• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. augusta 2017 
@rapunzel1 Nadhernaaaaaa torta , wauuu ........ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Uz som ju obdivovala na FB :wink:
11. feb 2013 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. feb 2013 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kuzelna Na tejto stranke najdes recepty od tortickarok tu z MK na kremy aj korpusy. Musis si vybrat sama , podla toho , co ti chuti :wink:
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
11. feb 2013 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1zaza krásne dielka
11. feb 2013 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela zlatko, Ludanice máme potvrdenééééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. feb 2013 o 09:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 uz Vam poslala aj nejake pokyny? lebo mne len prislo ze je volne zapisuje si a neskor posle info
11. feb 2013 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem mamina1978 :slight_smile: ,urcite si z toho nieco vyberiem a skusim.
11. feb 2013 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 aha, ďakujem ... a toto používaš miesto kukuričného sirupu? Ak som dobre čítala, tak dávaš len 100g čokolády a k tomu 2 lyžice glukózy? To je všetko? Lebo som videla všelijaké recepty a tak šla aj voda a kadečo iné. Tiež som videla, že potom túto hmotu už pri poťahovaní zmiešajú s bežnou poťahovkou a má to potom svetlejšiu farbu, dá sa to aj so smartflexom, neskúšala si? Ja by som to chcela skôr na poťahovanie ako na modelovanie.
11. feb 2013 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky naozaj nemáte nič s drakom pre 9ročného chlapca? No nie 3D :frowning2:
11. feb 2013 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ano taky pomer davam a pouzivam to namiesto sirupu. len zvacsa davam cleu coko cize 200g a 4 lyzice gluzoky. Ona musi byt konzistenciou taka ako aj ten kukuricny sirup taka hustejsia ved uvidis var to ozaj pomalucko. vyhoda je ze cukor a vodu mas doma vzdy a netreba nejaky sirup zhanat. Vzdy si uvarim do pohara a pouzivam podla potreby. Miesat mozes uplne v pohode s hmotami inymi ja som skusala aj MMF uz. dokonca ked potrebujem modelovat s ciernou a rychlo tak zafarbim cokohmotu na cierno spravim napr. zaklad krtka dam do ladnicky stuhnut a uz iba dorobim ono je vyhoda ze to v ladnicke stvrdne a nepusta sa nejako na vzduchu. aj kmene stromov z nej robim. Ruze z nej drzia super - lupene drzia tvar len potom musia vytvrdnut nech sa neroztopia ak prazi na ne moc slnko napriklad. vcera som robila velku rozvinutu ruzu a aj som chcela dat posledne lupene na drotiky ale ani nebola potreba co to krasne drzalo
11. feb 2013 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ee, že info bude posielať neskôr, ja som si s nou dnes na FB písala........že čo a ako......máme čakať :wink:
11. feb 2013 o 09:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 tak super tak sa stretneme :sunglasses: . tesim sa na ten program ma oslovili aj kocky co tam budu. Som sa tesila ze t-fornax bude zase mat ale tam je program dost chudobnejsi co je v dca je aj v ludanicach + kopu navyse
11. feb 2013 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 ďakujem, ďakujem :slight_smile: no ja tiež na všetko kupujem tú 52% 200g čoko z lidla. Tak niekedy skúsim a uvidíme čo sa podarí.
11. feb 2013 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kuzelna na formu 24 cm pečiem tento :
5 vajec, 205 g kryštál. cukor, 205 g hladká múka, 100 g čokolády na varenie, 1 prášok do pečiva, 75 ml oleja, 75 ml vody
roztopíš čokoládu nad parou, kým chladne vymiešaš bielka s trochou cukru, potom žĺťka s cukrom do penista, pridáš čokoládu, potom olej , vodu, hladká múka s práškom do pečiva, nakoniec bielka a hotovka dáš piecť na cca 1 hodinu na 150 stupňov
11. feb 2013 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte baby,prosím pjosím..nemáte nejaké inšpiro na svadobnu tortu ale takú bez poschodia,chcu iba ako dar do 3kg,takže žiadne výšky :unamused: :unamused:
11. feb 2013 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 .................inspiracie z internetu a dve su od @mizulienka , tak dufam, ze sa nehneva :wink:...................
11. feb 2013 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela Prosiiiiim, prave robim kvety , na ktore som sa tak velmi tesila, no niektore mi ale vobec, vobec nejduuuuu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ty si robila na tortickach uz viac krat hortenzie na drotiku....... mne to tam nedrzi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navliekas tie kvety uz vyschnute ? Ja som si urobila tu gulicku na drotik s malinkym hacikom, a ked to bolo suche tak som vykrojila hortenziu a hned navliekla a zavesila dole hlavou, no ta dierka , kde je ten kvet napichnuty sa mi zväcsila a bolo to skaredeeeee :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: . Alebo tam dospodu tiez este davas kusok hmoty ? Som v koncoch. :frowning2: Figurky modelovat ide ovela lahsie ako kvety :sweat_smile: , ale ja sa chcem tie kvietky taaaaak moooc nauciiiiit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. feb 2013 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 ja ich napichujem vyschnuté,nie celkom ale aby držali tvar,vykrojím ich a nechám na niečom zaschnuť a potom ich navlečiem na tú gulku,chvlu podržím aby sa to prilepilo a drží mi to krásne.
11. feb 2013 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 dakujeeeem , idem skusit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. feb 2013 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 tiež ich potom zvyknem zavesiť dolu hlavou aby tá gulka prilnula na ten kvet ale už sa dierka nezväčšuje
11. feb 2013 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 Ahoj ,ja mám napr. uložené takéto...mám ich ešte viac ,ale to by som to tááák otapetovala...už aj tak je to až až :confused:
11. feb 2013 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Ahoj babule, ked tu tak pozeram na tie torty tak sa mi chce normalne plakat.... :dizzy_face: :confounded:
Mam taky trosku mensi vacsi problem... Moj maly mysiak bude mat sobotu jeden krasny rok ! No a do toho sa samozrejme musi miesat svokra! Ona je totiz "TA" svokra co vsetko vie, vsade bola 2x a vsetko videla. No a torty robi neskutocne... znasame sa vsetko ok, ale sme na noze... A tak dosla za mnou,ze ci moze urobit tortu ona, ze jej to robit strasnu iluziu... Tak som jej povedala,ze mne to robi iluziu vacsiu lebo je to MOJE dieta a ona svojim detom uz torty robila... tak na mna pozrela ako keby som jej zjedla veceru :grinning:
No a moj problem je v tom,ze neviem ani ako zacat ako sa robi taka torta, cim ju naplnit... nic...
mam takyto plan... vanilkovy korpus, rozmixovany banan s milka philadelfiou na to korpus. cele to potrem cokoladou alebo niecim inym. Kupila som si ten potahovaci material, ale chcem iba urobit pismenka a cisla...
Viete mi prosim poradit ci to bude ok, ci sa mi to nesplasne alebo niaky iny postup?
Chcela by som totiz svokru uplne "odpalit" aby jej padla sanka a sadla si na zadok a konecne pochopila,ze ona nie je ta naj na tomto svete...
Babule velmi velmi vas prosim...
A este som zabudla... viete postup na studenu oblozenu misku? Ze ako sa to vsetko postupne uklada?... :unamused:

Dakujem dakujem dakujem!!! Pekny den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. feb 2013 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ja mám toto na inšpiráciu.... :slight_smile:
11. feb 2013 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
zdravim sikovne damy,ja som maximalny amater,dala som dokopy asi tri torty z toho bola dokpy jedna k svetu aj to obyc srdiecko :slight_smile: no idem na vas s otazkou,ci by ste mi nemohli poradit,zhanam nejaku tortu pre kocku co ma rada kone,teda bud v tvare kona alebo nejaky kruh s vyzdobou koniky,farma...
a este vy co ste skusene az az,dali by ste sa na nieco taketo? http://zaujimavosti.net/pikosky-zaujimavosti/torta-v-tvare-pytona-originalna-hadia-torta-pre-6-rocnu-dceru/ bo kamoska by to chcela skusit no netusim ako na to chce ist a nedokazem ju odhovorit,spravila dokopy jedno srdco a mne sa zda ze moc vysoko rube ked si na toto trufa... dakujem za rady a reakcie :slight_smile:
11. feb 2013 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna hele těžko říct k ceně, jestli jim to chceš dát levněji, protože jsou to známí, či protože je to tvůj první kšeft, ale pokud by to měla být normální cena, tak s 50 růžemi si myslím 1300 minimálně, záleží teda na dortu pod tím, ale je s tím spousta práce a je na tom spousta hmoty, míň bych určitě nešla ani při malém dortíku.
11. feb 2013 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucka.lucy ak tvoja svokra, babka malého robí pekné a chutné torty tak nevymýšľaj a nechaj to na ňu. Torta nie je na narodeninách podstatná a už vôbec nie je na to, aby si tým niečo ukazovala svokre či komukoľvek inému ... navyše, za týždeň ťa nikto nenaučí robiť torty tak aby boli aj chutné a dobre vyzerali. Nikto z tých šikovných báb čo sú tu nespravil na prvý krát niečo z čoho by iný padali na zadok. Každý tú má za sebou nepodarené korpusy, zrazené plnky a potrhané poťahovky ...
Nechcem byť zlá, ale celý tvoj príspevok vyznel veľmi divne. Píšeš, že nevieš ako sa robí torta, proste nič a ty chceš niekoho "odpaľovať" :confused: nehnevaj sa na mňa, ale toto je detinské ! :rolling_eyes:
11. feb 2013 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
Baby POMOOOOOOOOOOC :grinning: :grinning: Potrebujem niaku inspiraciu na tortu s temou minecraft to je niaka pocitacova hra a ujo google nic normalne mi nenasiel. Ked najdete nieco dajte to sem. Dakujeeeeeeeeeeem :slight_smile:
11. feb 2013 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok