Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
15. feb 2013

@dm1 no právě, plno barev, co jim projde záruka. Něco jsem třeba použila jenom jednou, ach jo. No musím ještě trochu péct. 😀 😀 😀

pralinka25
15. feb 2013

@pristela @zuzana92101 ja som to prave vsetko dodrzal ako pri parizaku chladila dokonca az 16 hodin aj v miske aj s metlami aj vsetko a blbec sa mi stejne sekol ☹ neviem kde bola chyba

dm1
15. feb 2013

@jakelina no farby su to najlacnejsie z toho 😝. mne sa veeelmi pacia krajky, stencils a zilkovace na kvety co su vsetko strasne drahe veci 😝. Zilkovace na paprad a astromeliu mam uz od leta kupene a eset som to ani nepouzila 😝. na ibistek teraz prvy krat a akurat sa na ten kvet pozeram a je strasne velky a divne som to zviazala tak asi nepouzijem.... a len tieto 3 veci su cez 30 eur
🤐

pristela
15. feb 2013

@pralinka25 ako ja uvarim v hrnci a ten hrniec dam do chladnicky chladit a pak stale v tom istom hrnci slaham /metlicky nechladim / treba slahat hned ! ako vytiahnes z chladnicky, ne ze za 5minut co to stoji v kuchyni . ted hrniec je kovovy takze drzi chlad dlllho , mne sa nesekol este ani raz nastastie , za to obycajny salko s maslom sa mi sekaval bezne 😝 pchaa ale uz aj na ten som si nasla fintu
Mozno na buduce sa zadarí , musís sa s nim pekne rozpávať 😀 😀 usmievat sa nan.. 😀

anibas
15. feb 2013

@jakelina Majka - tak už presťaň počítať 😀 😀 😀 😀

mariann2
15. feb 2013

ahojte, morím sa so zápalom močových ciest a prvé na čo som myslela, ked mi začalo byť zle, že čo urobím s tortami 😝 , ale už je mi lepšie, torty dorobené, idem oddychovať

dedenini
15. feb 2013

mozem poprosit o radu prosim? nacom je najlepsie si valkat, ci pracovat s marcipanom... lebo ja sa stym strasne natrapim stale... skusala som uz na vselicom.. no najmenej sa mi to lepi na takej gumenej podlozke..pouzivam pod to aj prask.cukor..no aj tak sa to lepi.. tak neviem co robim zle...a ked chcem potiahnut tortu , sa mi to jakstak podari aj na 4 krat.. dakujem za rady

pipka
15. feb 2013

@pristela mna by svihlo 😀 😀 😀 😅

lokalistin
15. feb 2013

@muffinka8 aky je zlatany

aduskatt
15. feb 2013

@dedenini ja valkam na gumenom obruse, podsypavam solaymlom

ve2
15. feb 2013

Ahojte ,vy mi budete určite vedieť poradiť ako sa pracuje s touto podložkou a MMF http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... .Mám si ju natrieť cerou alebo....??? Ďakujem vopred za všetky cenné rady 🙂

dm1
15. feb 2013

@dedenini ja valkam na linke klasika na pracovnej doske tak sa mi najlepsie. podsypem trochu solamylom a idem na to 😎

alexandrakocikova
15. feb 2013

@pristela juuuj, dakujem, ty si proste neskutočná 🙂 akurát pozeráme so sestrou na fb tvoje výtvory a hííííkame.neskutočné

dedenini
15. feb 2013

@dm1 mozno blba otazka,aleco je ten solamyl? ja zijem v UK a niesom tak zbehla ... tak neviem

dedenini
15. feb 2013

@dm1 aha ..dakujem moc.. to poznam.. len som nevedela nazov... no tu v UK neviem ci zozenem..ale skusim pozret..dakujem moc 🙂

elienka
15. feb 2013

@dedenini solamyl je zemiakový škrob, ale ja som použila aj kukuričný a bolo to OK - corn starch

aduskatt
15. feb 2013

tak to je sila.v jednom obchode maju oblatky podla vlastneho vzoru za 8 EUR, v inom za 2,90 ...............

dedenini
15. feb 2013

@elienka corn starch to tu snad zozenem 🙂 dakujem za radu

pristela
15. feb 2013

@dedenini ja tiez robim ako @dm1 Danka robim zvacsa z MMF valkam tiez s obycajnym dreveným válkom a na kuchynskej doske posypanej cukrom 😉

@alexandrakocikova preco ? 😕 čo som zas urobila ? 😕 ale za híkanie mooooc ďakujem , možno ešte podrastiem 😀
@jakelina, farby zbal a pošli Danke @dadka212 , počkaj aj málo jej bude na jeden víkend 😵 😵
@mizulienka tí fftáci / Jakubko/ sú suprový 😵 teda aj panna , ale oni su prosto taky krasny čistučky, super práca!! 😵

dedenini
15. feb 2013
dedenini
15. feb 2013

@pristela ja neviem cim to je..kamoska robi v anglicku uz dlhsie torty, a vravi mi ze tu je uplne iny marcipan ako na svk... tak neviem ci to neni aj tym.. niekedy sa snim tazko pracuje..strasne sa lepi... a niekedy sa to da... no je to tazke...

lokalistin
15. feb 2013

@jakelina dakujem za inspi ja som mala naplanovanu klietku,lebo sa mi strasne pacia,ale ona je moslimka a je v nemecku kratko,stale sedi doma tak nechcem,aby si to zle vysvetlili s tou klietkou,ze je doma zavreta jak v klietke
On je trulo chce tam mat napisane Vsetko,vsetko najlepsie k narodeninam moja kralovna a meno tak nemam sajnu,ale velmi sa mi paci od pristely jedna(teda vela sa mi paci,ale jedna co pripada do uvahy) a ten kvet od @zuzana92101 je tiez moc krasny. tam by sa dalo aj pisat. No uvidim .

A tie ceny? Raz mi volala jedna zenska,ja som ju nepoznala a ze ci jej upeciem a taku a hentaku a do jednej torty dva kremy a na koniec a ze a kolko bude stat?ja ze 40 a ona co?ja som myslela,ze vy ste lacna?a pol hodinu sa so mnou tam bavila kolko platili ini,ale nakoniec,ze no dobre. A vcera mi volala,ze chce zase. 😉

elienka
15. feb 2013

@dedenini áno to je ono je to škrob, je bielučký, je to bez chuti a zápachu, mám to šrubovacom pohári, nanášam kozmetickým štetcom, a priebežne nanášam pod tú hmotu pri valkaní a aj na povrch hore "naštetečkujem" Keď rozvalkám ako potrebujem, tak ešte štetcom oprášim a dávam na tortu.
He he ale sa mi radí po 3tej torte že? 😀 😀 😀 😀

som sa dlho narozmýšlala ako to nanášať, ale po podrobnom skúmaní fotiek tu z "akcie" som u @pristela videla ten štetec, tak mi svitlo.

Týmto vlastne chcem všetkým tu poďakovať za nápady, je to radosť robiť, keď sa darí.

alexandrakocikova
15. feb 2013

@pristela hovoríme si, že ty nejsi z tejto planéty...neexistuje, aby človek dokázal zvládať, to čo ty. ty mimozemšťanka🙂))) ešte servítková technika a malovanie na keramiku a odpadávam navždy🙂
prosím kolko vychádazajú návleky na vankúšiky home?

dedenini
15. feb 2013

@elienka dakujem moc 🙂

zsuzsu
15. feb 2013

@dedenini ja som tiez v UK a s marcipanom alebo s fondantom problem nemam. Valkam klasika na kuch. pracovnej doske , pod aj na davam praskovy cukor a valkam drevenym valcekom. Obcas to nadvihnem a otocim a dam cukor. To je vsetko 🙂

pralinka25
16. feb 2013

@pristela ja mam najradsej parizak bez masla a taky aj robim furt ten sa mi nikdy nesekol ani nic vzdy je super. to len teraz ma kolegyna namotala ze maslovy 😝
ja a maslo sa nekamosime 😀
ale ked este niekto bude pytat skusim to nechat v kovovom hrnci. len musim varit v obycajnom lebo ja som varila v teflonaku a tam by som mixovat nemohla.

lokalistin
16. feb 2013

Ahojte!Tak ja som prave dokonala.Bola by som hotova aj skor,keby som vas tu nedocitavala 😉
Takze pre pani,ktora si myslela,ze ja som lacna 😝 Normalny korpus,ananas s ananasovym zele,a tvarohovy krem 🙂 🙂
No myslela som,ze nebude mat ani 4kg a mala 4,6kg. Do prdela a vypytala som si 40€ a potom mi este povie,ze ja nie som lacna 😀

pristela
16. feb 2013

@alexandrakocikova ne neboj , servitkova technika nehrozí 😀 Andelička napis mi na FB ohladne tej ceny 😅 ale nieee dnes 😀 tak v Pondelok 😵