Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
16. aug 2010

@vinka ja som to tam nechala zatvrdnut lebo cerstve mi to neslo von.. ale ten olej vyskusam 😀

vinka
16. aug 2010

No mne to ide takto lepšie s olejom aj silikonovú formu čo mám radia do mrazáku dať a tak vybrať mne sa to zlámalo a ked som skúsila olej bola mašla krásne lesklá a vyšla bez problémov. 😉

zuziq
16. aug 2010

@vinka joooj jaky dobry tip si mi dala, paradne to ide von. A pls ktoru formu mas na maslu? a neskusala si aj tie formy silikonove napr. na ruze? naozaj je to pekne trojrozmerne? 😕

vinka
16. aug 2010

Nie nemám ich.Mám len na mašlu taká asi stredná silikonová.Som rada,že som ti pomohla.Si nemohla vydržať a si už skúšala? 😀 😀 😀

sylvia75
16. aug 2010

Ahojte baby,potrebujem poradiť.Na piatok mám objednávku na okrúhlu tortu,ale nemá byť marcipánová:Je to pre 15-ročného chalana.A tu je problém neviem ako ju ozdobiť veď ružičky tam nedám... 😒 Ako by ste ju ozdobili?

vinka
16. aug 2010

@sylvia75 ako nemá byť poťahovaná? 😕

benjik
16. aug 2010

@sylvia75 čokoládové ozdoby nahoru a oříšky na bok?

zuziq
16. aug 2010
sylvia75
16. aug 2010

áno vinka nemá byť poťahované...ozdobená len krémom alebo čokoládou popripade nejaká mala ozdoba z marcipánu...

sylvia75
16. aug 2010

zuziq tá vyzerá super možno urobím niečo podobné,ak neprídem na niečo iné.ďakujem za nápad...

vinka
16. aug 2010

Ten druhý link čo dala Zuziq je krásna torta ten prvý mi nezobrazilo 😉

sylvia75
16. aug 2010

ani mne nezobrazilo ten prvý link,myslela som tú s ovocím... 😉

vinka
16. aug 2010

Tak tá je krásna fakt.Aj mne sa strááášne páčila 😉 A aká má byť plnka a korpus?

sylvia75
16. aug 2010

korpus biely plnka čokoládova,pôvodne som chcela robiť falošný parížsky ale ten,že vraj im nechutí tak budem robiť obmenu lahkého vaječného(recept z TOM od Bohuša) a prekladané broskyňami...

zuziq
16. aug 2010

alebo toto vyzera super.. ten napad s kiwi je perfektny 🙂

http://www.indiebound.org/files/storepics/Bravo...

sylvia75
16. aug 2010

zuziq nezobrazuje mi ani tento link...

zuziq
16. aug 2010

neviem preco ale ten link musite skopirovat... ked na neho kliknete nefunguje 😕

benjik
16. aug 2010

@zuziq ten je krásný,jen ta petržel mi tam nesedí.Nebo že by petržel,aby dlouho vydržel? 😀

zuziq
16. aug 2010

@benjik ja som si ju ani nevsimla 😀

dm1
16. aug 2010

prosim radu. ktora ste tu robili nedavno tortu s vlacikom a tunelom na vrchu ako jednoposchodovu tortu? caka ma teraz na piatok jedna vlacikova a sisa.b mi spominala ze tu videla aj tunelom a ja nepamatam...

zdenallicka
16. aug 2010

@dm1 TO jsem byla možná já....

dm1
16. aug 2010

@zdenallicka diky! uvidime ako to nakoniec spravim lebo ona si vybrala tunel dole ale ten bol taky ze tam nesmerovali kolaje od toho vlacika ale len tak volne

benjik
17. aug 2010
dm1
17. aug 2010

@benjik moc sa netes ja to mam doma a aspon na MMF dost nepouzitelne ide to tak tazko ze som pri prvom pouzity strhla zavit 😝

sofi07
17. aug 2010

@sylvia75 ja som nedavno robila takuto, bola pre 35-rocneho mladeho muza v znameni leva 🙂 , mozno ta k niecomu inspiruje 🙂

sofi07
17. aug 2010

@daniz ja som zatial z cislic robila len 50, potiahnut tu 5 bola dost zaberacka

sofi07
17. aug 2010

a este zboku pohlad

dm1
17. aug 2010

@sofi07 tie tvoje torty su jednoducho nadherne a o pernickoch ani nehovorim! mas pravdu to bielkove zdobenie torty super zjemni. len ja som na to este nenabrala odvahu akosi

sofi07
17. aug 2010

@dm1 dakujem za pochvalu 🙂 , treba to len skusit, na svojej strasnke mam aj recept na bielkovu polev u, mozno ti pomoze http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

alionuska
17. aug 2010

Ahoj kočeny... 😀 😀 ak moja posledna z tej serie,co som tu naposledy pridavala...pizza na sladko🙂 😀 😀