Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
5. feb 2013

babulky moje, nestiham vas nejak...tento tyzden makam az sa mi z kecky pari 😝 😅
len sa tu rehocem ako mi pacitka pribudaju a vzdy sa tak zacudujem, ze co to? a kuknem..a to Pristelkine foto 😀 😀 😀 😀 😀

takze ja uz nepeciem, ja uz len pristelkine foto sem hodim a lajkov mam do aleluja 😀 😀 😀 😀 😀 😝

lamps
5. feb 2013

@pipka to robí to pristelkino osobnostné čaro 😅 😅 😅

pipka
5. feb 2013

ale k veci...mam dalsiu zakazku, a teda nejak nemam konkretnu predstavu, nechali to na mne, len ze bielo zlate 😅 ale ze zlata staci, ked bude masla...nastastieee 😉

takze k 50. vyrociu svadby..... teda zlata svadba ...plíííís

ak mate nieco poukladane, sem s tym. Klasicka, nie poschodka 😉 tvar moze byt hocijaky, teda srdce, obdlznik, stvorec, kruh, slza, kvet...im je jedno 😉

dakujeeeem 🙂

pipka
5. feb 2013

@lamps ano ano...presne 😀 😀 😀 😀
hodim sem aj svoje foto a budem porovnavat ktora ma viac 😅 😅 😀 😀 😀

lamps
5. feb 2013

@pipka no vyskúšaj 😀 😀 😀

jakelina
5. feb 2013

@pipka když uděláš taky ksichtík, tak já budu spravedlivá a dám ti taky To se mi líbí 😀 😀 😀

mamina1978
5. feb 2013

@vlada111 Nemame smartflex 😒 , teda aspon ja som u nas po prenurani mnohych e-shopov nenasla ☹

jakelina
5. feb 2013

@mamina1978 tak jiné hmoty nemáte???

alexandrakocikova
5. feb 2013

torta na detskú párty na vrchu lízatká candy melts hmota-biela čokoláda.torta pribináčiková.tiemorské potvorky su len tak pomalované, lebo mi na ne nechytala farba 🙂

pipka
5. feb 2013

@jakelina no na najbližšom spoločnom vylete sa posnažím 😀 😀 😀

mamina1978
5. feb 2013

@jakelina Maju ine , ale ktora je aspon podobna smartflexu, nemam ani potuchy........musim vyspovedat @okalistin a @njonju 😉 😀 Baby ( v DE) radteeeeeee prosim 😉 😵 😵 🙂

lifinka
5. feb 2013

@mariann2
Zkus tady, já vždy, když hedám dort, tak do googla napíši česky, co hedám a když neuspěji, napíši to v angličtině a pak jsou i jiné dorty....

http://www.google.cz/search?q=masquerade+cakes&...

bambula1307
5. feb 2013

dievcence ja som sa dala ukecat na vlacik pre 8 rocnu slecnu, nema to byt Tomas..nemate nejaku inspiraciu?..nech to nevyzera jak pre 2 rocne dieta..hm 😒 Ma to byt velke..nie na tortu s dvomi vagonmi...vahovo niesom obmedzena.
Dakujem

lucula73
5. feb 2013

@zuzana92101
@pralinka25 kočky a aké jahody používate?mrazené?či zavárane?
idem robiť na piatok jahodovú plnku a tie zavárané majú takú nijakú chuť a oni chcú zavárané,neviem čo urobiť 😒

dajna11
5. feb 2013

@zsuzsu tolko isto aKO BOLO V RECEPTE TOHO SIRUPU 😀

zuzana92101
5. feb 2013

@lucula73 😉 no ved to, ze to ani ja neviem, ake pouzit... 😒 zavarane maju stavu, ta sa da vyuzit, ak robis ten krem so zlatym klasom... Mrazene sa mi viac pozdavaju, aj ked bude treba dat pozor na to, ze pustia stavu a keby boli zamiesane v plnke, tak by to asi nebolo dobre (jedine ich ulozit na korpus...vtedy by stavu vpil on 😉 )

zuzana92101
5. feb 2013
lucka_o
5. feb 2013

@dm1 a puncovinu by si obalila a tak malovala? dakujem

dm1
5. feb 2013

@lucka_o ano 🙂

pristela
5. feb 2013

@zuul neviem ci chces takuto ja mam len toto , tak isto robim aj hranatu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3854042...

pristela
5. feb 2013

@jakelina @pipka @lamps holky nerobíte si zo mna srandu , že né? 😝 😀 😀 😀
@pipka a kolko pacitiek uz mas ? a od koho ? nech si to zapíšem 😠 😠 😀 😀 😀

Ja mam zas objednavku na dve torticky s krtkom 😅 a už som jasnááá

lamps
5. feb 2013

@pristela ale kdeže z teba a srandu? to by som si teda nikdy, ale fakt nikdy nedovolila 😀 😀 😀 veď keby som si ťa pohnevala asi by som to ani nepredýchala 😀 😀 😀

zuzana92101
5. feb 2013

@lucula73 prave som sa na inej stranke docitala, ze baby, co robia krem zo zlateho klasu a stavy, tak to robia z jahodoveho dzusu 😉, vraj ma super chut...tak to tiez nemusi byt zle 😉

pralinka25
5. feb 2013

@zuzana92101 noooooo to je super napad. dik za tip 😵

dadka212
5. feb 2013

ahojte kočky dnešná moja rýchlovka, sestra si to na mňa vymyslela poobede, že večer ide na oslavu a zišla by sa jej torta 😀 v skutočnosti je krajšia, toto umelé svetlo je hrozné 😔

dm1
5. feb 2013

@dadka212 ty si carodejnica ze si to stihla 😵

bklaudia
5. feb 2013

Ahojte! Žial nemám čas prečítať si celý fórum, ale mala by som veľa otázok 😀 Chcem dcérke spraviť tortu z čokoládovo smotanovým(či šlačkovým krémom) MÁTE NEJAKY OVERENY MŇAMKOVY RECEPT? na to by som chcela dať marcipánový poťah.(pítala som sa jednej cukrárky a ona odporučila túto hmotu)
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=10
je to dobré? má dobrú chuť? a nemá niekto náhodov na predaj? 😀 (lebo sa mi zdá byť pri drahé tie 3 eurá poštovné)
Potrebujem hmotu na 2 torty. Skúška by bola na moje narodeniny 14. teho a dcéra má 22.
ďakujem za trpezlivosť 🙂

dadka212
5. feb 2013

@dm1 hehe dakujem 😵 😵 troška sa mi vzadu zlomila čoko, ešte ma sprdla za to 😀 ale nič hrozné...nie aby ma pochválila za za 3 hoďky som ju mala hotovú 😅 😀 a popritom som stihla ešte stuhy ísť nakúpiť

dm1
5. feb 2013

@bklaudia K2 si isto nekupuj je strasne makka to by si mala len na potahovanie ozdoby z toho vobec nedrzia tvar. Radsej si kup smartflex velvet. Co sa tyka receptov tak tie mame pokope v druhej teme kde nie je toho vela tak kuk https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

bklaudia
5. feb 2013

@dm1 ako vidím tam je už cena 9,2 ☹ Cukrárka mi povedala že vraj v COOP Jednota(bývame v malom meste) je originál marcipán vraj 250 gramov a okolo 2,5..