojky holky 🙂
prosím nemáte uloženej nějakej dort pro doktora a pro sestřičky, děkuuuuuujjuuuuu 😉 😉 😉 😉

vlada111
27. jan 2013

@dm1 aj ja veru. Chcela by som robiť aj tú, čo som sem dávala z MMB, ale na krst budem nám robiť 3-poschodovú, tak som sa toho zľakla. Teda krst sme mali mať dnes, ale ochorela mi staršia, tak sme to zrušili.

vlada111
27. jan 2013

@dadka212 ooooo ja hlúpa, skôr som to mala uhrať ako lichôtku pre teba 😀

mizulienka
27. jan 2013

@dm1 len ja nemam auto, takze mi to moze kuit jedine muz a ten chodi z prace o 8 vecer, takze z toho asi nic, no skoda 😕 ale dakujem za tip 😉

dm1
27. jan 2013

@vlada111 skore uzdravenie prajem ;). a aku budes robit vam na krst? sa tesim isto nieco prekrasne

dm1
27. jan 2013

@mizulienka hmm tak to je veru na figu 😒

alenv
27. jan 2013

holky prosím poraďte jak řešíte nebo kde kupujete za rozumný peníz nějaký podnos kam dát svatební dort? Musí to být přeci jenom něco hezčího 🙂

lussy23
27. jan 2013

@monikapo nádherná

lussy23
27. jan 2013

@katulkaaaaaa krásna
@katulkaaaaaa krásne tortičky

vlada111
27. jan 2013

@dm1 no chcela som najprv nejakú detskú, ale takú urobím kamoške, oni majú po nás týždeň. Nám by som chcela nejakú zdobenejšiu, použijem farbu Wilton burgundy, tak uvidíme.

vlada111
27. jan 2013

@mizulienka čo by si nezvládla. Ale doporučujem mascarpone z Hofera v Rakúsku. To je geniálne. 500g stojí okolo 2 EUR.

jakelina
27. jan 2013

@dm1 děkuji.

mizulienka
27. jan 2013

@vlada111 Vladi dakujem za tip, ale my nemame druhe auto a muz je tak pracovne vytazeny, ze ho urcite nemozem poslat do rakuska, aby mi nakupil mascarpone 😕
ale ked pojdeme do rakuska, urcite si nakupim, aspon pre nas 😉

jakelina
27. jan 2013

Já jsem naštvaná, napsala mi na FB paní, že chce dort, tak jsem se s ní domluvila a ona mi pak psala, že chce z mléčného marcipánu. Když jsem jí napsala, že s ním nedělám, tak byla hned sprostá, že na mě četla samou chválu a nechci jí to udělat. Chce bílý dort a s modrou a šedou kombinovaný. Já prostě ten mléčný dělat nechci, pak mi zůstanou zbytky, mléko má záruku dva týdny a pak zbytky vyhazuju, protože mě to nechutná ani nikomu doma. Navíc když to nabarvím, tak barvené věci už vůbec nejíme. Tak to je taková špatná zkušenost, že se do mě tak pustila. Však já nejsem žádná cukrárna, prostě s ním nedělám a je to. Zrovna minulý týden jsem vyhodila skoro půl kila zeleného, protože jsem tam měla datum a už byl prošlý víc jak týden a neupotřebila jsem ho, zeleného jsem nic nedělala.
Mám z toho špatnou náladu. 😝

vlada111
27. jan 2013

@mizulienka je ako maslo, má 85% tuku 😉

mima595
27. jan 2013

@jakelina - ale ved z mliecneho predsa pekny biely nespravis, ten bude nazltly...ci ho dofarbujes na bielo???
a nerob si z nej nic...ak už teraz vymysla, urcite by vymyslala aj pri torte...by sa jej zdala malo mliecna, alebo velmi farebna 😉

vlada111
27. jan 2013

@jakelina odpovedz jej, že ty si jej len chcela dobre, keď si jej napísala, že s ním nerobíš, lebo by si im urobila tortu, ktorá by sa jej nepáčila, lebo v tom nemáš griff a nechceš, aby bola sklamaná. Zahanbi ju, urob sa na dobrú. Keď je čo k čomu, tak sa zahanbí aspoň trošku.

mizulienka
27. jan 2013

@jakelina nebud smutna Majka, taki ludia sa asi najdu stale...ja som dnes mala skusenost, ze chceme tortu max 3kg, a na nej lodka, panacik, vacsia chobotnica, zralok, morsky konik, koraly a muslicky a cely morsky svet, ale nie viac ako 3kg, a ked som jej vysvetlila, ze to bude malica torta so vsetkou tou havedou, tak bola rozladena, ze ako to, ze neviem urobit velku tortu aj s velko havedou do 3kg??????????? 😕 😕 😕 😕 😕

janula.h
27. jan 2013

@jakelina aaaaaaaaaale kašli na ňuuuuuuuu nekaz si večer 🙂

pristela
27. jan 2013

@mizulienka andelicka nemam ale ked najdes dobry tak si prosim aj ja 😀
moji nelubia tiramisu , ale ked som urobila pre kamosku co dosla na navstevu tak s tanierom sa obratili pri stole aj páť krát 😠 hlavne, ze ak spravim IM nechcu 😠

@jenie123 joj ja davam vela aj mi zostane a aj vyteka co odoberám servítkom z podlozky, ved tu v tom recepte je napriklad na priemer tortovnice 24cm co je malinke az vyse litra zálievky, to je veeela , a ked pecieš viac korpusov musis zvysit aj tekutiny, kolkatku si robila korpus a kolko tekutin si mala ?

janula.h
27. jan 2013

ja som si začala dávať podmienku že najmenšia je 3 kg, lebo to potom bolo neúnosné, že takú a takú a hentakú ale do 2 kíl čo som ja otrokyňa??

jakelina
27. jan 2013

@mima595 on by šel vybělit, ale já s ním prostě nerada i dělám. Mně se to lepí na žehličku, neumím ho udělat tak pěkný hladký jak Samrtflex a pak ty zbytky vyhodím. To je mi i líto těch peněz a práce co to stálo.

mizulienka
27. jan 2013

@janula.h ja som jej povedala, ze najmensiu 3kg, ale ked to dam vsetko na tortu, tak bude musiet byt urcite mala, aby som tam vsetko pomestila a zmestila sa do 3kg, teda aspon ja, lebo ja ako viete, neviem robit male torty 😕 😨

janula.h
27. jan 2013

@mizulienka a kebyže jej to urobíš také vieš nie 3D,ale na torte?

mizulienka
27. jan 2013

@janula.h take nechce, chce modelovane 😉

lifinka
27. jan 2013

@jakelina řekal bych jí prostě, že bohužel z něho neděláš, že stejně by nebyl bílý, jak požaduje a pokud trvá na tvém dortě poleví a bude to chtít u tebe udělat, ale hold z věcí přece které děláš a nebude si vymýšlet...a pokud nebude chtít, ať jde jinak, to jsou lidi někdy, co? 😒 a teď nad ní stále přemýšlíš, co 😀