Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
6. feb 2013

@dm1 aha,čiže najrpv trebars boky,tak všeliak orezať a potom vrch dopasovať?máš pravdu,asi sú tam zato tie dva pásiky 😀

lamps
6. feb 2013

@anibas to mi je jasné, ja som to tak aj pochopila 😉

patka6
6. feb 2013

@nika222 a prosim ta kolko to mam nechat stvrdnut v chladnicke a potom pisat? vdaka 🙂

nika222
6. feb 2013

@patka6 no ak si iba kusok hmoty vyčleniš na to tak tá nemusi resp. ani nemoze byt v chladnicke lebo ti nevytvrdne. Cca hodka by mala stacit normalne na stole 🙂

patka6
6. feb 2013

@nika222 takze ani potiahnutu tortu nemozem dat do chladnicky ked ju chcem este dotvorit ci ako? možno sa pytam od veci ale ozaj nemam skusenost 🙂

nika222
6. feb 2013

@patka6 nieee tu mozes 🙂 Len veci co chces aby vytvdli, napr kvietky a tak pod nedavaj do chladnicky 🙂 V pohode pýtaj sa, ved kazdá sme nejako začínali 🙂

pristela
6. feb 2013

Inak pán s tou skvelou objednavkov dnes to dorazil pred chvilou, že on by to aj tak chcel až na budúci rok 🙄 tak že času dosť dohadovať .... 😀 😀 😀 akože ano mam stale otvoreny noťas ale žeby som mala cas len tak si písať 😅 😅 😅

@nika222 @lamps som tu !!!! všíícko vidííím !!! bacha !!! 😝 😀 😀

dm1
6. feb 2013

kocky opakujem PROSIM kuk moj dotaz ohladom torty ci bude stacit pre 80 ludi neviete poradit? zajtra jej musim dat vediet 😝

dm1
6. feb 2013

@pristela akoze ten zabil teraz ze az na buduci rok 😀 😀 😀 to ti asi tak skoro preto hovoril aby si sa vsetko stihla doucit aj puncovu lopticku aby si vedela dovtedy spravit 😀

patrikmisko
6. feb 2013

@dm1 veľmi pekne dakujem 😉

lawli
6. feb 2013

@dm1 ahoj ,neviem či ti to pomôže ja mám uložené toto https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-...

dm1
6. feb 2013

@lawli jeej diky to mi pride zase ze moc sa nakraja ale zase bude leto rez je vysoky a stvorec sa dobre kraja tak by mali z toho nakrajat dost

lawli
6. feb 2013

@dm1 neviem sama riešim dilému ,lebo na 20.4. mám podobnú objednávku ,len zatiaľ neviem koľko bude ľudí...dúfam ,že nie 150 😀 😀

dm1
6. feb 2013

@lawli 😀 no mne sa zda vela ratat 200g na osobu a teda 16kg to by bolo mega obr veru 😕

lawli
6. feb 2013

@dm1 presne aj mne sa to zdá veľa ,preto to riešim...a 16 kg...fuu tak to si neviem predstaviľ aká by musela byť...ja som robila najväčšiu tuto (vaha v popise fotky) 😕 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5094995...

dm1
6. feb 2013

@lawli tak ale toto maju byt stvorce to ti hned narastie moja najvacsia mala 14,5kg a bola ozaj obr

florentina
6. feb 2013

@dm1 já jsem přesvědčená, že to bude v pohodě stačit.

lawli
6. feb 2013

@dm1 vidíš to som nejak prehliadla ,tak to hej štvorce to je o inom...predsa len tam bude toho viac ako v kruhu tej istej veľosti...ja ešte neviem ani aký tvar budem robiť 😀 😀 😀

pristela
6. feb 2013

@lawli @dm1 baby ale vsak zas 16kg nieje az tak velka 😕 ja bych bola stastna keby chcel niekto taku, velke su naaadherneee , tato moja mala 17kg a teda vellka nebola, ale zas tam bola marlenka tazka aj kvety: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4222184...
tato mala 15 kg - 16kg https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4474353...
a tato 10kg bez ozdob : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228755... narocky davam foto s osobou 😀 😀 😀 a 200g na osobu ked si odratas vahu potahu a vyzdoby tak nieje vela , či ? 😕
ja bych robila 15kg tortu - teda ak ratam najmenej 2kg bude hmota s výzdobou

muffinka8
6. feb 2013

Prosím, prosím ... chcem sa opýtať ... tie plastové podložky pod torty biele s takou tou krajkou okolo či čo to je ... je to dosť pevné? Neohýba sa to? Udrží to aj 2 poschodovú tortu?

lawli
6. feb 2013

@pristela tak to nie sú moc veľké...koľko ma cca výšku jedno poschodie a ak nebudem moc otravovať ,aké priemery mala tá 4 poschodová ?? ďakujeeem 😉

pristela
6. feb 2013

@dm1 citam ze stvorce hm ... aj tak by som dala nad 10kg , bo my sme boli na oslave 30ludi a zjedli sme 7kg obdĺžnikovu 😕 zostal len kusok na koštovku do práce

pristela
6. feb 2013

@lawli och andelicka ja netusim , bo ja raz peciem v rozopnutom ráfiku /chapes , že ?/ a raz normalne a nezapisujem si ako som piekla ☹ ale spodne malo isto 32cm bo vacsiu tortovnicu nemam , ostatne poschodia su posunute dozadu aby bol opticky vacsi rozostup len to vrchne bolo na stred. a vyska poschodi tiez neviem isto ale nad 10cm , kuk tu na foto je so mnou mam 162cm čiže som krpatá , takže ked na to kukam aj s tymi laliami 50cm mohla mat : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4474352...

lawli
6. feb 2013

@pristela aj tak ďakujem ...mám ešte čas ,ale tak zháňam info už teraz...uvidíme ako to vyriešim, budem potom otravovať 😀 😀 😀 ešte neviem ani počet ľudí ,ani tvar torty, len toľko ,že ju chcu na svadbe rozkrájať....ak to bude taká správna vychdňarska svadba ...ach jáááj to bude ľudíííí 🤐

aduskatt
6. feb 2013

@lawli kolegyna mala vychodnarsku svadbu, ze len taka mala a 120 ludi🙂)))

lawli
6. feb 2013

@aduskatt no presne o tom píšem ,to je najmenšia 😀 😀 😀 my sme mali cez 140 😅

pristela
6. feb 2013

@lawli teš sa !!! Velke torty vzdy vyniknu a su krasne!!!, síce je pravda , že pekne potiahnut to spodne najvacsie poschodie je drina 😝 ale ty mas uzasne čisté potiahnute torticky , krasnu bezchybnu robotu !! takze nemusis mat strach ludia odpadnuuu a budu myslieť že to je rovný polystyrenový odliatok z obchodu 😀

lawli
6. feb 2013

@pristela tešííím ,tešííím až tak moc ,že už teraz pre to nespávam...ale nie ,no aj mne sa tie veľké torty páčia ,ale mám z toho strach....potom ,keď k tomu dojde ,tak si prídem k tebe pre podporu (20.4.) ....a že bezchybná práca? no to ani z ďaleka ,ja tam vidím koooopu chýb...ale ďakujeeeeeeem za tie krásne slová potešili, moooc potešili 😵 😵 😵 ...až tak ,že mi bude pršať do nosa z tej chvály 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
6. feb 2013

@lawli 😀 😀 😀 a však pravdu som napísala 😀 😀 😀 kludne prídi 😵 😵 😵 i ked ja neviem , ja mam este málo odpečené 😀

aduskatt
6. feb 2013

@lawli my 26🙂))))))))