• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

25. septembra 2017 
@dm1 kde neide slahacka
11. feb 2013 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tomynika mramorovy robim podla tohto : http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=223 a robim do 26 jeden a pol az dve davky, zalezi ake velke mam vajcia. No a krem asi ten pribinacik alebo mascarpone, lenze tam idu slahacky, ale s tym mascarpone sa to strati a je neskutocne dobryyyyyyyyyyy aspon pre nas. :dizzy_face:
11. feb 2013 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tomynika tak potom bud klasika pudingovy krem, alebo slahany nad parou to moze byt coko alebo vanilka, alebo besamelovy. kuk do druhej temy kde su len recepty
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

do tych najoblubenejsich co kocky pouzivaju ide aj slahacka tak vyber sa dost zuzuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. feb 2013 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zsuzsu a vies mi doslat recept na pribinacikovy alebo mascarpone?
11. feb 2013 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tomynika tie recepty su v tej teme co som ti dala link aj pribinacikovy aj mascarpone :wink:
11. feb 2013 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok idem pozriet vdaka
11. feb 2013 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 moc krásný dortík pro malinkou :wink:
11. feb 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tomynika @dm1 Ti uz sem dala link. Tak tam pokukaj, su to mnamky :dizzy_face:
11. feb 2013 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky tak som si to pekne rozvrhla a na tento vikend si idem zasa robit tortu sama sebe a chcela by som vyskusat krivu dvojposchodovu tak ak mate neake pekne inspiracie sem s nimi potesia ma :wink:
11. feb 2013 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este sa chcem poradit chcela by som spravit tento visnovy kram nasla som ho tej druhej teme :Višňový krém
Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ. Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi. Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu. Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobnoa druhú polovicu necháš vychladnúť. Do tej potom vmiešaš 250g maslo. Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.

len ja nemam rada maslove plnky a nechcem tam davat to maslo co namiesto neho? poradite? tvaroh alebo mascarpone co bude dobre?.
11. feb 2013 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 a ked potrebujem aj šedu farbu, tu si ako spravim? ci musim si ciernu kupit?
11. feb 2013 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 Wauuuu ,tá krstinová je nááááádhernááááá :slight_smile:
11. feb 2013 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@patka6 seda je z ciernej pisem tam ze extragelovky cervena a cierna + tie ostatne. ale sedu spravis aj s obycajnej wilton ciernej gelovyk
11. feb 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 vdaka :slight_smile:
11. feb 2013 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co myslite je toto narocna torta? Zvladla by som ju ako uplny amater? Ako by som mala postupovat pri nej?
11. feb 2013 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
no moj dnesny saso deckam zajtra na karneval a padam piect dalej...tento tyzden sa utortujem :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
biela piskota, milkakrem a jahody, 3,9 kg
11. feb 2013 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@patka6 tá včielka je 3D, ale keď ju spravíš len 2D bude to jednoduchšie. nakresli si ju na výkres, postrihaj na časti a podľa nich vyrežeš hmotu a poskladáš obrázok.
11. feb 2013 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 no to by celkom mohlo ist, i ked mne sa na tom paci hlavne to ze je to 3D, to je ale asi dost narocne vsak?
11. feb 2013 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patka6 hmm, možno ani nie, len to by chcelo buď veľa hmoty a vymodelovať, alebo z punčoviny spraviť sa dá :slight_smile: ja som len tak uvažovala, že u nás nik neje ani poťahovku tak škoda roboty aj s 3D :sweat_smile: :grinning: :grinning:
11. feb 2013 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 tak to budem aj ja do polnoci :grinning:
11. feb 2013 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No môjmu medveďovi malý rozbil golier, tak som musela takto dorábať :confused: a prasa je akurát dorobené. Ešte by som rada nejakú radu, ako spraviť hlavičky aj zozadu guľaté, lebo keď vymodelujem tvár, potom už neviem spraviť tú zadnú časť aby som predok nepokazila a naopak.
11. feb 2013 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@daducha zase super dielka :slight_smile:
11. feb 2013 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 asné Dani. Ďakujem @pristela, bez nej by ten spodok nebolo to pravé :wink: .
11. feb 2013 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 já si to pokládám na sáček a na lžíci - velkou na polévku.
11. feb 2013 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka krásny šašo, ty tak ideš dopredu, paráda :wink:
11. feb 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina som to raz videla na jednej torte a musela som to mať :grinning: No urobila som si rovnako široké pásy a na urč. miestach som ich stláčala, aby vznikli vankušíky. Dôležité je, aby si to stláčala rovnakou technikou, aby sa rovnako vankušíkovali :wink:
11. feb 2013 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte chcela by som upiecť tortičku synovi na 4 roky viete mi poradiť dáke dobré krémy a cestá?
11. feb 2013 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jááj :slight_smile: macovu hlavu som mala aj na lyžičke, ale len na plastovej, tá je síce hlboká, ale potom mi tie kraje prekážali.
11. feb 2013 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky moje, robota - škôlka - choroby, akosi nič nestíham, ale keďže mám doma zasa maróda a teraz spí, tak som si konečne klikla na moju obľúbenú tému na MK a skoro mi oči vypadli, aké nádherné dielka zasa pribudli :dizzy_face:
@vlada111 - Vladi, moja zlatá, odpadávam, prekráááááááásna torta :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , klobúk dole dievča, že si toto zmákla pri dvoch detičkách :confused: :wink: . Neviem, či som videla krajšiu krstinovú, táto Tvoja ma fakt dostala :wink: :dizzy_face:

@pipka - juuuuj, Jani, táto šašovská je úžasná, farebná, milučká, no prekrásna torta, takúto by som raz chcela vedieť aj ja urobiť :dizzy_face:
11. feb 2013 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka s tvojim dovoleným si ukladám :slight_smile: je roztomilý :wink:
11. feb 2013 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok