• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

4. decembra 2016 
@daniz dakujem :slight_smile: , voda piping gel, potah je pasta dama top a ozdoby WI. farby gelove. a stromceky tak, ze som si urobila kuzel a manikurovymi noznickami nastrihavala, cim nizsie som sla, tym hlbsie som zastirhla :slight_smile:
20. aug 2010 o 13:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alionuska nadhera :dizzy_face:
20. aug 2010 o 14:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alionuska nádhera, tie ruže sú snáď krajšie ako živé :dizzy_face:
... ešte sa chcem opýtať, ak máš na poťahovke povytláčané vzory, to ich otláčaš na torte alebo keď si rozvalkáš poťahovku? :confused:

@sofi07 perfektné , aj postava sa ti vydarila, vôbec by som nepovedala že si ju modelovala prvýkrát :wink:
20. aug 2010 o 14:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sisa.b no ked nechces orechovy..neviem, niekde som citala, ze orechy nahradit mukou...ale nemam to odskusane, tak neviem :sweat_smile:
@sofi07 @alionuska krasne :dizzy_face: :dizzy_face:
Baby, neskusali ste farbit MMF tym tekutym grankom?
20. aug 2010 o 14:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofi07 dakujem ti..a ten tvoj kajakar nema chybu!!! Supeeeeeeeer!!! :wink: :wink:
@sisa.b tiez dakujem...
@maca77 vzory vzdy olacam ,ked mam vyvalane..na stole a potom prenasam na tortu..
@nikanika28 grankom nie,ale cucoriedkova stava farbi jak drak! :grinning: :grinning: len na fialovo.... :sweat_smile: :sweat_smile:
20. aug 2010 o 14:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
20. aug 2010 o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
len narychlo pripajam moj vytvor. potom docitam
20. aug 2010 o 15:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
20. aug 2010 o 16:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 krása

@alionuska dík za radu :wink:
20. aug 2010 o 16:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 nadhera :wink:
20. aug 2010 o 17:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 to je kraaasne !!!!!!!perfektne vypracovane!
20. aug 2010 o 17:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bože baby ja vždy ked mam kusok čas tak sem nakukam čo ste zase popiekli a jedna torta krajšia ako druha ja sa chystam na moj tretí pokus v septembri naš drobček bude mať meniny tak niečo musím vymyslieť tak potm sa budem hlasiť o rady na nejaky dobry krem ak mate tak mi aj možete napísať ako robite ten parížsky :wink:
20. aug 2010 o 17:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alionuska ta cisto biela je nadherna :slight_smile:
@sofi07 krasne a vobec nevidno, ze si robila postavu prvykrat :wink:
20. aug 2010 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alionuska a ked to prenesies na tortu a uhladzas, tak nepokazis vzor? :fearful:
@dm1 super vlacik motoracik :slight_smile:
20. aug 2010 o 19:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bzucinka2 nie nepokrivim..neuhladzam...len jemne..aby sa len nalepilo na ten krem... :slight_smile:
20. aug 2010 o 20:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
moja dnesna :slight_smile:

a este jednu mam v chladnicke neozdobenu :sweat_smile:
20. aug 2010 o 20:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
krásné všechny dorty
20. aug 2010 o 20:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alionuska prosím ťa a ten okraj dolu na torte to sa čím robí?aj minule som to videla na tých detských tortičkách,vyzerá to ako otlačené mušličky.....kde to dostanem?

inak prekrásne torty ste napiekli,všetky,nemajú chybu.... :slight_smile:
20. aug 2010 o 21:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 to je robené kosticou jednou.To si musíš asi celú sadu kostíc kúpiť.
Baby nemáte dobrý kokosový krém?Potrebujem na týžden kokosový krém dakujem.
20. aug 2010 o 21:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
juj tu pribudlo zopar nadhernych tort. :slight_smile:

@alionuska alebo ostatne ake mate formy. Rafiky alebo s dnom. Chcem si kupit stvorcove formy lebo ma to uz nebavi vyrezavat z obldznika a neviem ktore mam kupit. Pri rafiku sa bojim, ze sa casom pokryvy a cesto pretecie, ja mam gulatu formu, ktora ma uz cez 15 rokov a trochu sa pokrutila. A tiez si neviem vybrat velkost, chcem mat tri poschodia. Aky by bol najlepsi rozmer. :sweat_smile:
20. aug 2010 o 22:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 mozes si bud sadu alebo len jednu kosticu kuk
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=1_81_9&products_id=247
ja som to robila s normalnou malou muslickou ale s kostickou je to urcite jednoduchsie :wink:
20. aug 2010 o 22:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. chystam sa na svoj prvy tortovy vytvor a chcela by som sa spytat na par zasadnych veci :grinning: - ten potah sa vyraba z marsmelow, praskoveho cukru a kvapky kys.citronovej ?a kolko gramov tych cukrikov pouzit a na urcite mnozstvo cukru? a este dotaz - ako dlho mam tie cukriky zohrievat v mikrovlnke? vraj len chvilku, ale ako zistim ze su uz pouzitelne...? dakujem velmi pekne za radu :slight_smile:
20. aug 2010 o 22:05  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alex21 to je jedno aka je forma..ak nema dno tak ju obal do papiera...aby cesto nevyieklo a ak ma dno,tak len papier na spodok,presne vystrihni a nic nevymastuj...nevysypuj..lebo sa ti neupecie rovnomerne... ja mam aj take aj take.... :grinning: :grinning: a najlepsie sa mi pecie v hrncoch:slight_smile:))Ale nesmu mat plastove usi! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. aug 2010 o 22:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alex21
@vinka a to si najprv treba urobiť pásik,donho otlačiť tú kosticu a potom dať okolo torty?asi sa blbo pýtam,ale nejak mi to nesedí,lebo ten vzor je užší pri torte a širší od torty a pomocou tej kostice mi to vychádza opačne.....
20. aug 2010 o 22:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 ja to robim jednoduchsie..najskor si ušulam hada,dam okolo torty a potom pritlacam kosticu..alebo hocico..cajovu lyzicku-(ten koniec ktory sa drzi v ruke),alebo hranatu ceruzku....alebo ine kostice....da sa tam natlacit cokolvek:slight_smile:
20. aug 2010 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 to je jakoby delane druhym koncem priboru treba lzicky....a je to usulany kusok okolo torty a potom to otlacas....ta muslicka by robila vlnky a toto je take hladke alebo je to robene nejakou inou kosticou s takym trojuholnikovym koncom ci jako ale poslup je stejny u vsetkeho usulat hmotu prilozit mackat a hotovo popripade skratit :slight_smile: dufam ze je to zozumitelne nooo a az teraz som si vsimla ze som plynulo presla z cestiny do slovenciny nooo u mna normalne :grinning:
20. aug 2010 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzanka.j ten recept je na prvej strane tejto diskusie...ja som ho pisala...je tam presne mnozstvo vsetkeho..a to budes vidiet,ze uz su..nesmies to prehriat! :pensive:
20. aug 2010 o 22:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky, přišla jsem z práce a vidím tady ty krsné dorty..:slight_smile: Fakt moc pěkné..:slight_smile: Já mám taky jeden hotový, ale fotit bude Martin až odpoledne - teď už je tma a ráno jdem oba do práce... Hezký večer..:slight_smile:
20. aug 2010 o 23:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 tak ako to robí Ali to robím aj ja
Tak baby moje torty na zajtrajšiu oslavu mám hotové.Kabela sestre a ciciny mužovi a švagrovi.Máme takú mega oslavu :grinning: :grinning: Ciciny majú valček čo niekedy používal ujo maliar tak sa musím trošku pochváliť :grinning: :grinning: Lebo ma strááášne teší ten valček.
20. aug 2010 o 23:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vinka paradne :slight_smile: nema to chybu tie valceky vsak??? :slight_smile: aj ja si idem v nedelu povyberat tak sa tesim a mozno nejaky nasledne pouzijem uvidime ake to bude mat vzorky :slight_smile: a ide to s tym dobre? alebo sa musi viac pritlacit ?
21. aug 2010 o 08:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok