Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. feb 2013

@cawes určite žehličku, nejaké kvietky, ja som mala dlho len tieto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/kvet-gula... a nejaké kostice 😅

cawes
1. feb 2013

@lamps a tie noziky co su nato

pralinka25
1. feb 2013

@jakelina prekrasne kvietky naozaj 😵

lamps
1. feb 2013

@cawes s tými kosticami si môžeš dotvarovať kvietky a využiješ ich aj pri postavičkách

lamps
1. feb 2013

@cawes kliešte slúžia na zdobenie tie nemusíš na začiatku kupovať

cawes
1. feb 2013

@lamps ok a nato aby som mala na boku neaky ornament

adka_praha
1. feb 2013

juva vy stihate... 😀 😵
ahojte...
prisla som ku vam na chvilu vyhlasit strajk.. torta ma privadza k zufalstvu a este minutu v kuchyni, tak asi aj k slzam... tak strasne sa mi predloha nepaci, co mi poslali (ak ju niekto robil, tak sa vazne ospravedlnujem, nikoho nechcem urazit, len to ozaj nie je moj salok)... este musim par ruziciek dorobit na vrch a uz sa len modlikat, aby mala zajtra uspech...

ja naozaj nebudem menovat osobitne, tak ja pre VSETKY- uzasne vytvory... 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
1. feb 2013

@cawes na to sa používajú strencil šablóny alebo bielkovou polevou "kreslíš" na tortu

patka6
1. feb 2013

@luciahromadkova no ako som si tak pozrela tie videa tak nevyzera to az tak zlozito, snad to zvladnem aj ja 🙂 no nieco som si uz kupila u cinana, este my treba tu zehlicku asi a samozrejme hmotu a farby musim kupit este 🙂

cawes
1. feb 2013

@lamps to radsen najprv sablonu nevies resp. Nepoznas neaky link pre zaciatocnika? Asi si kupim knihu

lamps
1. feb 2013

@cawes ak si tortu ešte nepoťahovala, treba sa najprv naučiť pekne potiahnúť tortu a až potom skúšať ďalej. Základ je mať pekne potiahnutú tortu. A treba skúšať, skúšať, skúšať a čítať návody a pozerať videá

patka6
1. feb 2013

@luciahromadkova ked chcem spravit takyto kvietok tak z coho spravim ten stred tie gulicky? nevies mi prosim poradit? vdaka

https://www.youtube.com/watch?v=4IJj6ipGeM4
lokalistin
1. feb 2013

@mamina1978 Oj tak to mas radost veliku.Prajem skore uzdravenie, ved to nenahana keby sa deturenci z toho do 11.2.vystrabili nedelu mam volno.v sobotu mam moju prvu objednavku tento rok pre dievcatko tak som sa tesila a,ze pepee to zas ta turecka postavicka no takze zabava fakt

lamps
1. feb 2013

@patka6 ak nevadí, odpoviem ti ja 😅 sú to piestiky do kvietkov, dajú sa kúpiť v obchodoch s cukr. potrebami, napr. tu: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tycinky-a...

lokalistin
1. feb 2013

@vlada111 dakujem,ja ze jak si vedela, ze je moja ved ja nemam taky moj rukopis na tortach a to stojan ma prezradza 😀 . No mala som aj velky, ale este ked som nepiekla a darovala som ho niekomu,ze ved ja ho nepotrebujem a teraz by som potrebovala a nemam,ale hladam a ak nenajdem skusim poprosit kamosku nech mi vyrobi. mne sa tie torticky strasne pacia na tych stojanoch 😉

lokalistin
1. feb 2013

@mamina1978 inac dakujem za pochvalu a aj ja mooc lubim ruzovu s bielou 😉

nika1985
1. feb 2013

Hotovo a zajtra vas mozem konecne docitat hura 😉 orechovy mramorak,coko-orechova plnka a marhulovy dzem. Dakujem Vladke za super recept mnam.

lokalistin
1. feb 2013

@zuzana92101 no len dufam,ze najdem aj niekoho komu by som ju mohla upiect 😀

lamps
1. feb 2013

@nika1985 tá je milá 😅 😅 😅

lokalistin
1. feb 2013

@jakelina wow tie ruze mas ake krasne a tie listy no nepototo ma 😲 ?moooc pekna 😉

lokalistin
1. feb 2013

@lifinka ja som to raz davala nad tu paru ruka ma palila jak hovädo a ruza mi zostala flakata lebo do tych zahybov sa mi ta para nedostala,odvtedy som to nerobila 😒

lokalistin
1. feb 2013

@florentina torticka ako celok je krasna, len mne osobne sa nepaci ten lesk na tej hnedej,ale kombinacia farieb a ta glazura je super

lokalistin
1. feb 2013

@lamps ta torticka je super,ale z toho marsu fakt nemozem palec hore

mrka2
1. feb 2013

ahojte, pridavam svoje, ale to len pre nas - ta macikova, to su akoze moje deti 😀 ze dcera pomaha malemu vyliezt hore 😀 🙂 a ta druha je vlastne nie pre nas,ale pre jedno dievcatko,co velmi lubi svoju maminku a chcela odo mna tortu,ci jej nespravim,ze ju prekvapi. no tak od nej isto nebudem za nu nic pytat.. 🙂

mariann2
1. feb 2013

dnes večer dokončená svadobná, tie obrúčky by som tam ja nedávala, ale trvali na nich 😝

zuzana92101
2. feb 2013

@jenie123 kraaasne torticky

zuzana92101
2. feb 2013

@lamps naadherna torticka a ten martanko je na spapanie 🙂

zuzana92101
2. feb 2013

@cawes ja odporucam sadnut za pc a pustit si videa na youtube. Ja osobne som sa tam strasne vela naucila, od potahovania, robenia kvietkov, postaviciek...no asi vsetko. Chce to trpezlivost a ist postupne, neda sa vediet hned vsetko. Drzim palce, nech sa dari. 😉

zuzana92101
2. feb 2013

@mariann2 kraasna torticka