Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
30. jan 2013

@aduskatt zajtra sa chystám do mesta, kedy môžem prísť po chleba? 😀

aduskatt
30. jan 2013

@pristela aj ja som tak pochopila, ze nie sa votriet, ale tak jak sme boli🙂)

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 v piatok poobede, xixi🙂)))

vlada111
30. jan 2013

@pristela jáááááj, tak to beriem a upečiem toto, čo som už kočkám sľúbila 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=4&id=...

vlada111
30. jan 2013

@aduskatt no ked povieš, prídem po neho. Ja ti prinesiem zase kysnutý báleš s mrveničkou. čo ty na to?

zuzana92101
30. jan 2013

@sachmetttt ja robim postavicky zo smartflex a drzia 😉

jakelina
30. jan 2013

@vlada111 mně právě málokdy vyjde dobrý chlebík z přesných receptů. Já nastavím program těsto a někdy to schválně nechám pomalu kynout i dvě hodiny a pak teprve udělám bochánek, zase nechám svému osudu třeba i hodinu a pak až peču. Když na to spěchám, tak to není ono. A nedávám droždí, ale dělám kvásek. 😉

sachmetttt
30. jan 2013

@zuzana92101 dakujem pozerala som že sa to normalne predáva 😉

sachmetttt
30. jan 2013

@reruna dakujem

vlada111
30. jan 2013

@jakelina aha, no ja som ho mala krásne vykysnuté na 3x, no nepodarilo sa. A ty máš pekárničku?

dada2007
30. jan 2013

@vlada111 pošlem ti maminin recept? pečie normál v rure..... 😉

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 to by slo🙂)) v piatok mam sice veeela vybavovaciek, ale okolo takej piatej by uz mohol byt hotovy🙂

vlada111
30. jan 2013

@aduskatt ale čo si, nebudem ťa otravovať.

vlada111
30. jan 2013

@dada2007 budem rada, musím ešte raz niečo skúsiť, nedá mi to 😉

jakelina
30. jan 2013

@vlada111 ano mám, ale raději mám chleba upečený v troubě.
Dělám v ní jenom těsta, na ty vánočky taky a ty jsou výborné a jednoduchý recept jenom s jedním vajíčkem 😉

vlada111
30. jan 2013

@jakelina tak šup s receptami sem 😉

dada2007
30. jan 2013

@vlada111 písala som ho kamoške na Hawai....takže je to tak.....od slova do slova... 😉 a pripájam aj foto.....

Domáci chlebík
Ingrediencie:
1kg hladkej múky T650
celá rasca podľa chuti
slnečnica(kupujeme v Lidli)
1čl soľ
1čl octu
1 kocka kvasníc (tuším majú 42gramov)
teplá voda
Do misky kysky dáme všetky ingrediencie, kvások mamina nerobí, ale dá ich tam rozmrvené a následne vymiesi ručne asi 25-30 minút(cesto nesmie byť liate, skôr hustejšie). Môže sa aj v robote. Vrch posypeme múkou a necháme kysnúť na teplom mieste. Asi po 20 minútach premiesime(1-2minútky) a znova necháme kysnúť. Keď je cesto nakysnuté, tak si ho na table pregúľame a dáme do formy, ktorá má nejaký oválny tvar, aby si chlebík chytil správny tvar. Môže to byť košík drevený, umelý, nejaká miska...atd. najideálnejšie je ošítka. Necháme ho tam podkysnúť cca 15minút-on sa začne dvíhať...rúru máme predhriatu na 220. Chlebík dáme na plech, na ktorom je pečiaci papier. Potrieme ho vodou, nožom spravíme nárez(krížik, čiary) a dáme piecť. Na 220 pečieme do zhnednutia(cca 30minút), vytiahneme a potrieme vodou. Teplotu uberieme na 150 a dopekáme asi hodinu.

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 neotravujes, len zrovna v piatok idem na zivnostensky, do banky, uctovnicke atdatd...........

florentina
30. jan 2013

@pristela no děvčátka, kdyby se vám chtělo až do českých hor, kousek od Vrchlabí, vím o skvělé chatě, je tam tuším 5 pokojů 3-4 lůžkových s možností přistýlek, je tam nádherná společenská místnost s kuchyní, fakt velká...kde by se dalo krásně tvořit a bylo by místo i na koukání, je to v lese, nikdo tam neruší, každý pokoj má sociálku a cena 300 za noc a osobu. Je to krásná roubenka a v létě by bylo určitě volno. Jezdíme tam každý rok na hory s partou a spoustou dětí a je to tam ideální i na rozcvičku 😉 a jiné aktivity...takže kdyby byl zájem, tak takové stretko ráda zorganizuji...třeba na 4-5dní, nebo dle dohody....

florentina
30. jan 2013

@reruna @pristela ...juj děvčátka, tak to jsem vážně netušila, že to jsou tyhle staré známe ...princezny...děkuji

@reruna a jak ty se máš, tebe tady vůbec nevídám?

maya30
30. jan 2013

@sachmetttt dakujem 😵 ja robim vsetko z penovych cukrikov 😉

sachmetttt
30. jan 2013

@zuzana92101 ahoj vydím že si expertka chcela by som urobit plnku pribináčkovu a parížsku ale ked budem chciet potiahnut hmotu musím na korpus natriet asi máslový krem,,,tieto asi na vrch korpusu nemožu ist..

jakelina
30. jan 2013

@vlada111 vánočka
Píšu pořadí surovin tak, jak se dávají do pekárny. Jsou z toho dvě vánočky přes celý plech ze tří pramenů. Nebo jedna obroská z pěti.
250 ml mléka
125 g Hery
1 lžička citronového aroma- nemusí být
1 celé vajíčko
580 g hladké mouky 00
120 g cukru moučka
1 VC
1 lžička soli
3/4 kostky droždí
rozinky a mandle podle chuti

Nechat kynout až je toho fakt plná mísa. Udělat vánočky, potřít vajíčkem a ještě nechat kynout. Já někdy udělám těsto večer, dám do misky s víkem, strčím do chladna a upeču ráno, ono pomalu vykyne i v chladu. Dělám to několik let a povede se mi pokaždé, tak snad i tobě. 😉

sachmetttt
30. jan 2013

@maya30 fakt?? I potahovu hmotu i postavičky??A jedno z akých??

jakelina
30. jan 2013

@dada2007 ten chleba vypadá naprosto úžasně, ten můj je jak chudý příbuzný. Ale mně se ty celozrnné těsta nikdy tak moc nevykynou, ale chuťově je moc dobrý. 😉

sachmetttt
30. jan 2013

@maya30 a nedáš recept?? Ak to nie je tajomstvo... a čím to zafarbuješ?? Obyčajným potrav.farbivom v prášku??

reruna
30. jan 2013

@florentina no mám se pracovně, práce, školka, domácnost, večer okouknu, co nového jste upekly, olajkuju, ale na nic jiného už mi čas nezbývá, po nekonečném kolotoči nemocí jsme teď všichni skoro celý leden jakžtakž zdraví, teda kluci mají rýmu, ale to už beru jako normální...dort jsem naposledy pekla v listopadu a teď se chystám něco spáchat na Valentýna, a pak mám v březnu narozky já a tchýně, tak něco konečně upeču, jen není toho času jako kdysi na RD - a to jsem si tenkrát stěžovala 😅

pipka
30. jan 2013

@pristela ty moja energeticka zena 😀 😀 😀 😀 skapem z teba 😀

no stretko je fantastickyyy napad...ja som za vsetkymi 10 😎 😎 😎 a vies, ze nasa chalupa je do aprila volna..a vlastne aj hocikedy...na jednu noc nasich vystahujem do BA aj v sezone 😝 😅 😀 😀 😀

mizulienka
30. jan 2013

dievcata viete mi prosim poradit....o 13.00 som uvarila slahacku s bielou coko, mysliste, ze sa mi uz podari ju vyslahat...idem robit krem s mascarpone...dakujem 😉

reruna
30. jan 2013

@mizulienka zkus ji dát ještě na chvíli do mrazáku, pak by to mělo jít