Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
15. feb 2013

@jakelina najskor som si na mala kusok prilepila zahrnuty drotik, nechala som uschnut, potom som nan chcela prilepit listok no ten kusok sa mi uz nedal pekne zneviditelnit (bol velmi suchy) a ked som aj napriek tomu tak nalepila listky na drotik, cele sa mi to prepilo od lepidla, drotik tam nedrzal, kvietok potrhany drotikom, po 5tom kvietku som to vzdala.
chcela som nadrotikovat ten fialovy kvet.

sisix
15. feb 2013

@andy03 2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole. krem ole jen ten prasek a ten to zahusti dost

jakelina
15. feb 2013

@zuul mně se hodně osvědčily silikonové formovače na listy, já ani moc nepoužívám lepidlo, jenom ten list v tom zmáčknu a to se krásně vytvaruje, zároveň nažilkuje a ten drátek se v tom netočí. Tak skus investovat a určitě to půjde líp. 😉

zuul
15. feb 2013

moje tohto tyzdnove

zuul
15. feb 2013

@jakelina dakujem ti. zilkovala som ale mali zatial len ten plastovy zilkovac.

mysiatkoo
15. feb 2013

uff...pokus c. 8 - prvy posxodovy - je na svete... do skolky na karneval od nasej malej Rapunzel 😝 Uz keby pre nic ine, tak tie detske ziarvie oci rano stali za tu namahu.....

pristela
15. feb 2013

@zuul no Majka asi myslela taký ten silikonovy zilkovac co na jednu stranu das hmotu a druhou stranou to zklapnes a teda mozem potvrdit uuuuuzasna pomocka!!!!!! isto sa oplati investovat , listok mas za par sekund a dokonalý 😵

zuul
15. feb 2013

@pristela @jakelina viem asi aky myslite a co ked chcem lupienky kvetov? ten fialovy kvet je dost velky, taky velky zilkovac som ani nenasla.

jenie123
15. feb 2013

@nika1985 ja som zatial v 6tt.. vcera sme aj s dcerkou ochoreli.. mala mala skoro 40-tky teploty a ja som sa ani na nohy nevedela postavit.. musela som zrusit 2 torty.. :( nastastie to uplne pochopili a kedze mali byt len tak, tak im to ani nevadilo..

zuul
15. feb 2013

@mysiatkoo peknucka, deticky sa zblaznia. mna tiez caka na pondelok do skolky na karneval. asi im urobim sasa. ze pre 100deti!!!

jakelina
15. feb 2013

@zuul já s tím dělám jenom listy, růže, břečťan a květy ne. 😢

jakelina
15. feb 2013

Můj malý patráček. Má jenom 4,2 kila. Už ho dělám potřetí a ještě jednou ho někdo po mě bude chtít a končím s dorty 😝 😝 😝

sisix
15. feb 2013

@zuul krasna prace a to auticko wauuuuu

jakelina
15. feb 2013

@dadka212 úúúúúúúúúžasný dort, krásně jsi to vymyslela

jakelina
15. feb 2013

@zuul nádherné, krásně vypracované.

nika1985
15. feb 2013

@jenie123 tak to ma mrzi dajte sa rychlo dokopy viem ze ta to mrzi ze si musela odvolat tortusky ale tak zdravie je prednejsie. Skore uzdravenie 😉

terqa
15. feb 2013

idem vam aj ja trosku pospamovat, tu je par mojich pokusov...
nie su dokonale ale pomaly sa priucam a hlavne, ze potesili a chutili 😉

jenie123
15. feb 2013

@nika1985 dakujeeem.. musime sa z toho rychlo dostat.. velmi ma to mrzelo, ale nastastie boli v pohode..

mysiatkoo
15. feb 2013

@zuul dakujem ;) deticky sa vytesovali, tak hadam im aj bude xutit...

mimcak
15. feb 2013

Určite v plnom prúde tortičkujete.Ale ak tu náhodou zasadnete a budete mať chvíločku tak poprosím nejaké inšp.na tortu s mcíkmi a loptami nie poschodovú a ešte má to byť farebné

lokalistin
15. feb 2013

Ahojte prosim prosim potrebujem nejake inspiracie na tortu k narodkam,ale za nejaku moooc peknu
Chcem Vas poprosit,hodte mi sem nejake jednoposchodovky,ake by ste si napriklad zelali vy na narodeniny.A este nejaky tipy na vase oblubene zakusky ☹ prosim
DAKUJEM

mimcak
15. feb 2013

@zuul Martin Bachera má žilkovače za super cenu tiež si idem objednať,len sa neviem rozhodnúť ktorý.

nika1985
15. feb 2013

@lokalistin mne sa napr paci aj tato nemam moc poukladanych vacsinou vsetko iba detske a zakusok kedysi dobosovy ale teraz asi ani nemam nic ze mnam

zuul
15. feb 2013

@mysiatkoo ozaj a aku kombinaciu chuti si robila? ja rozmyslam nad coko-coko.

zuul
15. feb 2013

@mimcak to je aka www stranka? dakujem.

jakelina
15. feb 2013

@lokalistin já bych si přála jakýkoliv, hlavně když ho nebudu muset dělat 😀 😀 😀 Já jsem si sobě k narozeninám udělala tento.

alexandrakocikova
15. feb 2013

@kacka1234 no a tieto nové, čo som objednala neboli sivé ale fialové🙂

alexandrakocikova
15. feb 2013

@mamina1978 ja tiež robím s toustami a dávam medzi aj šaláty, napr. parížsky alebo diabolský...najlepšie doma robený

mimcak
15. feb 2013

@zuul http://www.facebook.com/groups/439739256075503/... musíš požiadať o prijatie do skupiny mane to tu poradila Dm1

pristela
15. feb 2013

Holky hlasim falosny parižak od @daducha uplne v pohode vyslahany, bez problemov , ziadne zrazenie 😵 😵 a je fakt cokoladovo cokoladovýýýý , maslo absolut necítiť 😵 to že sa nezrazil treba asi len postupovat s tym chladenim ako pri klasika parizaku 😵 fuu , som si vydýchla
@lokalistin ja tak ako @jakelina 😀 paci sa mi kazdy ktory by som si nerobila sama 😀 ja som si robila tento , obycajnu piskotovo smotanovu 😀 a okolo biela čokolada : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3576144...

ale napis aspon riblizne kolko kg, abo ci poschodka, abo farba styl, mam milion inspiraciek kuknem ti 😉