Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kuzelna
11. feb 2013

@eliska22 tento cokoladovy korpus urcite skusim.dakujem za pomoc 🙂

pipka
11. feb 2013

@lucula73 klasika parizsky ale nie z varovej coko, ale z Milka cokolady, a davam na dve slahacky tri milka cokolady 😉

elienka
11. feb 2013

@patka6 ja rôzne priemery pečiem v hrncoch, službu to spraví, keď som ešte neinvestovala do ráfikov.

lucula73
11. feb 2013

@pipka a je to dosť pevné,to musí mať super chuť 😉

mimcak
11. feb 2013

@muffinka8 už si skúšala tu abecedu čo si si nadávno vydražila či tie písmenka z nej idú von?

lussy23
11. feb 2013

@muffinka8 nádherné
@pipka nádhera
@patka6 podľa mňa je jednoduchá 🙂

lussy23
11. feb 2013

@vlada111 prendáherná

lussy23
11. feb 2013

@daducha krásné tortičky

pristela
11. feb 2013

@mimcak ja ju mam tiež , sice za menej ale tu istu , pismenka z nej idu , len to trva ooovela dlhsie dostat ich tam 😝
ja ich mam na tychto tortickach : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4752834...
tu z oboch stran na boku čisla z nej : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4796630...
a aj toto je z nej : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4840550...

len fakt su malinke a pokial ja z nej vyskladam meno abo co to rychlejsie mam naplnenu a potiahnutu tortu 😠

lussy23
11. feb 2013

@p69majka nádherná @ve2 krásna
@dm1 ďakujem. ak očasto búdu? ako torty od mamy?

vlada111
11. feb 2013

@mamina1978 no ja som nepoznala žiaden spôsob, ja som na to kukla a nejako som to skúsila urobiť 😀

dm1
11. feb 2013

@lussy23 netusim tusim tam pisali ze stvrtrocne

muffinka8
11. feb 2013

@mimcak ešte mi nedošla 😕

mimcak
11. feb 2013

@pristela aha no ja som to tu vtedy čítala,ked ju tu dala,že z nej ťažšie ide tak som chcela vedieť či sa jej to podarilo ,robila som si na ňu zálusk . To písmo sa mi velmi páči,ale myslela som ,že sú tie písmená väčšie 😒 ,ale keď píšeš,že malinké tak potom ich nechcem.Chcela som nejaké väčšie písmo. ☹ 😒

p69majka
11. feb 2013

@lussy23 Ďakujem moc. 🙂

patka6
11. feb 2013

@lussy23 jednoducha? myslis?🙂

muffinka8
11. feb 2013

@pristela a ako to tam nejde? Ja keď dávam napríklad do wiltonky modrej tak s rukavicami aby sa mi to nelepilo na prsty a nevyťahovalo a potom to mám raz dva dnu a všade kde treba.

luciahromadkova
11. feb 2013

@patka6 ta vcielka, ja by som robila tak, telo a hlavu, ze by som si nakreslila sablonu a vyrezala z platov naplnila a vytvarovala puncovinou, obmazala maslom a potiahla, myslim, že 2 platy by to aj stacili.
Alebo hlava sa da aj v nerezovej miske, ja mam priemer 12 z ikei http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008..., a pouzila by som tu, upravila zrezanim.
Inak kludne si skus dopredu, spravit a vytvarovat tie kopceky ak chces mat tortu ukážkovu /ak si to skusis vychytas chyby a budes vediet na co si dat pozor/
recept na punčovinu najdes aj tu http://www.tortysnov.sk/recept/puncovina-4.
Co sa tyka gelových farieb wilton tu skatulku som si kupila aj ja, a k tomu este hnedu. ak budes mat hmotu smartflex velvet ta sa zafarbi celkom dobre,aj ked cervena a biela budes musiet dat viac farby a nebude az tak velmi syta ako pri extra gelových farbach. Je to o tom ci chces investovat viac penazi a vyuzijes farby aj potom. Este som si dokupila praskovu bielu a tou miesam farby aky chcem odtien. Ale mozes si kupit len tie farby, ktoré potrebujes konkretne na tortu. Tiez odporucam vyskusat vopred, lebo ja som mala prvu zltu oranzovu, lebo som dala vela farby.

reruna
11. feb 2013

@vlada111 nádherný dort a dokonalé fotky! 🙂

mimcak
11. feb 2013

@muffinka8 čítam ,že sa pýtaš ako modelujeme tváričky aby sme pritom nesploštili zadnú časť hlavičky a naopak.Ja si dám hlavičku na špáradlo,alebo dám do sáčka vatu,alebo servítku,aby to bolo mäkké a na tom modelujem a aj tak suším.

ajka82
11. feb 2013

dakujem baby za pacitka, zas ma to velmo potesilo 😵

@pipka janinka zlatinko, tak toto som mala na plane ja na stredu 😅 len okolo nie stvorce, ale puntiky...vidim, ze mozem vymyslat nieco ine 😖 tak babo rad, nech nevyzeram, ze obkukavam od teba 🙄

pristela
11. feb 2013

@mimcak tak tuto abecedu odporúčam oželieť 😝

@muffinka8 😀 😀 😀 tam nejde o to ci sa vytahuje 😀 😀 bodaj by to bolo len o tom ... su tam uplne tenulinke miesta, dokonca take, ze musis tu formicku roztiahnut aby si tam mohla vtlacit hmotu, a pak zas ked vytahujes pismenko tak ie tenulinke veci ooopaaatrrrne aby sa nezlomili 😝 a je malickaaaa ....ved zbadáš 😉

zuzana92101
11. feb 2013

@muffinka8 🙂 aj ja som vcera robila macka pooh a celu bandu jeho kamosov. Ja robim hlavicky tak, ze si ich dam do stojana na vajicka, co byva v chladnicke 😅 . Je to oble a pekne to drzi tvar 😉. Alebo su take palety, ci ako sa to vola na farby, ked si ich miesas...tak aj tam sa to da dat.

mimcak
11. feb 2013

@pristela tak to áno radšej pozriem, niečo iné 😉 Manžel si zatipoval zápasy po 3 rokoch za 1eurko a vyhral tak ma založil,že si môžem niečo kúpiť 😀 😀 😀

zuzana92101
11. feb 2013

@vlada111 no naadhernaa torticka, fakt, ukazkova 😉 Ja som si tiez najskor myslela, ze to je inspiracia z netu 😅

mimcak
11. feb 2013

Inak to aj vy ste takto natom ako ja .predtým pred polrokom ked som ešte nepiekla.Tak vždy ked mi dal mužíček peniažky navyše nech si niečo kúpim.Tak som utekala do textilu,do drogérky a tak .A teraz kupujem,len pomôcky na tortu iné ma už ani nezaujíma.Hned vrazím peňiažky do toho. 😒 🤐 a tak sa z toho potom vyťešujem jak malé decko a neviem sa dočkať kedy to použijem na tortu.

jaja555
11. feb 2013

@mamina1978 - super postup na to poduškovanie ... ak môžem ... uložila by som si 🙂 😉 🙂

mizulienka
11. feb 2013

@zuzana92101 dakujem pekne, ale mne vsetky tie 3D torty pridu strasne komplikovane, ja som asi nejaka cudna 😕 😕

pipka
11. feb 2013

@ajka82 co si šišiiiii, kluuudne si sprav takeho isteho...sak ja to tiez mam take pozliepance odkukane 😉
ved decka nechodia do tej istej skolky a naaam to tu nevadiiiii 😉 😀 😀

ajka82
11. feb 2013

@pipka ooo, diiiiky 😵 lebo mne sa to straaasne zapacilo, kedze mi madam zrusila muffinky so saskovymi hlavami a hviezdickami 🙄 ze ked muffinky tak so strasidielkami-teda taki mimozemstania, co maju jedno oko, lebo dostala nieco v takej darcekovaj taske a sa jej to pacilo 😅