Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
2. feb 2013

@janula.h to si piš, že se to počítá 😉

mizulienka
2. feb 2013

ahojte, kraaasne torticky ste popridavali, uplne super
@jekelina neskutocna kyticka na torte

z tej rozpravkovej torty som nestastna, lebo toto vsetko chceli na torte a presne, kde co ma byt, pre mna ta torta cisty chaos 😕 😕 😕 skoda, vedela by som to mozno aj lepsie poukladat 😕
ta margaretkova je pre nasu tetu, ideme dnes na prazdniny do ciech 😉

tak pekny vikend vam prajem, oddychujte a nacerpajte sil do noveho tyzdna 😵

babatko37
2. feb 2013

Nádherné torty dokážete upiecť! Čím farbíte hmotu? Ja som zatiaľ kúpila zakaždým kúpila farby (aj práškové aj tekuté), ktoré chutia slano.

vecernicci
2. feb 2013

@babatko37 většinou barvíme gelovýma barvama, mají je v každém e-shopu a výběr odstínů je obrovský 😉

vecernicci
2. feb 2013

@mizulienka krásný dortíky 😵 😵 😵 a užij si víkend u "nás" 😉 třeba narazíš na nějakýho ťamana, který bude mít nový pomůcky na marcoš 😀
prosím tě ty margarétky děláš ručně, nebo na ně máš formičku? Já že je máš jednu jako druhou 😉

mizulienka
2. feb 2013

@vecernicci dakujem, ideme do Valasskeho Mezirici a tam je jeden cukrarsky obchod origos a je tam aj ten tuantan ci ako ho volate 😉

na margaretky mam silikonku 😉

maya30
2. feb 2013

@stankapk ja som s tym tiez mavala problem, hlavne na hrane sa mi porobili hrbolceky aj ked torta pod tym bola rovna, tak som zmenila sposob uhladzania zehlickou - ked dam na tortu potah tak zacnem uhladzat najskor vrch a potom postupujem smerom dole cez hranu na boky az dole a vtedy tie hrbole nemam, lebo ked som s tou zehlickou pobehovala kade-tade tak som si tie nerovnosti na potahu sposobila sama. Vcera som sice robila tortu s ktorou tiez nie som velmi spokojna lebo som dala prilis tenky potah, ale to je jasne ze vtedy ukaze kazdu chybicku 😉

jakelina
2. feb 2013

@mizulienka jsou krásné a je fakt, že ten jeden je chaotický, to víš, oni chtěli mít na dortu všechno a pak to tak dopadne. ☹
To srdíčko je nádherné. 😉

artepf
2. feb 2013

ahoj holky, tak jsem se pokochala krásnýma dortíkama, všechny jsou úžasné, hlavně ten od @jakelina, ty kytičky na něm jsou fakt jako živé, nádhera 😵 😵 . Přidávám svoje poslední tři a už se taky těším na nějaký květinový, zatím mám teď samé dětské 🙂

jakelina
2. feb 2013

@artepf ty jsou skvělé, já mám v březnu dělat s dinosaury a přesně tento nápad jsem měla, že udělám to jezírko a toho dinosaura dovnitř, tak můžu kopírovat?? 😀 😀
A děkuji za pochvalu. 😉

nika1288
2. feb 2013

Ahojte..je tu niekto, kto by mi pomohol, vysvetlil ako sa robi potah na tortu?..nikdy som to nerobila, no pre syna k narodeninam by som chcela nieco vycarovat..teda pokusit sa 🙂

jakelina
2. feb 2013

@nika1288 na první stránce této diskuse je návod na hmotu z bonbonů

eliska22
2. feb 2013

@artepf perfektné všetky tri 😵

eliska22
2. feb 2013

@lamps torta je perfektná 😵 😵 😵

eliska22
2. feb 2013

@florentina krásna, ja som zbadala najprv fotku a hned som povedala vduchu florentina a ozaj 🙂 už hned spoznávam tvoj rukopis natortičkách 😉

nika1288
2. feb 2013

@jakelina dakujem, vyskusam..nevies kolko asi mi tyh ukrikov bude treba na klasicku okruhlu tortu?

jakelina
2. feb 2013

@nika1288 stačí jedno balení, jsou různé druhy i barevně. Ty menší skus raději dvě a nedávej tolik cukru, mně to nikdy nevezme tolik co je v receptu

muffinka8
2. feb 2013

Prosím vás, nemáte nejaké obrázky tort alebo postavičiek z Packa PU? Lebo všetky čo som našla sa mi nepáčia, máloktorá sa naozaj podobá.

sisix
2. feb 2013

@lamps ta je uuuuuuuuzasna, nemam slov

maya30
2. feb 2013

@artepf prosim ta ako si robila tu palmu ? Ja mam onedlho tortu s palmami a este neviem ako na to - ten kmen je len hmota alebo si to dala na spajdlu ? A ako si upevnila listy do kmena? su na drotiku ? Asi mam privela otazok, prepac 😅

florentina
2. feb 2013

@jenie123 tak to je fain, že ti muž vše pochválí...chápu, že ti třeba chybí zpětná vazba, ale potěší to. On ten můj to nemyslí zle, většinou má výhrady k provedení, ale i tip jak přístě na to /po té technické stránce/ a já jsem za to vcelku ráda, prostě mi řekne pravdu. Ale včera to bylo o těch barvách, to je prostě o vkusu, každý máme jiný...jen mě zarazilo, že se mu to opravdu tak nelíbí a já fakt měla za to, že je to super barevná kombinace.

@vecernicci tak prima, už se na tu tvou ukázku moc těším. Myslím, že zrovna tohle je hodně o praxi, jinak mě to docela bavilo, kdybych zase nebyla v takovém presu, tak bych si to i užila. Navíc jsem si to asi udělala moc tuhé, takže se to nedalo moc roztírat, ale jak jsem pospíchala, zkoušela jsem to párkrát předělat a vždy to bylo najednou moc řídké, nebo zase tuhé a já na to neměla čas to vychytat, tak jsem pak prostě dělala s tou tuhou polevou....

@lamps zase jsem se zamilovala do marťánka 😉 ...boží dortík
@jakelina nádherné obě a ty růže...wauvvv!
@pristela krásná krtková, dcerka taky miluje tu pohádku s deštníkem, jí ho musím ukázat....

@cawes já první dort dělala bez ničeho speciálního, teda koupila jsem jen barvičky. Pomůcek jsou mraky a když na ně mám penízky, vždy najdu něco, bez čeho nemůžu žít 😀 Ale za sebe jako to co mi nejvíc pomáhá považuji točnu, usnadnila mi o tisíc procent práci a vše hned vypadalo lépe. A něco čím to na té točně budeš zarovnávat. Já mám zednickou stěrku, někdo používá trojúhelník atd. Pak žehličku na marcipán. Samozřejmě musíš mít nějakou formu na pečení, doporučuji posuvné...mám kulatou, hranatou a srdce a jiné nepotřebuji. Než jsem měla, pekla jsem na plechu a vyřezávala /i kulaté dorty/, ale zbytečná práce navíc. A samozřejmě kositce na práci. Taky kolečko na pizzu, používám na odkrojení marcipánu po potažení dortu. No a ostatní už jsou prostě vycyhtávky...různé vykrajovačky, bordury, takže to jsem dokupovala podle toho co jsem zrovna chtěla dělat a bylo za dobrou cenu. Hodí se váleček,nástavný, který řeže stejně široké pruhy, základní sada na kytky, nějaké silikonky...spousta věcí se dá nahradit věcma z domácnosti...

florentina
2. feb 2013

@lokalistin máš pravdu, ten lesk tam dost trčí...ale ušpinila jsem si to a měla jsem dost fofr, tak jsem potřela olejem...v reálu se to taky lesklo, ale tak to nevyčnívalo jako na fotce. Vím, že se dá potřít i vodkou či tak, ale já s tím nemám dobrou zkušenost, jednou jsem to takto udělala a začalo se mi to vše topit a téct, nevím, tak raději ten olej ...

@mrka2 obě nádherné a moc milé.
@mariann2 krásná ... jak se ti dělalo to mřížování na boku? Máš na to šablonku, nebo jsi dělala jen ručně? Já to budu dělat příští týden a šablonku nemám. Tak to budu muset nějak rozpočítat, ale bojím se, aby mi to na konci nějak vyšlo /až se setkám s tím začátkem/....

florentina
2. feb 2013

@mizulienka krásné...no ten dětský, je to divočina, ale já si myslím, že děcko bude nadšené a o to přece jde...já taky nebyla nadšená z toho, jak dám na dort vše, co si dcerka navymýšlela, ale pak jsem si říkala, že dětská přání se mají plnit a jak byla šťastná!

@artepf nádherná práce, jsou krásné všechny...jsem si, s dovolením, uložila do inspirací...

@eliska22 tý jo, tak to jsi dobrá 😉 a děkuji za pochvalu...

florentina
2. feb 2013

@muffinka8 inspirace z netu

blcha
2. feb 2013

@mamina1978 dakujem a veru na alkohol si este pockam stale kojim takze som s alko neni moc kamaradka takze abstinujem minimalne tri roky a veru vobec mi to nechyba 😀 😀 😀
a babulky strasne strasne oc dakujem za tuto temu a za vase super rady vcera som odovzdavala svoju prvu zakazku a panicka bola uplne nadsena vyskala od radosti normalne som nechapala lebo som sa bala ze sa nebude pacit a ty kokos hned som dostal aj 10€ tringelt parada nie? keby to tak vzdy bolo to by bolo celkom fajn 😉 😉

maya30
2. feb 2013

ahojte, este moje zvysne dve...tu so srdieckom som vybrala pre maminu na oslavu, myslela som ze ake jednoduche, ale ludia tie kvietocky som skladala snad 3 hodiny 😨 tak neviem ci som ja lava alebo ta predloha bola tak tazka 😝

florentina
2. feb 2013

@blcha tak to je super! Já jsem taky na první zakázku dostala vysoký tringelt a ještě lahev vína...no a od té doby nic 😲 ...tak ti přeji, ať tobě to vydrží i nadále. Teda zatím /já jich taky zatím moc nedělala/ byl každý spokojený, což jsem moc ráda a vážím si toho, ale ten tringelt nikoho nenapadl. Na druhou stranu já to docela chápu, taky v obchodně nenechávám tingelt, jen v restauraci, není to u nás zvykem...ale potěší to...

patka6
2. feb 2013

@lamps jeeej dakujem krasne 🙂

patka6
2. feb 2013

@patka6 🙂

patka6
2. feb 2013

@lamps ale to je predpokladam len na ozdobu, to je iste nejedle ze? :D