• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. januára 2017 
@muffinka8 tak to mas lepsie, lebo aspon tie postavicky mozes pekne rozlozit...predsa len, 4 postavicky na jednu tortu...to je dost. Takto mozes dat aj na spodok, aj na vrch :wink: No vravim, ta pani by tam chcela na tu malu tortu aj 10 postaviciek, kebyze su v rozpravke :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. feb 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 presne,aj ja objednávam odtiaľ,ale vôbec sa mi nepáčia ,ani farba a ešte to aj premoká
16. feb 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marianabila ďakujem,ale myslím ,že na pristelku nemám
16. feb 2013 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko k tomu nie je čo dodať. Ja len nechápem, ako môžu byť takí slepí a hlúpi. Človek, ktorý sa stále sťažuje, že má málo a závidí druhému, nemôže byť spokojný a šťastný, lebo tá závisť ho užiera a ničí. My toho po materiálnej stránke nemáme veľa, ale stále si hovorím, že nie v tom je šťastie. Ja som spokojná a šťastná lebo mám krásne štyri zdravé deti, manžela, ktorý ma ľúbi, máme kde bývať, čo jesť .... a torty robím za to, že ma to baví a ten pocit, keď urobím tortu a poteším ňou niekoho je na nezaplatenie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. feb 2013 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@lamps joooj, milujem takychto ludi, ved vcera som sa vytocila, stacilo mi. Muz mi vravi, ser na nuuu, ale ked ja to neviem hned rozdychat a zabudnut, ze ako vie byt niekto sprosty.
Ja sa tiez stretavam so zavistou, staci mi jedna znama, co tiez pecie torty...och pomooc. Mam viac objednavok ako ona, a uz ju v riti stipe. Sonduje, ze kolko mam na tento tyzden, ake robim, co, kde... A nech jej formu poziciam, ved som si kupila kopec novych veci na pecenie... Ved nech si aj ona kupi!
Zavidia tu fakt vsetko, aj "novu" deku z kocari (aj ked je po starsom synovi). :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a ked dam tortu na fb :grinning: joooj, to sa uz tesim, aku perlu mi tam ta dobroprajnica napise...niekedy nic, posle radsej cez message, aby ini nevideli :grinning:, no smejem sa na nej. Ludska hlupost fakt nepozna hranic a na takych ludi sa treba aj tak pozerat. :wink:
16. feb 2013 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucula73
@nika1985
Baby, ak mozem poradit, ja ten parizsky robievam. Ak sa vam sekne nahodou (nedavajte cele 2 masla naraz, nechajte si pre rezervu)...treba v novej miske vymiesat maslo s cukrom (co ste nespotrebovali, napr. staci aj 1/2 velkeho masla) a do toho postupne zaslahavat zrazeny krem, potom to je uz ok. Aspon mne sa to potom uz vzdy vyslaha krasne. To je moj sposob ako riesim zrazeny parizsky, ak je s tym maslom.
Odkedy robim s mascarpone, nic sa nezrazilo, ide to perfektne, len treba mat vsetko riadne vychladene a ako uz radila @pristela, treba slahat v miske, v ktorej sa to chladilo a hned po vytiahnuti z chladnicky. :wink:
16. feb 2013 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dedenini v Uk je to myslim cornflour :wink:
16. feb 2013 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 no možno to skusim tak,ako si napísala.......a ten s mascarpone to sa kedy dáva k tej šľahačke?
16. feb 2013 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ta je kraaaasnaa a tie farby, milujem tuto kombinaciu, no nadhera, urcite budu hikat, ked ju zbadaju :wink:
16. feb 2013 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosím vás, potrebovala by som radu ohľadom maľovania na poťah :confused: Chcela by som namaľovať trávu na detskú tortu čo budem robiť. Poťah bude smartflex. Farby mám gélové Wilton, ale keďže to bude v zelenej, tak ich budem miešať a riediť alkoholom. A bojím sa či mi to potom nerozmočí poťah :fearful: :fearful: alebo to zaschne raz dva?
16. feb 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 to auto je perfektne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ...no ja som auto robila len raz a teda radsej urobim 3 ine torty ako auto, neslo mi to nejako
16. feb 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 poťah ti to nerozmočí, veď tá farba je v tenučkej vrstve. Gelovky budú schnúť dlhšie ako prášková rozpustená v alkohole
16. feb 2013 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 prosím ťa ty si tu nedávno dávala skvelú stránku s tortičkami,boli tam aj postupy a detské tortičky všelijaké inšpir. Chválila som to vtedy. Nevieš náhodou ju? ja som si to niekde zapísala,ale vôbec to neviem nájsť. :angry: :frowning2:
16. feb 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky potrebovala by som poradiť.idem robiť prvú poťahovanú tortu.Mala by byť okrúhla priemer 30cm,chcela by som sa Vás spýtať keď pečiete 4 korpusy a robíte plnku falošný parížsky krém do ktorého ide 500g masla,výde Vám to na jednu dávku,alebo potrebujem 2 dávky krému na naplnenie a následné potiahnutie.Alebo postačia 3 pláty korpusu?A ešte radu ohľadom farbenie poťahovacej hmoty mám bielu hmotu smartflex čerešňovej príchute a chcela by som ju zafarbiť na modro.Mám práškové farby ako na to?Prepáčte,že Vás otravujem náš malinký bude mať rôčik a chcela by som mu vykúzliť niečo peknučké.Vopred Ďakujem za Vaše rady.
16. feb 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ja to robim tak, ze uslaham slahacku, ze zacina byt uz hustejsia a potom tam supne mascarpone a este slaham do tuha :wink:
16. feb 2013 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@majuskovci falošný parížsky krém som robila len raz, nemám ho tak v oku koľko spotrebujem, ale myslím si, že na tak veľkú tortu na naplnenie na 3-krát bude z 500 g masla málo. Hmotu lepšie zafarbíš gelovými farbami, práškové sú skôr na maľovanie na sucho alebo rozpustené v alkohole na povrch torty. Ak máš práškové z drogérie, tie farbia hmotu super, ale treba ich rozpustiť v troške bieleho alkoholu
16. feb 2013 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ja som malovala travu s praskovou farbou rozpustenou v alkohole a schlo to velmi rychlo...nestihala som, alkohol bol rychlejsi :grinning:. Stale som musela prikvapkavat do farby, lebo mi vyschynala. No ale to mam alkohol taky, co sa dava do tych farieb, mozno slivovicka ti tak rychlo nevyprcha :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ked som robila gelovkami, tak tie boli dlhsie mokre...aj som sa bala, ci to vyschne a nebude to farbit :unamused: , lebo to by bol pruser. To bol velky cierny krtko a len som sa toho chytila, tak som bola cierna...dokonca este aj rano a torta bola celu noc v chladnicke. No ale to bolo na velku plochu, travicka ti urcite lahsie vyschne. :wink:
16. feb 2013 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majuskovci ja davam 500g masla na tortu 26cm priemer a plnim 2x, plus nechavam pod potah
16. feb 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tortička odovzdaná, ešte doupratovať a už len oddychovať :slight_smile:
16. feb 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@dajna11 ja mam doma limet zest a ta je taka velmi slaba, nieco ako na obrazku, tak by som urobila biele a touto plus kraje hnedou dotienovala :slight_smile:
16. feb 2013 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby. Prosim vas,nemate niektora link na postup ako urobit lodicku (damsku topanku) z potahovky?
Dakujeeeem :slight_smile:
16. feb 2013 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina oki..dakujem..skusim tak na buduce :slight_smile:
16. feb 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 dakujeeeem :grinning:
16. feb 2013 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Maminky, moc Vás obdivuju, klobouk dlolů. Chodím si sem odpočinout - kochám se Vašimy výtvory. Nenechte se blbými řečmi vyvést z míry, kdo nezažil to co Vy nepochopí kolik vše dá práce a starostí a k tomu všemu se ještě starat o děti a domácnost
Jo a ještě škoda, že některá nebydlí blíž, nechala bych si upéct dortík, nejen pro sebe ale i pro oslavy na které se tento rok chystáme. :wink:
16. feb 2013 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tortička pre moju malú na zajtrajšiu predčasnú oslavu so starkovcami.inšpiráciu som našla v tejto téme :slight_smile:
16. feb 2013 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
jaj tak konecne mam chvilocku cas, tak vam pridam moje dvojtyzdnove vytvory :slight_smile:
16. feb 2013 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
no ale ako sprosto mi to pofotilo tie farby :frowning2:
16. feb 2013 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ale je to nádhera....
16. feb 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a finito :slight_smile: idem si pospať :grinning: bruuu
16. feb 2013 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (48)
Pridavam aj ja svoju vikendovku pre synátora k narodeninam :slight_smile: Spodok 24 cm karamel s bananni, a vrch 19 cm parizak s mascarpone a malinami, vazila 4,8... Na tu moju trojposchodku budem musiet dať menšie obvody aby mala do 5,5 kg :unamused:
16. feb 2013 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok