Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cawes
1. feb 2013

baby otazka nez dam potah na tortu mozem tu vrchnu vrstvu natriet napr. dzemom? raz som niekde citala ze nie vsetko sa moze dat pod marcipan teda pod potah. dakujem

zuzana92101
1. feb 2013

@cawes len to nieeee! ziadny dzem, akurat tak maslovy krem 😉, to by sa ti cele pokazilo

ajka82
1. feb 2013

@aduskatt ja bravam 7kg kyble 😝 😅 sak ten chudak posledny kybel aj praskol podomnou ked sa hmota pohla 😅
@jakelina nooo to mna tiez napadlo ale minuly rok dostal s velkou maslou tortu co som pre neho robila, tak to je ako posledny moznost... a velice ma laka cokoozdoby a karamel vyskusat teraz... tak neviem co vymyslim...ci poriahnut coko, alebo dat trasfer nabok a vch poleva... len chcela by kamoska aj meno a vek napisat a to neviem ci bode OK na poleve 😕 este mam jeden spanok na premyslenie, uvidim...

jakelina
1. feb 2013

@ajka82 tak hezké sny 😀 😀 😀

ajka82
1. feb 2013

@jakelina dakujem 😀 ...no ako sa poznam v tychto pripadoch, ze budem rozmyslat az ked vytiahnem zachladenu tortu z chladnicky, rovno v priamom prenose 😅

cawes
1. feb 2013

@zuzana92101 tak tam nedam nic maslovy krem uz nemam dala som ho cely do torty a zvysok zjedla 😀

luciahromadkova
1. feb 2013

@cawes tak ak mas maslo este vymiesas s praskovym cukrom a das len maslo s cukrom alebo mozes nutelu do toho trocha zamiesat, alebo obmaz tortu nutelou 😉

eliska22
1. feb 2013

baby ja toho mm prichloštím, poslala som ho doobeda kým som bola v práci na nákup na tortu a prídem domov a jedna šľahačka chýba, tak som poslala dcéru do obchodu, tá namiesto jednej kúpila dve a potom idem plniť tortu a zistím, že ten mm mi zabudol kúpiť ten olé puding 😠 😠 😠 😠 takto ma moja rodina počúva 😠 a tu v dedine taký puding nemajú 😖

eliska22
1. feb 2013

môj včerajší mobil 😝 nakoniec tmavo šedý, ale tak neva, už je preč a páčil sa, tak už mi je to jedno 😀 😀 😀

vecernicci
1. feb 2013

@eliska22 ten můj zase nakupuje zásadně podle seznamu, navíc ani drobek 😝

eliska22
1. feb 2013

@vecernicci ja neviem, čo to mal za deň, lebo vždy nakúpi správne, už som mu znadala do telefónu, že už by mohol vedieť, že na jeden tvaroh idú dve šľahačky 😝

eliska22
1. feb 2013

@mamina1978 aj ja som si to uvedomila hneď 😀 to už máme nacvičené také rovnaké odpovede 😀 😀 😀

cawes
1. feb 2013

@cawes ah uz som to potiahla bez toho, teda neviem ci som to urobila dobre trosku som nad tym maturovala robila som to prvy krat. ALe tak torta je nevyzera sice ako tie tu na mk ale aspon tak. Nez som nato prisla ako sa to robi ach jaaj.

ajka82
1. feb 2013

@jakelina ale ked uz o tych snoch...mne minule mm vravi, ze kamoska chcela pre maleho taku tortu s ninjago, ako som robila nasmu znamemu...oni sa poznaju, chalani boli spolu na oslave a ze sa mu velmi torta pacila, ze by si prosil taku istu... a ja som pred par dnami riesila vo sne tu tortu, ze teda co by chceli a ze oni chcu dovnutra 3 druhy masa na X sposobov potiahnute SF s modelovanymi figurkami lega ... ze to uz co su za haluze 🙄 😀 ale inak som sa rano zamyslala, ci to bolo naozaj ci len sen... 😅

timonko
1. feb 2013
daducha
1. feb 2013

Baby, tak mne asi posielaju iny Smartflex 😀 😀 .Vsak ja ho otocim 2x po nom skocim a je vonku.A to mam 55 kg aj s topankami 😀 .A rezem ho normalka s takym obrovytanskym nozom 😀 .Aj ked neviem preco,ceresnovy je najmäksi , vanilka tak akurat a tie ovocne su najtuhsie,teda aspon mne too tak pride 😝

zuzana92101
1. feb 2013

@eliska22 perfektny je 😉

jakelina
1. feb 2013

Moje dnešní druhá, zítra ještě vyfotím na dennním světle, jsou takové divné fotky teď večer. Ve skutečnosti je hezčí.

lucula73
1. feb 2013

@cawes ak možem,.....tú tortu treba obmazať práve preto,aby ten poťah na nej držal.....ak si tam nič nedala,tak ti asi bude lietať na torte a odpadávať 😕 ...nabudúce normálne vymiešaj maslo s trochou cukru,prípadne aj odrobinky z korpusu a tým obtri celú tortu 😉

lifinka
1. feb 2013

@pristela
@jakelina
holky díky vám oběma🙂 chci to udělat na mamčen dort...
jinak přikkádám dva dorty a jsem s nervami v pr.... to co tentokrát dělali obě děcka, jsem myslela, že je přiškrtím, prostě nemám nervy na to dělat více dortů na jeden den....
na zahraničních stránkách jsem vyčetla: když děláte s prach.barvami, tak pak tu kytku třeba dejte nad páru, ale jen pár sekund, aby se nerozpustila 😅 a pak je výsledek lesklá kytka-např ty dnešní filakové růže 😵 ,

zuzana92101
1. feb 2013

@daducha ja objednavam len mandlovy, tiez mam 55kg (bez topanok) 😉 a teda ja som ho mala ako kanagonom prilepeny, nepomohlo ani mile slovo. No ale mame doma svalnacov, tak aspon ich vyuzijeme a citia sa uzitocni 😝 .

cawes
1. feb 2013

@lucula73 aha to som nevedela no ale neak to drzi mozes kuknut vo fotoalbume ju mam

lifinka
1. feb 2013

@jakelina nádhera! přijedu k tobě na kurz drátkování, kéž by se mi to aspoň trošku pak povedlo, až to budu dělat...

zuzana92101
1. feb 2013

@jakelina no kraaaasa! tie listocky su suprove, musim to aj ja skusit tak vytienovat, perfektneee 😉

jakelina
1. feb 2013

@lifinka vem kluky a přijeď 😉

lifinka
1. feb 2013

@jakelina a chůvu k tomu, co?

jakelina
1. feb 2013

@jakelina naši starší pohlídají 😀 😀

lifinka
1. feb 2013

@jakelina beru tě za slovo 😀 pokud se mi to nepovede tak jsem u tebe 😵 😉

jakelina
1. feb 2013
lifinka
1. feb 2013

@jakelina prosím tě a ty čísla máš vypichovač, že jsou větší než písmo, anebo to děláš 😀