• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
@daniz TO mám radost..:slight_smile: Ukaž fotku..:slight_smile:

Jo a tady máš tip na "25" (barvy se mi ale nelíbí)...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=335&t=1869

16. aug 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniz super :slight_smile: a ja by som si napocitala normalne tolko, co beries minus cenu surovin, ktore ti donesie :wink:
16. aug 2010 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Daniz, já bych si asi vzala 8 Eur/kg..
16. aug 2010 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem Vám, Zdeni akosi sa nemôžem dostať na dortomanie.cz, petože nemá stránku v ČR či?
16. aug 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniz nejde Ti to ukázať asi preto,že nie si zaregistrovaná... :wink:
16. aug 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniz musis tam byt registrovana, inak sa nedostanes do fora :wink:
16. aug 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dani, promiň..:slight_smile:
16. aug 2010 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje prve ruzicky na minitorticku pre starku..:slight_smile:)) teda uz druhe, prve som urobila vcera vecer podla vlastneho navodu, ale vyzerali strasne, tak som ich dnes znovu zmagala a urobila podla navodu na TOM http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/slibeny-postup-na-ruze a tento postup sa mi velmo lubi..:slight_smile:))) ked trosku oschnu chcem dorobit zelene podkvetie, ci ako sa to vola a stonky..:slight_smile:
16. aug 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby tak moja motorka neprešla technickou kontrolou.MM sa nepáčila tvrdil,že je suchá tak som dorobila čo nakázal.Ale aj mne sa teraz páči viac :grinning: :grinning:
16. aug 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To nieje vidieť ale v zadu je ešte špz-ka s číslom 15 a to vyzerá fakt super. :grinning:
16. aug 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka teraz to vyzera naozaj dobre... pri tej prvej verzii ten predok motorky vyzeral tak moc jednoliaty, teraz je to tak dobre oddelene, urcite sa bude pacit :wink:
16. aug 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka to je super motorka..:slight_smile: esteze mame tych chlapov..:slight_smile:)) ja sa tiez s mojim radim ked ide na technicke veci..:slight_smile:))) a vlastne aj inokedy..:slight_smile:))) ale tu to jednoducho chcelo aj chlapsky nazor...:slight_smile:))
16. aug 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pána ale ste zdvihli ego môjmu spolubývajucému.Ked som to prečítala tak on no vidíš čo som ti povedal a hned povyrástol. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. aug 2010 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam este jednu otazku, da sa nejak docielit, aby sa mi korpus v okruhlej forme pri pecenie v strede nedvihal? :confused:
16. aug 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq J8 jsem měla s tímhle velký problém a pomohlo to, že jsem stáhla teplotu na 150st. od té doby nemám uprostřed boule...
16. aug 2010 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka dakujem za tip a je mozne ze ta vyssia teplota sposobi aj to ze mi po vybrati ten korups splasol? :frowning2: uz nie je taky pekne vysoky ako ked bol v trube... :confused:
16. aug 2010 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq JO, je to možné... Já jse pékávala na 175st a to bylo hodně...
16. aug 2010 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq mne stacilo, ked som prestala mastit a mukou vysypat formu :wink: teraz mavam dokonca kraje vyssie nez stred :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. aug 2010 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisa.b@ a davas mastny papier? alebo to das len priamo do formy? a ked dopeciete vyberiete hned tortu von?? taka bola krasna vysoka a uuplne splasla :angry:
16. aug 2010 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b a co robis? ja som zacala pouzivat taky sprej na pekace od DR.O... a s tym sa mi to celkom paci. len musim po vychladnuti kolac dat dolu z plechu, lebo ako keby este od toho navlhol odspodu
16. aug 2010 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja davam len papier naspodok. a nevyberam hned horuci, lebo piskota sa mi pri obrezavani vzdy deformuje, tak kusok cakam - akurat si dokoncim dalsie cesto a ked ho pichnem do truby, tak sa venujem tym predchadzajucim :grinning: a mne tiez vzdy splasne :frowning2:
16. aug 2010 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq ja tiez davam len na spodok papier na pecenie, to je vsetko, nic nemastim, ani nevysypam mukou, boky sa prilepia na okraje a su pekne vysoke, a ziadna bublina v strede.. :slight_smile:
a ked korpus dopeciem, vypnem ruru a necham este v zatvorenej par minut, pekne dojde a potom len dvierka pootvorim, zas chvilocku pockam a az potom vyberam....odkedy to praktizujem, nikdy mi korpus nesplasol, asi to pomaha, ze nema taky sok :grinning: :grinning:
16. aug 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici a nemas potom korpus vysuseny? :confused:
16. aug 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b nieeeeeeee......ved to je len par minut....to tam necham prvy raz 2- 3 min., a potom zas tak....sa nema kedy vysusit
16. aug 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekde som citala, ze sa to ma tak robit, tak robim a som spokojna...vyskusaj raz a uvidis, ze nebude suchy....ale fakt len par minutiek nechat, nie dlho, ono skor ide o to, ze to cesto pomensie dostava chladny vzduch a potom nepada.. :wink:
16. aug 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si tiez myslim ze to padne koli tomu teplotnemu soku... nabuduce skusim tak ako pises nadulici :wink:
16. aug 2010 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici vyskusam aj ja, dakujem :slight_smile: mne kedysi babka kazala neotvarat trubu, lebo vtedy splasne, ale ked som otvorila aj dopecene, tak splaslo aj potom :unamused:
16. aug 2010 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes som upratovala spajzu a nasla som tam adventny kalendar este z vianoc :grinning: tak som z neho povylupovala cokoladky, umyla a natlacila som do dvoch policok mmf, uvidime, ked to vytvrdne. ak by to fungovalo, bolo by to supeer, je tam kopec motivov co sa daju pouzit :dizzy_face:
16. aug 2010 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq si mala toto z kalendára vytrať olejom a dať mmf a hned vybrať.Pekne ide vonku a dať vysušiť na tanier na vzduch :wink: Ja som si tak vytlačila aj mušle z obyčajnej mušli.Nemám silikonovú tak som použila obyčajnú a super :grinning: :grinning:
16. aug 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak nejde vonku len zo špicom z nožíkom si pomôž trošku a už to potom pôjde.Ja už teraz tak robím aj písmenka.Ide mi to perfektne :grinning: :grinning:
16. aug 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok