Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
8. feb 2013

@lucka_o aj ja som už dávala banán aj jahody

aduskatt
8. feb 2013

@lucka_o podla objednavky......niekedy cisty, niekedy jahody, maliny, banany, ananas,...

mimcak
8. feb 2013

@mariann2 krásne a tie žaby si kupovala,alebo robila ty? 😵

lucka_o
8. feb 2013

dakujem Vam🙂

zarzuela
8. feb 2013

Ahojte holky Pořád tu obdivuju vaši šikovnost a padám úžasem co jste schoné vytvořit, klobouk dolů. prosím o radu, chtěla bych upéct synáčkovi k 3 narozeninám dort s marcipánem. Loni jsem dělala traktůrek- můj první pokus, vzhledově jakž takž, ale nebylo to ono. Měla jsem problém s krémem - roztýkal se mi na něm marcipán :o( a korpus taky nic moc. Mohli byste mi prosím poradit receptík na nějaký výborný korpus a krém nejlépe ovocný ? prosím prosím.

jakelina
8. feb 2013

@zarzuela tady jsou naše osvědčené recepty, všechny jsou vyzkoušené. Pokud ti marcipán tekl, tak jsi pod něj dala krém který ho rozpouští, nejlíp je dát jenom máslo s cukrem. Dovnitř do dortu můžeš dát jakýkoliv, ale obmazat ho musíš krémem, co nemá v sobě tvaroh, šlehačku a hodně pudinku.

jakelina
8. feb 2013

@mariann2 jsou krásné obě 😉

zarzuela
8. feb 2013

@jakelina děkuji, tak snad to tu prolezu a něco najdu 🙂 je fakt, že jsem měla krém s tvarohem - tak to byl ten problém... 😠

jakelina
8. feb 2013

@zarzuela to bylo tím, to pak úplně slézá dolů před očima. 😝

jakelina
8. feb 2013
mimcak
8. feb 2013

@jakelina zabudla si dať link tak som ho dala za Teba 😀

jakelina
8. feb 2013

@mimcak děkuji, už jsem si všimla 😀 😀 😀

mimcak
8. feb 2013

@jakelina tak už bude 2x 😀 😀

zarzuela
8. feb 2013

@mimcak
@jakelina holky děkuji jste jste zlaté 🙂

blcha
8. feb 2013

ahojte babulky tak idem k vam zasa s prosbou o inspiracie potrebujem sparavit folklornu tortu nieco na tento sposob a ja neviem na nete nic najst

blcha
8. feb 2013

nasla som celkom faj folklornu myslim ze taky by som mohla zvladnut len tam dam nas kroj ale aj tak keby ste mali neake inspiracie budem rada je to pre nasu muzikantku bude mat 30rokov a so suboru jej chceme dat tak konecne budem zasa piect http://tortyodmamy.sme.sk/node/131906

adrika202
8. feb 2013

Kočky inšpiracie na LAZZY TOWN ?? objednavka teraz a v nedelu ma byt odovzdana :O

jakelina
8. feb 2013

@blcha pristelka nějakou dělala, pokud se nepletu

vlada111
8. feb 2013

@adrika202 ďakujem pekne 🙂 Sú to floristické drôtiky biele č. 26. Majú ich v cukr. potrebách.

ajka82
8. feb 2013

aaaach jo...neste sa mi ale musiiim, deti uz su v Dubnici... a moj momentalny stav v chladnicke je takyto... a to by som rada este vecer isla aj ja a tak do 22:00 aby som bola v TN 🙄 😝

timotejkabrejkova
8. feb 2013

Dievčata môžem dať pod poťahovku palmarin s cukrom, alebo musí byť maslo klasicke s cukrom?A ešte potrebujem pomer koľko masla a cukru, prosím pomôžte už idem plniť tortu.Krém mám parížsky smotana a kaštany ten môže ísť pod poťahovku

jakelina
8. feb 2013

@timotejkabrejkova nevím co je palmarin, ale jestli je to tuk něco jako máslo tak můžeš, ale asi to nebude tak dobré a cukru dle chuti, ten potah je sladký, tak už nemusíš dávat moc. Já tak přibližně na máslo dám asi tři velké lžíce a k tomu drobečky z korpusu.

mariann2
8. feb 2013

@mimcak žabky sú kúpené sošky

dm1
8. feb 2013

@timotejkabrejkova no mozes len ide o tom ci vam take chuti ja by som ani s troskou hery ci palmarinu asi nezjedla 😝. Pomer vyslovene od oka podla chuti ved to nebude hruba vrstva. A ten krem pod potah ist nemoze

denisak77
8. feb 2013

Tak,a prvá várka za sebou,ešte jednu narodeninovú a jednu slanú a hotovo.

jakelina
8. feb 2013

Tak můj dnešní, poslali mi takovou předlohu

denisak77
8. feb 2013
zklimekova
8. feb 2013

dnešná rýchlovka 🙂