Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. jan 2013

@daducha ty jo, tak to lež a stejně bys nemohla s tím péct a lyžovat pojedeš příští rok. Aby jsi neměla nějaké následky na plicích to za to nestojí. 😝 😝 Držím palečky a uzdrav se brzy. 😉

jakelina
28. jan 2013

@mizulienka právě jsem někde o tom slyšela, že to dost často mají ukrajinci a můžou nás tu nakazit. 😝 😝 Však víš houby, jak jedeš třeba autobusem, kdo tam kašlal jaké bacily před půl hodinou. 😝 😝

mamina1978
28. jan 2013

@lokalistin Ahoj , vitaj v DE , tesiiiim sa, tento vikend mam tu imbiss tortu , takze asi na buduci tyzden ,
este ti zavolam 😉 🙂 A dakujeeeeeeem krasne. 😵 😵
No a a tu zehlicku surne teda asi nepotrebujem ....Dakujem ti velmiiii, si zlatucka............ No mi to zmenili, pridavkom , ze nech je vesela. cize tym padom mi ta jednoducha , elegantna s jednym kvietkom nevyjde. A pri farebnej mozem teda maskovaaaaaat 😎 😀 😀 😀 😀

lubinka26
28. jan 2013

Ahojte. Prosim vas, poradite mi? Este nikdy som nepiekla ziadnu tortu ☹ Moja dcerka bude mat o mesiac 2 rocky a chcela by som je spravit lentilkovu tortu. Pozerala som par receptov na mmb.sk, zatial sa mi pozdava mramorovy korpus a krem z ladovych gastanov. Myslite, ze by to mohlo byt ok? Popripade mi hodte kludne nejake tipy, ja budem len rada. Do potahovanej sa zrejme nepustim, to by som nezvladla. Dakujem vam krasne.

pipka
28. jan 2013

@daducha juuuj moja, tak skore uzdravenie, drz saaaa, myslime na teba 😉

eliska22
28. jan 2013

@jakelina ďakujem 🙂 tak rozhodnuté urobím túto 😵

eliska22
28. jan 2013

@blcha už to nezachrániš, mne sa tiež takto rozpadla hmota, chcela som to zachrániť, primiešala som PDT a rozpadlo sa aj to 😝 už len vyhodiť 😒

eliska22
28. jan 2013

@lubinka26 mramorový korpus a krém z ľadových gaštanov je mňam, to som aj ja ako prvé robila 🙂

eliska22
28. jan 2013

@daducha tak to sa fakt lieč a prajem skoré uzdravenie 😉

lubinka26
28. jan 2013

@eliska22 vazne? 🙂 a co hovoris na tie lentilky. bude to drzat na tom kreme? moja mama to asi neprezije, ona miluje torty, kde su postavicky, meno a vek... ale ja som viac menej rozhodnuta, este vy to tu mozte zmenit 😀

snu
28. jan 2013

ahojte nemate tu nahodou postup na macka pooh?

vecernicci
28. jan 2013

@daducha tak lež děvče, já taky ležím 😝 mám tu hnusnou chřipku, je mi i blbě od žaludku, už jsem o středy zhubla o 7 kilo, ne že by mi to vadilo, ale už mě to zmáhá ☹

snu
28. jan 2013

@zuzana92101 uplne super, strasne moc dakujem

florentina
28. jan 2013

@muffinka8 pravý marcipán, mléčný marcipán, na ozdoby smartflex

lokalistin
28. jan 2013

@mamina1978 ahoj tak pekne dakujem aj ked sa musim priznat,ze sa mi vobec nechcelo ist nazad. a za 5 minut idem do roboty 😝 😝 😝 😝 jak sa mi nechce radsej by som sla doktorovi nech ma na tyzden vypise 😝 😝 😝 zajtra a v stredu som v mekaci tak kuknem jak robim aj ked asi este nebude dienstplan jak robim buduci tyzden no ved niekedy to dufam klapne. ja som sa tesila na tu jednoduchu ja chcem tento tyzden urobit kolegyni tiez jednoduchu s jednym kvetom uvidim mala narodky a bude vecera tak by som spravila malu tortuchu.chcem vyskusat tento recept,nerobila si ho este? http://tortentante.blogspot.de/2011/06/aprikose...

muffinka8
28. jan 2013

@florentina a vedela si s marcipánmi hneď pracovať? Netrhá sa ti to, nelepí? A čo ich prirodzená farba?

florentina
28. jan 2013

@katulkaaaaaa super obě...ta doktorská skvělý nápad a ta šmoulinka....to je malované?

pristela
28. jan 2013

@daducha och andelicka lež!!! oddychuj , aby si mohla pak este piect bo ja tak strasne milujem tvoje tortickyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 vela zdravicka , neboj zvladnes!!! teda inak ja by som na taky liecebny pobyt veruze sla, mas tam opateru , liecebne procedury a oddych !! ja viem ze smutno bez deti, ale zas oddychnes a budes ako nová 😀 a aj si ta budu este viac vaziť a lubkat a pusinkovaaať co im bude smutno za tebou.
ja bych mala ist tento rok k dr. na chrbticu , tak uvidim co dr. nakaze a ci pomoze 😀

@florentina andelicka nepisala, je tam puncovina a potahovka na to len polozena, nevyrovnavala som na hladku horu , cize v tych zahyboch nebolo nic 😀

florentina
28. jan 2013

@jakelina jsem se taky rozčílila, když jsem četla to s tou tvou objednávkou na mléčný marcipán...nechápu, jak může být někdo tak drzí...ty jí přece vůbec nemusíš vysvětlovat, proč s tím neděláš...prostě neděláš, tak ať bere, nebo jde a neotravuje ti u toho život...to jsou lidi 😠

eliska22
28. jan 2013

@lubinka26 tie lentilky sa ti môžu rozpustiť na tom kréme 😝 a ved ju potiahni tú tortu 😉 raz sa začať musí 😀

lubinka26
28. jan 2013

@eliska22 nieee, co si 😀 ja som lava na take veci ☹ robila si uz taku lentilkovu? ze kolko trva tym lentilkam, kym sa pustia. Lebo tortu by som chcela urobit v piatok a v sobotu ideme k nasim na oslavu, bude obed a poobede torta. tak som rozmyslala, ze lentilky dam rano. no len ci do tej 3 aj vydrzia. sakra...

blcha
28. jan 2013

baby a mozem vas poprosti aspon o ten postup na neake ruze mne sa dnes fakt nedari asi zacnem znova zajtra a som zvedava ako spravim to cervene mmf 😝

pristela
28. jan 2013
pristela
28. jan 2013

@blcha ako si to tu zo mna robi prdel !!! 😠 tak prazdnu spravu posle ale s obrazkom nee 😠 😠

blcha
28. jan 2013

@pristela dakujem skusim to takto lebo to co som dnes stvorila je hruuza som myslela ze torta len s kvetmi bude v pohode este som ani nezacala a uz mam paniku 😕 😕 😕

luciahromadkova
28. jan 2013

@blcha
http://shop.zuckerzauber.at/WebRoot/Store2/Shop...

https://www.youtube.com/watch?v=VcW5Z_HftyM


a ja som potom robila podla tohto, vykrajovacky som si urobila z plechovice od piva a zopla strojcekom na kancelarske spinky, zilkovanie som robila sparadlom, foliu som pouzila obal priesvitny som roztrihla, tiez som robila na spajdlu, drotiky mi nejdu zatial, zosuchuje sa mi to... 😒

https://www.youtube.com/watch?v=7l4lyM9x2vo
mamina1978
28. jan 2013

@lokalistin Tento som este nerobila , ale akurat som ho minuly tyzden jedla v restike ☹, tento aprikose- marzipan je taaaak strasne sladky, az nechutny. Sice nieje suchy, je taky vlacnejsi , ale teda mne ta chut ,,neeeeee´´
Ale kazdemu chuti nieco ine. A ja nema rada marmeladu, tak mi to tato chut v kolaci moc pripominala 😔

eliska22
28. jan 2013

@lubinka26 no tak to ti fakt nepoviem, robila som lentilkovú, ale pod tým som mala plnku takú maslovejšiu a lentilky boli v pohode, ale robila som to v ten deň 😝
ja som tiež ľavá na všetky ručné práce, ale tak som sa raz odhodlala urobiť potiahnutú a už som pri tortách ostala 😀

florentina
28. jan 2013

@daducha držím palce, ať jsi brzo fit!