Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
18. aug 2010

@jakelina moment ale ked sú na pol ružové to neumyješ.Umávajú sa iba tie gule velké čo majú na sebe kryštalový cukor taký ružový.Ale tie jojo alebo smolkovia sa nedajú umyť.

smudlinka10
18. aug 2010

přidávám svůj první potahovanej, bohužel jsem si nějak nevychytala množství hmoty na boky ☹ příště už vím s čím počítat

dm1
18. aug 2010

@vinka ale letokruhy original na odrezanom pniku su len kruhy len tesnejsie 😉

no baby ja ked sa tak pozeram na ten vymodelovany vlacik tak ani 8 eur za kilo co mam dohodnute sa hanbim vypytat ☹ . cierna sa mi rozpadla uplne pod rukami tak som to malovala zvlast a ked uschne poskladam ale bojim bojim ze si tu ciernu zanesiem aj na zbytok vlaku.... vagoniky su hrozne povodne som tam nechcela dat cukriky ale teraz musim ☹ . akosi sa mi vobec nedari.... stromy este ani nemam akosi mi nejdu spravit. @sisa.b tak taku tmavo zelenu ako som potrebovala z tej tvojej farby pozicanej nespravim ani keby som ako pridavala farbila som kusok hmoty a stale len pridavala farbu a nic.... jaaaaj dufam ze ta extra zelena,cervena od nich je lepsia lebo inak nema zmysel moc to kupovat

benjik
18. aug 2010

@smudlinka10 na první je super

sisa.b
18. aug 2010

@dm1 neboj, vlacik bude urcite uzasny!!! ako vsetky tvoje torticky 😵 a ja som ti hovorila hned, ze na MMF je ta zelena dost o nicom 😒 ja som tu poslednu detsku farbila willtonkou a aj tu tmavozelenu travu som na nu malovala tou istou leaf green. zdalo sa mi to lepsie. a kludne jej pouzi viac, aspon sa jej zbavim 😀 ale na tu svadobnu som brectanove listy pekne na tmavo nafarbila uplne v pohode, len sa ta hmota totalne rozpadavala, ako aj ta cierna 😒

daniz
19. aug 2010

Ahojte, DM1, ja som potiahla Tomáša modrou a malovala som čiernou povrchu, neboj, zašpiníš, očistíš.... 😉 😉 😉 ,
nehovor mi, že by si sa nevynašla. Mne sa začal na boku topiť a už tam bol motýlik..... a na sobotu idem robiť macka
pooh, tak lašujem po TOM a inšpirujem sa....

Ináč babky na TOM je fotopostup na výrobu domácich práškových farieb.....suuuuuupeeeeeer. Teda ak o tom ešte neviete....či? Ja som skúšala urobiť fialovú z genciánky-výsledok ohromný...... 🙂 🙂 🙂 🙂 . A skúsila som aj z tekutej farby a tak isto.... prachové už nekupujem - teda okrem perletí,ale budem si ich robiť doma.....
Benjik super tortičky.

benjik
19. aug 2010

@daniz díky,na ten postup na barvy jem už koukala,je to zajímavé

dm1
19. aug 2010

tak nakoniec sa mi po polnoci celkom zacalo darit aj stromy su aj farba je akasi lepsia ani som vlacik nezaspinila len sa mi stale tie vagony nepacia mozno spravim nove. @daniz ja robim len na tortu hore vlacik z hmoty a tam sa tazsie maskuje ako na velkej torte takeho maleho motylika nemam 😀

co sa ty ka tej vyroby praskovych farieb skusala som tiez a farba je sice pekna ale taka slabucka ked som skusala nafarbit biely kvietok. ale zase staci za par korun takto na dofarbovanie kvietkov

zdenallicka
19. aug 2010

@daniz Dani a jak si chceš vyrobit perleťové?

daniz
19. aug 2010

Zdeni- asi som to blbo napísala, ale kupujem len perleťové 😀 😀 😀 . Ostatné robím doma z geloviek a mám 2 tekuté-tak s nich 🙂 🙂 🙂

daniz
19. aug 2010

DM1 ja som robila Tomáša z dobošiek a miňoniek a takých dobrôt - poradila mi Zdenka, torta bola krajinka,tunel, koľajnice,vláčik....

vinka
19. aug 2010

@daniz a nemáš foto? 😕

daniz
19. aug 2010

Vinka, digi je v pase, ale dám foto len z telefónu do počítača,potom hodím všetky. ☹ ☹ ☹ . Bol podobný ako robila Zdenka. Ale hlavné je, že chválili, chválili, a na pozajtra pre nich robím toho macka pooh. Mrzí ma, že sa nemôžem pochváliť aj ja výtvormi....ale snažím sa.... ☹ ☹ ☹

meinkonka
19. aug 2010

ahojte, prosim, mohli by ste mi poradit baby-odbornicky? 🙂
urobila som si dekoraciu na tortu z MMF par dni dopredu, ale kedze sa bojim, aby sa to nepokazilo, dala som to do chladnicky. no a v chladnicke mi to ztvrdlo. moja otazka znie: ked to vytiahnem cca den vopred a necham to pri izbovej teplote, zmakne to? alebo vsetky ozdoby z MMF a jedia take tvrde??? prosiiiiiiiim poradte.
dakujem pekne a prikladam foto 😉

daniz
19. aug 2010

meinkonka všetky ozdoby z MMF uschnú keď ich necháš na vzduchu a už nezmaknú-aby držali tvar napr. kvietky....., ak chceš mať makkú ozdobu, musíš ju poriadne zabaliť do celofánu-mikroténu, tak nemá prístup vzduch a ostane makká.

rybca
19. aug 2010

@meinkonka ta ozdoba je perfektna..🙂)))))))))))))))) sa mi strasne lubi..🙂)))

daniz
19. aug 2010

To bude asi nejaká "zhulená " torta.... ináč je super-páči sa mi. 😀 😀 😀

meinkonka
19. aug 2010

hmm skoda 😒 . ale dik za rady 😉

dm1
19. aug 2010

@meinkonka ta zhulena je suprovo spravena!

meinkonka
19. aug 2010

dakujem baby. to bol len moj druhy pokus o dekoraciu, tak sa tesiiiiiiiiiim, ze sa vam to paci 😵

vinka
19. aug 2010

@meinkonka je to fantastické a to komu ideš piecť tortu?A čo tá ozdoba je?nepoznám to 😀

winona24
19. aug 2010

@meinkonka tak to je nenormálna ozdoba......dávam všetky palce hore....

baby mám otázku....blížia sa malej narodeniny....torta vymyslená....chcela by som vyskúšať mliečny poťah....aké farby naň::.chcela som gélovky Wilton....ale vzhľadom na to,že ja torty pečiem tak dve za rok ,tak mi to príde ľúto....ale na druhej strane..potrebujem čiernu,telovú....tak neviem čo fčul 😅 😅

zdenallicka
19. aug 2010

Tip na dort pro sedmiletou holku, o které nevím vůbec nic a motiv potřebuju znát tak do hodiny??? 😕 😅 😀 😝

Prosím, tipy sem!!!! Děkuji... 😵

jakelina
19. aug 2010

@zdenallicka blíží se škola, tak nějaký penál, vodovky, aktovku nebo něco takového.

daniz
19. aug 2010

Zdeni, poníka na lúke, víla, rozprávková knižka....

daniz
19. aug 2010

Vinka to je marihuana teda list, a má pekný chrup že?

zdenallicka
19. aug 2010

Díky, holky..🙂

bzucinka2
19. aug 2010

@zdenallicka a co tak kytica kvetov, alebo slniecko, tweety, slonik, jahodka, lienka, babika, husenica, to ma napadlo, ked som si prezrela foto v pocitaci 🙂

meinkonka
19. aug 2010

@vinka no idem ju piect na garden party pre mladych 😉 je to ozdoba cannabuds, oni maju take rozne zhulene ksichty 😉

sse
19. aug 2010

ahojte dievčatá.
Neviete mi poradiť aké farby mám zmiešať aby som dostala farbu piva?