Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. feb 2013

@dm1 přesně jsem si říkala, že postupů je spousta, ale ona je má úžasné 😉

lokalistin
13. feb 2013

@zuzana92101 aj ja som podala ziadost, mas krasne torticky

zuzana92101
13. feb 2013

@dm1 samozrejme, budem len rada 😉 a dakujeeem, to ma teda potesiloooo 😅

ajka82
13. feb 2013

@pipka dakujem 🙂

eliska22
13. feb 2013

@zuzana92101 tak som ťa aj ja požiadala o priateľstvo na fb, teda ak si to ty 😀 ja sa ti tam zobrazím ako Magdaléna Hábelová Kubincová 🙂

ve2
13. feb 2013

Ahojte dievčatá ,mohla by som vás poprosiť o nejaké inšpirácie a tortu -balíček 🙂 Kupila som si otláčaciu podložku ,tak by som ju rada vyskušala ....a nejaku tú mašličku snád zvládnem 😝 ,či ??? Rada by som videla viaceré také tortičky ..... 😉 Ďakujééééém 🙂

ajka82
13. feb 2013

@pristela exkluzivne pre teba 😉 hadam bude dobre vidiet 😅

mizulienka
13. feb 2013

@pipka @dada2007 @pristela a nemas ty nahodou modelovat toho psa, takeho nejakeho krizenca, kde spievaju tu pesnicku hmmm nepamatam presne, ale ze moj pes sa vola Brok,nema tusim ai rok 😉))))))
lebo jedine on je v bude, to podla mna mysleli na tohto psika a nie konkretne na psa Richarda Canakyho, ten je az v 3 DVD 😉

inac vcera sme boli na koncerte Spievankova v Senci, bolo upne super 😉

m.artina
13. feb 2013

Ahoj holky, prosím poradíte mi? Všude se dočítám, že pod fondán se má dávat máslový krém. Poradíte mi nějaký fajn recept? Budu péct mrkvový dort, který budu potahovat fondánem - poprvé v životě ;) Děkuju!

pristela
13. feb 2013

@ajka82 oooo, ukladaaaam , ty si božskáááá !!!!!! Dakujeeem

@mizulienka a co ti ja viem ,
vsak to vam sem ani nemozem napisat ako vznikalo zadanie a vyzor tejto torty, bo uz by ste si mysleli, že si snad vymyslam alebo byvam v nejakom inom rúúžovom svete 😀 😀 😀 😀 tak ale real nebudem modelovat to len 4kg tortucha s pribinakom, nestravim predsa 3dni modelovanim ☹ asi dam nejakeho rozpravkoveho psa hnedeho ma to byt na 1rok tak neviem co vymyslaju realizmus 😠 na jeden rok ma byt torta rozpravkova, farebna a né toto 😠

@daducha prosim, prosim , ty si vraj davala recept na parižsku do ktorej ide maslo neviem pomer kolko mam dat , ci je niekde napisany ? by som kukla , idem vyskusať 😝

eliska22
13. feb 2013

@m.artina vymiešaš maslo najlepšie aj s odrezkami z korpusu, niekto dáva aj cukor ja nie 😉

mizulienka
13. feb 2013

@pristela ja ho mam skopceny, paci sa 😉

2 x33% slahacky,200g coko, 100g kakaa,140g cukru, 100g masla. Vsetko okrem masla dam do hrnca,necham zovriet a hned tam pridam to maslo.Miesanim ho tam rozpustim a necham chladit min. 12 hod.

daniz
13. feb 2013

Ahojte kočky, potrbujem poradiť - potrbujrm dostať farbu takú ružovo-fialovú takú pastelovú ako bývajú tie orchidee a neviem či mám zafarbiť hmotu na silno ružovú a potom dorobiť prchovou fialový nádych ..... Mám ich robiť švagrinnej na svatbu. ďakujem
http://zahrada.artmama.sme.sk/content/fialova-o...

pristela
13. feb 2013

@mizulienka Dakujeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 a to pak normal slaham ako klasiku parizsku , ze ?

Boze aky zoznam pisem do obchodu ☹ vsetky pisanky mam pokreslené, polepene papierikmi farebnymi, povystrihovane na kazdej strane velke srdiecka ... jak pako zas budem vypadat v obchode 😀 😀 😀

mizulienka
13. feb 2013

@pristela ano, ako klasika parizsky, teda myslim si, este som to podla tohto receptu nerobila.

daniz
13. feb 2013

@dada2007 skús si zohnať kúsok molitánu.

wera.g
13. feb 2013

babyyyyy čo si idete z dortissima objednávať, @nika222 akurát tam kamoška volala, že oni už akože majú tých 10% odrátaných z tovaru, teda hmota tam nevychádza cca 32, ale niečo cez 35 eur, tak len aby ste vedeli, ak ste náhodou nevedeli 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@eliska22 ano ano, priatelstvo potvrdene 😉. Ja mam na profile tulipany 😉...to som ja. Nastastie niektore baby tu aj na fb maju rovnaku fotku, tak ich viem identifikovat 😀. Este sklbit prezyvky s menami a uz aj budem vediet, s kym je rec 😀 😝

dada2007
13. feb 2013

@wera.g áno, vieme.....včera to písala.........tiež sa na to pýtala niektorá 😉

dada2007
13. feb 2013

@zuzana92101 jj, aj mne si poslala 😵 dakujéém

muffinka8
13. feb 2013

@mizulienka a do toho receptu aký cukor? kryštál či prášok? a ako potom chutí tá plnka? Je to viac podobné pudingovo maslovému krému alebo viac tomu kde je len čoko a šľahačka?

mimcak
13. feb 2013

@zuzana92101
@zuzana92101 Ježiš štukam tu hore dole,najako mi tu skáče monitor. 😠 😠 😠 Krásne tortušky a ta minnie tortička ta kombinácia farieb úžasná .Z dovolením ukladám 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@pristela ja robim parizsky s maslom tak, ze uvarim klasika parizsky (slahacka a cokolada), na druhy den uslaham a postupne pridavam do vyslahaneho masla s troskou praskoveho cukru.
Takze pomer je takyto...1 slahackova smotana, 100g cokolady a 250g masla.
Na 26cm priemer formy robim z raz takej davky, teda 2 smotany, 2 cokolady a 2 velke masla. 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@dada2007 ano 😅 , vyhodilo mi tam x mien, ze mozno poznam...pozeram, ze ved nikto znamy a potom som tam spoznala len vas, co mate rovnake fotky v profile...tak som si vas vsetky rad radom prihodila 😉

mizulienka
13. feb 2013

@muffinka8 neviem ti povedat, ja som ho este nerobila, mam iba skopceny ten recept a viem, ze @daducha ho velmi chvalila, ze je chutny.

zuzana92101
13. feb 2013

@mimcak kludne, ja budem len rada 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@lucula73 ja to mam, kupila som to cez ebay z Ciny 😀, polovicna cena bola, postovne zadara 😉. Pouzivam to, ale ked mam z toho hmotu vytlacit, tak mam aj mozole. Trosku zle sa to aj cisti...ale posluzi 😉

muffinka8
13. feb 2013

@mizulienka musím skúsiť na nejakú mini tortičku domov 🙂

mimcak
13. feb 2013

@pristela v časopise torty snov je parížsky krém. 200ml smotany na šlahanie, 200g čokolády, 200gg práš. cukru ,200g masla ešte som neskúšala,ale spomenula som si,že som ho tam videla tak extra pre Teba som to išla pozrieť a opísala 😀 😉

mimcak
13. feb 2013

fí a píšu tu,že ten krém môže ísť aj pod poťach 😒