Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
16. júl 2009

Roxi tak drzim palce,nech sa ti podari a hlavne nech vam potom chuti! 😉

sofi07
16. júl 2009

alionuska, dakujem za radu

zdenallicka
16. júl 2009

Ali, to mne taky napadlo..🙂 Diky...🙂

amadora
16. júl 2009

Alionuska to s vodou som počula aj ja, ale sa bojím že sa mi to potom rozmočí 😕 Ja si farbivo pridávam rovno do hmoty, takže potom ešte ten alkohol... ale nebude to potom hnusne chutiť? 😅

alionuska
16. júl 2009

Amadora,ved to tou vodou iba tenucko potries...a nema sa ti co rozmocit,lebo to o chvilku uschne,len ten povrch zostane taky leskly... ja som tak robila ten penis k narodeninam... 😀 Pre vacsiu autenticitu! 😀
A toho alkoholu iba malinko,par kvapiek...nejaku vodku a on sa tiez rychlo odpari,vobec to nie je citit. 😉

alionuska
16. júl 2009

Zdenallicka,nasla som toto,len tak narychlo...to su ale cokoladove trubicky... 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=v-tvare-srdca/krut...

alionuska
16. júl 2009

Amadora a toto pre teba na ukazku... 😀 😀 😀 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/prek...

basado
16. júl 2009

alionuska ten penis si vytvarovala punčovinou? je to super 😀 😀 😀 jak naozaj 😅

amadora
16. júl 2009

Alionuska teda autentický je až až 😀 A teda ten alkohol dať do vody či buď čistou vodou alebo čistým alkoholom? 😅

basado
16. júl 2009

amadora ked chceš kresli s farbami tak len faba a trošku alkoholu 🙂

amadora
16. júl 2009

Basado písala som vyššie že ja mám práškové farby čo sa pridávajú rovno do hmoty 🙂

alionuska
16. júl 2009

Basado...no bol z puncoviny a potiahnuty farebnym MMF a potom som ho len potrela tou vodou. 🙂

Amadora,ked mas bielu hmotu a chces ju farebnu,tak si do farby daj ten alkohol,alebo vodu a tak rozmiesas farbu a mozes nou farbit priamo povrch...ak nechces farbit a uz mas hmotu,ktorou si potahovala farebnu a chces ju mat lesklu,staci iba tou vodou potriet... 🙂

amadora
16. júl 2009

Ďakujem pekne za radu 🙂

sisa.b
16. júl 2009

tak mne torta neuschla, ked som praskovu farbu rozriedila s alkoholom a potierala povrch 😒 stale to bolo mokre a na dotyk to spinilo.
ali, ako si dosiahla tu krasnu cervenu na muchotravke a na tom srdiecku? to si robila s gelovkou priamo farbenu hmotu?

zdenallicka
17. júl 2009

ALi, dekuji..🙂

AKorat nevim, jak to sama zavazu.... 😅

alionuska
17. júl 2009

Sisa,ja mam v albume tri take torty...na prvej je ten hribik tak robeny,ze MMf som zafarbila na cerveno a na tych druhych dvoch a tom malom srdiecku som to farbila na povrchu,lebo to bolo krajsie...a uschlo to v chladnicke do druheho dna.Lebo ked moc farbis MMF,tak sa moze zacat rozpadavat a nedosiahnes taku sytu farbu. 😉

zdenallicka
17. júl 2009

Tak trubicky drzely samy.. 🙂 Jen jsem malinko pritlacila k dortu a drzely jak prikovane.. Radeji jsem je ale jeste stahla satenovou stuhou..🙂 Vypada to krasne.. Pak vam sem hodim fotku..🙂

alionuska
17. júl 2009

Zdenallicka uz sa tesim na fotecku.... 😉

sofi07
18. júl 2009

tak konecne som sa odhodlala a len tak bezdovodne urobila tortu. prvykrat sompiekla v hrnci, chcela som to vyskusat, lebo ste o tom na zaciatku pisali. upiekla sa perfektne, dokonca isla krasne aj von 🙂 . no a tak som sa dala aj na potahovanie, to vsak uz tak paradne nebolo. som sa dala rovno na ten mramorovy potah, strasne ma to lakalo to skusit. ale vyvalkala som to na prilis tenko a lepilo sa mi to na podlozku aj valcek, tak som to musela zgulat dokopy, cim som znicila mramorovy vzhlad a vznikla uplne obycajna hneda ☹ . potom som to uz vyvalkala na hrubsie, ale asi stale nie dost, lebo sa mi to potrhalo na torte ☹ . no hroza. a potom som este zo zbytkov uvalkala druhy potah, ale uz len taky maly, na vrch torty a ten uz bol v pohode. som ho uz ale valkala na potr. folii, ako radila alionuska, no a to sa aj dobre prenasalo.takze torta vyzera ako pozliepana, ale aj tak sa uz tesim na druhy pokus 🙂. ufff, aky roman som vytvorila 😀

alionuska
18. júl 2009

Sofi...teeeeda ale ceni sa ,ze si nabrala odvahu...neboj,nabuduce ti to uz pojde lepsie. Mala si si potriet valcek a aj podlozku na ktorej si valkala cerou a nic by sa ti nepriliepalo...ale ved do toho prides,neboj!!! Tesi ma,ze si to dotiahla az do konca!!! 😉
A este nieco som chcela...ja nevalkam na potravinarskej folii,ale na normalnom igelite...bolo to take velke vrece a to som si prestrihla..ale skusim aj obrus nejaky gumovy,ten bude podla mna este lepsi...len vzdy si ho zabudnem kupit!!! 😀 😀

sisidl
18. júl 2009

Ahojte.Ja som akurat pred chvilou dorobila na tento vikend uz nastastie poslednu siestu tortu. Trpila som sa s tankom 🙂
okrem neho som robila zase loptu,tri detske a prsia..takze som sa nenudila 🙂
Ali ,priebezne si tu citam rady od teba.Si super 😉

sofi07
18. júl 2009

hej, al, nabudue to uz budem robit tak. ale som niekde citala, ze ked sa robi potah, tak sa podsypava cukrom a solamylom a ked figurky, tak cera. ale uz to teda budem robit len tou cerou, lebo potom to uz vazne islo dobre. velmi pekne dakujem za vsetky rady. tak ako je annag poradkyna na kojenie, tak alionuska na torty 🙂))

zdenallicka
18. júl 2009

Fotky dortu v albu..😀

lenka.pav
18. júl 2009

zdenallicka, nadherna torticka. ako sa robia tie spiralky? velmi sa mi pacia, len ma nenapada, ze na co sa obmotavaju.
a potrebovala by som este jednu radu - potahovala som tortu s K2, ale robilo sa mi to priserne, hmota bola velmi makka. mate s tym aj vy problemy? ako sa s tym spravne robi? cim sa podsypava? Musim si podlozku aj vymastit?
dik za rady, zajtra pridam tu tortu, co som robila s tou K2.

lenka.pav
18. júl 2009

tak som ju pridala uz dnes 😀

zdenallicka
19. júl 2009

Leni, ty spiralky... Ja si vyvalim kousek hmoty na tenko, do takove tenke zizalky a obmotam si ji spejli.. Klasickou, drevenou spejli... Necham zaschnout a pak stahnu,..🙂

A diky za pochvalu...🙂

zdenallicka
19. júl 2009

Leni a dort mas nadherny!!!

lenka.pav
19. júl 2009

dakujem za pochvalu aj ja 😵 . teda s tymi spajdlami by ma to nenapadlo, dobry napad. a ide to z nich dobre dole???