Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. feb 2013

@patka6 myslis urobit tortu s mensim priemerom? ak nemas taku formu tak skoda toho co zrezes upec to v nejakom hrnci /samozrejme ak nema plastove usi :D/ a je to 🙂

eliska22
11. feb 2013

@lucka.lucy ja som svoju prvú tortu robila presne podľa tohoto skús 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215

mimcak
11. feb 2013

@lawli Na tu prvu som pozerala aj ja povala v inšpir.čo ste mi tu dali. No ked ja tak pozerám na tých drakov tak som zvedavá ako to ja dám 😀 😒

dm1
11. feb 2013

@florentina roztopis nad parou klasika coko, das dole z pary zamiesas do toho tu glukozu. Vylejes to na potravinarsku foliu, zavinies a ked vychladne najlepsie na druhy den robis s tym. Ja ked mi surilo dala som do mrazaka a bolo. Potom nakrajam na pruzky lebo ono to uplne stvrdne ako coko a rozpracujem v rukach to je veru fuska ak to chces na vacsiu tortu potahovat 😝

skrecok
11. feb 2013

@lucka.lucy No, na to si mala mysliet ovela skor a nie na poslednu chvilu. 😅
Tiez moju svokru nemusim, ale ked nieco neviem robit tak radsej nechavam na nu. Ja zas nieco urobim ine, napr.vyzdobu, oblozenu misu. Nemusi byt extra, ale robene z velkej, materskej lasky. Ja torty neviem robit, stale si hovorim, ze sa uz do toho pustim, ale... Sem chodim obdivovat krasne vytvory, na FB su nadherne detske torty.

Ak uz chces, tak urob nejaku uplne jednoduchu. Upec korpus, rozdel na 3 casti, potries nejakou plnkou a das tam potah. Ziadne figurky by som tam nedavala, iba nejake ozdoby - kruhy, ovaly akoze baloniky....nie formovane... Ak mas este na to, tak sa mozes inspirovat tymto:
http://www.blackbettyslab.blogspot.it/search/la...
uplne dole 😉
Jednoduche su aj na mimibazari v receptoch...

dm1
11. feb 2013

@eliska22 to je pekny postup pre zaciatocnicky od cesta po potah 🙂

zsuzsu
11. feb 2013

@lucka.lucy ako uz baby napisali nie je to take jednoduche ako sa to zda . Ja stale skusam nove a nove tvary tak ze peciem iba pre nas na nedelu 😀 Tazko dat nieco na poprve aby to bolo bez chyb podla mna je to nemozne jedine ked mas velky talent od Boha, ale aj tak tomu potrebujes aj to stastie, ved nikdy nevies co Ta prekvapi pri peceni, ci pri ozdobovani. A ver mi niekedy vlasy trhaaaaaaaam a zdaleka nemam dokonale torty a este dlho ich ani nebudem mat a peciem niaku tu nedelu 😀 Takze skratka netreba sa hned urazit a urazat. Nie je take jednoduche napisat uplny postup od vymazanie formy az po zapnutiu rury ale skus si najst niake postupy sama, a ked niecim nie si ista ako sa to presne robi tak sa pytaj a baby urcite poradia. Ale tuto tortu by som nechala na svokru aj ked ja som tiez tvrdohlava v tomto smere, alebo si objednaj a zahraj si na to ze si to spravila sama 😒

blcha
11. feb 2013

@dm1 amas aj neaku stranku odial objednavas ? lebo neviem odkial si to mam objednat tak myslis ze cervena zelena modra zlta mi budu stycit ciernu gelovku mam 😉

lawli
11. feb 2013

@mimcak neboj bude krásny...jedinečný 😉

dm1
11. feb 2013

@lucka.lucy a este k tej oblozenej mise - ved naukladaj podla chuti co mate radi, daj nejake sunky, suche salamy, na striedacku so syrom, zeleninku a do stredu napr. salat parizsky ci nieco take, vajicka na stvrtinky.... podla fantazie a toho co vam chuti 😝. Pripadne sladku tortu nechaj ozaj na svokru a urob slanu tortu

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37126

dm1
11. feb 2013

@blcha ja kupujem vsetko u nas v predajni co tu mame je to www.peceniehrou.sk mam vyhodu ze nemusim cez net. No mozno este wilton rose odporucam to je krasna ruzova gelovka urobis bleducku aj sytu ruzovu a s pridanim modrej sky blue urobis peknu fialovu

kup si: zelena leaf green
rose - ruzova
modra sky blue /tmavsiu modru ak budes potrebovat da sa s troskou ciernej/
zlta + tie extra gelovky

ono hneda je aj tak na figu a robim bud z kakaa alebo cokohmotu, fialovu das s modrej a rose, oranzovu tiez z cervenej a zltej, telovu - zlta + ruzova..... myslim ze na zaciatok ti to staci

dm1
11. feb 2013

@mimcak pocuj ved mas vyhodu draka v skutocnosti nikdo nevidela tak mozes povedat ze presne tak vyzera 😀

eliska22
11. feb 2013

@dm1 no to som si zázrakom vyhrabala, keĎ som išla robiť prvú tortu 😉

pristela
11. feb 2013

@dm1 @eliska22 @lucka.lucy dobreeee pre zaciatocnicky !! ale bacha pod potah natrela parižsku šlahačku !!! 😝 to sa nesmie roztopi potah , musis potierat len maslovymi kremami alebo maslo+cukor+korpus.

ale tiez som za co holky pisali, tortu nechaj na svokru a ty urob nadhernu vyzdobu alebo slane misy , ja vzdy aj vyzdobujem aj vymyslam vzdy nieco ine na stolovanie a vzdy su prekvapeny , urob taku "tortičku " a svokra padne na zadok !!! teda aspon moja bola očarenááá 😀 😀 😀 : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3259016...

dm1
11. feb 2013

@pristela no vidis to som si nevsimla a este ma zarazilo ze slahacka len 30% ja viem ze ma byt 33% a ze chladnut aspon hodinu tak teda pri parizskom poznam ze 12-24hodin 😝 ak cas suri aj skor ale ze aspon hodinu to teda prvy krat pocujem 😲. To je to ze ono je toho tolko ze sa to neda obsiahnut niekde takto napisat niekomu 10 rad a uz viem piect treba toho nastudovat viac napr. aj skladovanie v ladnicke, ze dat hmotu do sacku bo rychlo schne a podobne veci

florentina
11. feb 2013

@dm1 super, já si to myslela, že čokohmotu už jsi měla na stretku z domova. Děkuji za dovysvětlení postupu, už je mi vše jasné a určitě vyzkouším. Chystám se teď na strom a nějaké doplňky na zahrádku a nemám hnědou, tak možná zkusím čokohmotu... 😉

eliska22
11. feb 2013

@pristela @lucka.lucy ále čoby ja som to tak urobila na prvej torte a držalo to pekne 😀 ale jasné pod poťah by som to už s mojimi dnešnými vedomosťami nedávala, ale to je presne o tom, že človek sa učí postupne 😉 viacej vecí by som už tak nerobila, v podstate už nič, len ten korpus je fakt dobrý ten mramor a aj teda parížska šľahačka, ale banán by som už nakrájala na kolečká a korpus prerezala na dva krát 🙂

vlada111
11. feb 2013

@dm1 Dani dala si sem super link, tie torty sú tam úžasné 🙂

zuul
11. feb 2013

@pristela prosim ako si robila podvozok na auto? podkladala si niecim? dakujem.

dm1
11. feb 2013

@vlada111 ze? ja som sa vcera nevedela od toho odtrhnut a do polnoci som to pozerala. su tam aj krasne kvietky niektore aj s postupom 😵

pristela
11. feb 2013

@dm1 jo jo vsak prave , ze je to tazko a ked sa aj niekto chyti a napise postup na vela veci moze zabudnut 😖 abo ho ani len nenapadne napisat bo pren je to uz samozrejmost a netusi ze ten druhy to moze urobit inak. ja ked robila prve kurzy /ne na torty 😀 / tak som ani len netusila že niektore veci sa da urobit zle, som sa ucila za pochodu s kurzistkami 😀 😀

pristela
11. feb 2013

@zuul v podstate obalujem inak aby to aj vypadalo ale podstata je ta istaaa : http://tortyodmamy.sme.sk/node/141837

eliska22
11. feb 2013

@pristela ja keď niekomu dávam tento postup, tak priznávam, už to je čo som podľa neho robila 2,5 roka a to už teda ho nečítam, viem len že sa torta podarila, tak šupnem link a nech sa už potom trápia ďalej 😉 😀

sisix
11. feb 2013

@ajka82 diky, dnes budu delat horkou. TAk uvidime jak to pujde.

patka6
11. feb 2013

@dm1 ok vdaka za radu 🙂 oplati sa kupit tieto farby ? http://www.natortu.sk/wilton-gelove-farby/sada-...

dm1
11. feb 2013

@patka6 akurat som to vyssie rozoberala ze ja by som si sadu nekupila a to z toho dovodu ze cierna a cervena je pre mna lepsia extragelovka a fialova vilton vobec nie je pekna farba 😝. navyse ruzova je krajsia v odtieni rose. kuk vyssie co som pisala o farbach. ale ak si nechces kupovat extra gelovky ktore su sice vacsie ale zase aj drahsie tak potom Ok len skus si najst shop kde si mozes vybrat odtiene ake chces v ramci sady viem ze u nas to tak robia www.peceniehrou.sk

pipka
11. feb 2013

@eliska22 @pristela preeesne akurat som to sla napisat...ze aj ja som robila preesne podla tohto receptu svoju prvu 😅 😀 😀 ale pozor...ja som dala plnku pod potah a chyba!!! ona tam nepise, ze pod potah maslo s cukrom...a tak to topilo potah..ale teda my sme zjedli hned v ten den, tak to nebolo az take tragicke..ale ak chce niekto "ohurit svokru" tak by som parizak pod poptah urcite nedavala 😝 😅 😀 😀 😀

blcha
11. feb 2013

@dm1 dik za rady tak teda nieco objednam a snad budem mat potom aj krajie farebnejsie tie torty 😉

daducha
11. feb 2013

Ahojte babulky, tak som sa dostala aj k pocitacu,tu su moje posledne torticky.Dve su z minuleho tyzdna,ostatne teraz.Ta 3. posch. s tou babou navrchu si pubertacky navrhli sami a to hore je oslavenkyna 😀 ,to modre srdiecko je na 10 vyrocie svadby - manzelia sa spoznali na promo akcii Modreho z neba cokoladky a v ostatnych som sa mohla realizovat ,jaj a ta pre Ninu je bordel v izbe,nechce si upratovat izbu tak dostala taku tortu 😝 Ta druha v poradi bola podla obrazku 5 posch. svad.torty,ktoru chcu odo mna na konci augusta a ja uz budem v praci 😢 .teraz mi pisali ze to nemôzem odmietnut,lebo tortu zjedli aj ti, co ju inak nejedia ze bola perfektna 😀 .No odmietni potom takych zakaznikov 😔 .asi im ju urobim 😀

mimcak
11. feb 2013

@lawli no jedinečný bude určite 😀 😀 😀