Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. jan 2013

@lily111 juj no to tazko sa radi lebo kazda tu si vyrabame postavicky same jedine zeby niektora spravila a poslala ale to veru nechcu baby a vlasne ani ja robit

dm1
29. jan 2013

@pipka netusim veru ale urcite min. 10 cm sa mi zda. ale vzdy prisposobene velkosti torty

jenie123
29. jan 2013

Baby, ked tak tu spominate o urazoch.. Mojmu ocinovi sustruh vyrazil vsetky predne zuby :(
Kocky a ja mam s kilami uplne opacny problem.. 173cm, 53kg a cim viac jem, tym menej vazim.. ;) a to som sprosta drzala skoro cely zivot dietu.. Ale som leniva, mala by som zacat cvicit na spevnenie, len ked sa mi nechce.. :(

pristela
30. jan 2013

@eliska22 moje nervy ☹ ☹ zle mi zostalo aj za teba aj za tatku , drzim palce nech co najrychlejsie je fit 😵

@pipka ach tesiiiiiiiim , tesiiiiiiiiiiiim, zajtra ti crn čo a ako 😀 inak ted som dopisala s francuzom, to boli pre mna 2hodiny mučenia !!!!!! ja som uz total blba z angliny ☹ ☹ a prekladace este viac ☹ no nestastna som dnes zo seba ☹
ja este v piatok tu krtkovu poschodačku rychlo robim a pak startujem za tebou 😵 😵 😵 😵 dufam ze u kadernicky si bola!!!! bo ja nie 😝

eliska22
30. jan 2013

díky baby, nakoniec je človek rád, že sa horšie nestalo, jemu ten sústruh zachytil rukáv a vtiahlo mu ruku pod nože 😝
a to zase v noci sa mi krpatá zobudila, že ju bolia nožičky a plakala, tak som pri nej bdela, no som rada, že už je ráno a sedím v práci 😝

eliska22
30. jan 2013

@luciahromadkova ono to tak býva, že všetci okolo stresujú a zranený už nič nenarobí, tak aspoň ukľudňuje okolie 😝

a keď prišli záchranári, tak moja malá hovorí, že musíte dedka vziať do nemocnice, aby mu to zašila pani doktorka a dedko si musí dávať pozor a stále chcela aby jej to dedko ukázal 😀 no smial sa aj doktor zo záchranky 😀

vera1132
30. jan 2013

babule, prosim vás, ked dnes spravím tortu, do soboty bude ok? chcem s ovocim vo vnútri .

mima595
30. jan 2013

@gabina275s - inak ja som na tom velmi podobne...zacala som na 86 kg /mam 162 cm/ a ku dnesku mam 74 kg..zacala som 1. augusta..tie prve kila isli dole velmi lahko, teraz tak max. 2 kg za mesiac...
ale teraz cvicim Jillian a zacala som jest podla Veseleho...t.z. 5 x denne, v rozmedzi 3 hodin, normalne jedlo, ale ku kazdej porcii 150-200 g zeleniny, vela pijem..aj 3-4 l vody denne

jakelina
30. jan 2013

@mima595 tak to je super výsledek, šikulka jsi.

@eliska22 ty jo, tak já bych se asi vykotila. Já se nemůžu ani v televizi dívat, když někoho operují, šijí rány. Přeju uzdravení bez následků. 😉 Malá ať je taky fit, to budou asi růstové bolesti, já jsem to jako dítě taky měla, strašně mě bolely nohy, až jsem brečela. 😝

@jenie123 ty jo, tak to bych taky chtěla 😀 😀 😀 Jíst vše a být hubená, já se nadřu jak mezek, abych měla alespoň trochu normální váhu. 😝 😝 😝

viera6
30. jan 2013

ahojte,
prosím vas, čim by som osviežila kvety aby sa mi leskli,viem,že su na to spreje,ale to nemam kde u nas kupit a ked to objednam,tak to je už neskoro.. 😒

jenie123
30. jan 2013

@jakelina vies, ze ja som od 15 rokov dietovala.. bola som taky tucko a az som to chudnutie mala v hlave nonstop.. az ked som ostala tehotna a povedala si, ze chcem aby mala bola zdrava, tak som sa rozjedla a kila isli same dole.. ale az teraz viem kde bol problem.. ja teraz jem pravidelne, tak mam metabolizmus nastartovany.. ale teda nejem vsetko.. 🙂 nejem pecivo a nic vyprazane.. ale ty vyzeras uzasne.. osobne ta neponam a ani neviem ako si vyzerala pred tym, ale som vobec netusila, ze takto skvelo moze vyzerat baba po 4 detoch.. waaaauuuu..

blcha
30. jan 2013

ahojte babulky prosim vas o radu idem piect korpus mramorovy mam to vyskusane ze do formy 23 je akurat ten recept s tymi 4 vajcami ale kolko mam dat do formy 27 cm myslite ze bude stacit zo 6vajec?? prosim vas ak by ste mi mohli napisat co najskor lebo uz zacinam ja viem ze sa tu stale niekto vypytuje ale ked to este nemam vyskusane neviem kolo ma toho urobit a iez do formy 18 cm ked som dala z 4vajec bolo vela tak tam asi staci z troch ze? pytam sa ako pako sak ako zaciatocnicka 😀 😀

daducha
30. jan 2013

@eliska22 jeminkote, velmi drzim palceky nech je ocko co najskôr opät v pohode .Ono sa to fakt akosi mnozi tie choroby a urazy ☹ .
Inak babulky od jula koncim s tortickami. Nastupujem ako logoped do jednej specky skoly plus budem mat nastarosti aj deticky v niekolkych skôlkach.Ale mam z toho v sebe taky chaos ze az.Najprv som sa nevedela dockat kedy sa nejaka praca najde a teraz ked je to realne zistujem ze neviem ako sa mam vzdat toho co som dva roky pracne budovala 😖 .To mnozstvo zakaznikov, ich spokojnost,vsak ja mam objednavky az do jula uz teraz a zrazu utrum.Ono by to malo byt az od septembra,lenze teraz ich terajsia logopedka zistila ze je tehu a v juli nastupuje na MD .A zrazu potrebuju vediet ci v pripade ze ona odide skôr viem aj ja skôr nastupit.Okrem toho musim k nej chodit akoze na prax, vsak som po skole logo nerobila, len vystudovala 😀 a ja sa bojiiiiiim 😀 .Miesto letnej dovolenky musime kupit druhe auto, lebo je to praca na uplne opacnom konci mesta od nas a cesta autobusom aj prestup cca hodina,tak to by neslo. A ja neviem ci vôbec budem dobry logoped 😝 .Ach jaj,chaos nad chaos .stihate niektora torticky aj popri praci ? Ja by som rada aspon jednu dve tyzdenne nech to nenecham vsetko ☹ ,len neviem ci je to fyzicky mozne.Skôr myslim ze nie ako ano 😢 .Tak sa budem aspon Vasimi tortickami kochat a do leta si to este uzijem 😀 .Ale nie je to paradox, ked uz nevladzem, nadavam a som rozhodnuta ze s tym seknem,no ked potom vidim tie spokojne tvare ludi a jednu noc sa vyspim, zase sa na totesim.som to ja ale schizofrenik 😀 😀 😀

daducha
30. jan 2013

@jakelina páni, vyzeras uzasne 😀 😀 😀 .Ja teda chudnut ani nemusim,len spevnit telo, no vzdy ked zacnem cvicit ochoriem 😀 .Asi musim pockat na lepsie pocasie 😀 😀 😀 .

daducha
30. jan 2013

Ozaj, nechcete niektora robit tych 10 000 marcip. prasiatok ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .Nebol to preklep a oni tolko fakt potrebuju 😉

vlada111
30. jan 2013

@eliska22
@pipka no kočky, môj ujo takto podobne dopadol tiež. Robil na sústruhu a zrazu dva prsty na zemi. Ešte bol taký duchaplný, že keď ho brali do sanitky, ešte rýchlo zobral prsty so sebou. Prišili mu ich a fungujú 😉

jakelina
30. jan 2013

@blcha zlato já myslím že bude stačit ze 6 vajec. On se hodně zvedne.

vlada111
30. jan 2013

@daducha keď si vedela urobiť toľko krásnych za týždeň, min. jednu popri práci zvládneš. Ja mám doma 2-mesačnú, popri tom robím na plný úväzok a jednu za týždeň viem urobiť a to som teda riadne pomalá, ty máš predsa len väčšiu zručnosť. Určite sa poteš aspoň dvoma za mesiac, bolo by škoda nechať tie tvoje diela 😉

jakelina
30. jan 2013

@daducha to ti věřím, že se to v tobě všechno přemílá. Člověk ztratí sebevědomí, jak je dlouho doma. 😝 😝 Určitě to zvládneš a budeš úžasná logopedka. Dorty tak pro radost dva tři za měsíc možná ano, ale víc asi ne. Já dělám na poloviční úvazek, většinu práce musím oběhat po úřadech, FÚ, zdravotní pojišťovny, pošta a ten zbytek můžu dělat z domu. Tak u toho můžu třeba upéct korpus. Dám do trouby a sednu k počítači, ale jak odjedeš na větší část dne z domu, už je to horší. 😒 Však uvidíš, jak se zaběhneš a jakou budeš mít pracovní dobu. Já teda nejsem schopná vstávat dřív jak v 6, to spíš ponocuju do 2 v noci. 😝 😝 A na konci týdne jsem vyřízená.
Já nepeču moc, ale jeden nebo dva dorty týdně občas mám.

dada2007
30. jan 2013

@daducha 10 000 prasiatok?????? preboha to načoooo????
....a práca.....v decembri mi má malý tri roky a tiež neviem ako to bude potom.....ale vidím, že baby väčšinou prestanú piecť vo velkom..beru 1-2 tortičky.....proste nestíhajú upiecť tolké torty za týžden-ved to sa ani nedá.......a ja ich chápem......ked sme doma, tak je to super môžeš piecť/zdobiť ,,kedychceš".....takto to bude o inom.....a isto budeš dobrá logopedka, super, super!!!!! držím palce!!!!

dada2007
30. jan 2013

@vlada111 žena, s 2mesačným na plný úväzok???..tééééda.....a čo pracuješ?

dada2007
30. jan 2013

@eliska22 téda si mala riadne šoky domaaaaaa.....skoré uzdravenie ocinovi!!! aby bola hlavne ruka pekne funkčnáááá 😉

dada2007
30. jan 2013

@sisix ked vyzdraviem idem na cvičenie......mám chrípku a som slabá ako mucha.....to by nešlo..... 😝 mám stiahnuté všetky 3 levely, čo to prečítané........už sa na to teším 😀

sisix
30. jan 2013

@eliska22 ty jo, to je smula. Jeste ze to bylo jen na siti. Drzim paleky at je brzy ok

dada2007
30. jan 2013

@pipka ja mám muža, brata aj ocina stolára.... 😀 😀 😀 😀

mimcak
30. jan 2013

No tak už mám marodov aj ja doma. Prebdela som pri synovi celú noc ,lebo mal 39 teplotku a dusil sa kašlom a teraz už ani pomali rozprávať nevie,čo mu to sadlo na hlasivky,no a ten menší my už soplikuje takže super 😠 ☹ . Takže nás čaká deň u lekára. 😠

sisix
30. jan 2013

@mimcak jo 39 to je jako u nas, jen my nemame kasel ale boli ho desne hlava. Porad lezi. Chripka jak vysita. Ted cekam kdy to chyti mala. At je vam brzi lepe a nechytite u dr jeste neco horsiho. 😉

daducha
30. jan 2013

@mimcak jejda,skore uzdravenie detickam prajem 😵 .Nas to obchadza,teda deti ,klopem, ja od septembra davam starsiemu min. 1,5 g cisteho vit.c a mladsiemu tak 800 mg. a ked zacian nadcha oscillo,coryzaliu a paragrippe.Ak to zachytim vcas,dva dni a je po nadche, tam ale davam tu davku cecka aj 5x denne.Cecko velmi pomaha aj pri chorobe,skôr vsetko prejde.Kupujem to v DM ku.Je tu o tom aj diskusia na MK, vyskusala som a fakt to funguje 😉 .Len to nehovor obvodacke, lebo skolabuje ze tolko vit.c,väcsina lekarov o tom nema ani sajnu 😀

mimcak
30. jan 2013

@eliska22 fí ten pocit dobre poznám,že nevieš čo skôr. Tak nech sa tatko drží.
Môj muž skoro tiež prišiel o život ešte teraz ma z toho mrazí,ked si nato spomínam. Pomáhal môjmu otcovi niečo na dome a robil s brúskou a ta mu nejako vyskočila.A zarezala do krku. On si to držal rukami samá krv všade kričia na mňa,nech rýchlo sadám do auta,že na pohotovosť.Ja vyklepaná ešte som schmatla uterák.a sadala do auta cez dediny 120 s trúbenim na auta aby uhly.A muž mi hovorí pomali neplaš sa ešte mám nejakých 10min.A cesta na pohotovosť je 25min. No tak to ma veru ukľudnilo. Na pohotovosti ho hneď brali dnu. A ja som ostala čakať vonku vyklepaná.Po 15min.vyšiel doktor,že mal šťastie,že to nebolo hlbšie,že je na operačke a zašívajú ho. Takže má jazvu od polovičky krku až za ucho. 😒

eliska22
30. jan 2013

@daducha ja robím popri práci, dá sa tak 1 - 2 stihnúť, ale je to niekedy náročné 😔 teraz som si ťava zobrala až 4 torty, ale tak postupne 2 mám na štvrtok jednu na piatok a jednu na nedeľu, ale tak pre mňa to znamená, že celý týždeň po robote v kuchyni 😝 😝 😝